Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejszelet adható 10 hónapos...

Tejszelet adható 10 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Úgy tudom joghurtot lehet adni, tehéntejet nem szabad.

Tejszeletet adhatok? Lesz tőle valami baja?


2010. jún. 15. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Lányomnak semmi baja nem lett tőle. Naponta eszi, Kinderest vagy milklandost szoktam venni, de túrórudit is adhatsz!

Felszeltem neki, tálkában eléraktam és szépen csipegette!

Nagy kuncs a mai napig, ha meglátja be van zsongva!

2010. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A rudit nagyon szereti:)
2010. jún. 15. 09:30
 3/15 anonim ***** válasza:
nem ajánlott, nézd meg mik vannak benne, én nem adnám... főleg, ha tej is van benne.. Minek? Nem ér még rá ezekkel?
2010. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"semmi baja tőle. naponta eszi." hát pont ez a baj, hogy még babakorában rászokik az édességre, az üres kalóriákra. milyen táplálkozási szokásai lesznek így? ráadásul tele van adalékanyaggal.

én gyümölcsöt adok neki, nekem fontos az egészsége

2010. jún. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is adok neki,nagyon szereti,de ez nem azt jelenti hogy ezzel tömöm. Egy héten 2-3 szor ez a nasi. Még mindig inkább az ilyen édességre szokjon rá,mint hogy chips és csokievő legyen. Ha már egy túrórudit sem ehet meg egy közel egy éves csemete akkor hová jutunk? Tulajdonképpen minden féle ételbe bele lehet kötni. Hisz kitudja gyümölcsöt,zöldséget is milyet veszünk? Vagy nézzük azt hogy már a bébiételben és a tápszerben is találtak "mérgezőt"!
2010. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

most nem kötözködni akarok tényleg, csak érdekel. Miért kell egy egy év alatti babának nasi? Én reggel adok neki tápot, tízóraira gyümölcsöt, ebédre főzeléket, uzsira pl túrókrémet gyümölccsel, vacsira tápszert. ennyi.

ő úgy fog étkezni, ahogy én az anyja rászoktatja. miért szokna rá a csokira ("inkább tejszelet mint csoki")? 10 hónaposan vesz a boltban? Miért nem inkább gyümölcs, mint tejszelet?? az is finom, és miért ne inkább azt egye?

2010. jún. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is adok neki tejszeletet( 10 hónapos) , hetente csak egyszer-kétszer. Mondjuk mikor a játszótéren vagyunk hosszabb ideig a nagyobb gyerekekkel és utána megyünk vásárolni és már nagyon éhes. Olyankor nem tudom előkapni az almát reszelőstől , kiskanalastól és a tápszert sem. Semmi baja nincs tőle , de én sem szívesen adom , de nem is zárkózom el tőle , mit sokan itt.

2010. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is 10 hónapos a lányom és igen én is szoktam nei adni heti max 3szor! Nagyon szereti és semmi baja nem lesz tőle!Ez most tökre olyan hogy régen még szüleink meg nagyszüleink tehéntejen nőttek fel és mivel itt vagyunk ők sem lettek tőle rosszul :)

Konkrétan a mai világban mindenben van minden féle soha senki nem tudhatja hogy éppen mit vesz meg hiába van ráírva 1-2 dolog szerintem...

A gyümölcs,zöldség is kitudja hogy éppen bio e vagy sem hogy honnan érkezik stb..

Ennyi nasi nekik is kell és ettől nem feltétlen fog rá szokni a kicsi.

Vagy már most kezdjük el a vegetáriánus étrendre szoktatni a kicsiket????:)

Ha ízlik neki 1-2 darabtól biztosan nem lesz semmi bajuk

ÜDv:10hós anyuka

2010. jún. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem töménytelen mennyiségre gondoltam, heti 1-2 tejszeletre. Az a gond, hogy már kifogytam az ötletekből, a gyümölcsből sem lehet nagyon válogatni, alma, banán és most már lehet meggyet kapni, de ez nem adhatom neki zsinórba.
2010. jún. 15. 11:46
 10/15 anonim ***** válasza:

aha értem... hát ti tudjátok. szerintem heti 1-2 is tök felesleges és az is már rendszeres... én ha út közben kell kihúzni kiflivéget, bulátát, vagy banánt adok neki, de azért általában hazaérünk.

uzsiötletek: túró friss gyümölccsel, főtt rizs kis táppal és gyümölccsel turmixolva, zabpehely gyümölccsel, tápszerből főzött tejbegríz, zöldfűszeres túrókrém,avokádópüré, rengeteg dolgot lehet nekik csinálni szerintem. én ebben a kérdésben vagyok szigorú, mert szerintem az egyik lefonosabb dolog az,hogy mivel etetem.. fontosabb mint minden nyikkanásra felkapkodni, pl.. de hát mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja...

2010. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!