Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha más hordja ki és szüli meg...

Ha más hordja ki és szüli meg a babámat, szerethetem ugyanúgy, mintha én mentem volna keresztül az egészen?

Figyelt kérdés

A férjemmel szeretnénk gyereket (vagyis inkább ő szeretne).

Én mondtam, hogy még várni szeretnék pár évet, élni gyerek és kötöttség nélkül. Ráadásul bevallom, hogy félek a terhességtől és a szüléstől is...

Az elsőtől azért, hogy lesz valami gond, feküdnöm kell végig. Meg hogy tönkremegy a testem, bőröm. Az oviban, általános iskolában én voltam a "dundi kislány", 13-14 évesen lefogytam, a gimiben jött egy jó kis bulimia is. Sokat törődöm a külsőmmel és fontos számomra.

A szülés mindkét módjától félek, de inkább a hüvelyi szüléstől jobban.


Ráadásul még csak ősz óta dolgozom, szeretnék kicsit a karrieremmel is foglalkozni. Viszont a férjem fél, hogy később nehezen jönne össze a baba (ő 41 éves). Tisztában van a félelmeimmel és ezért mondta, hogy megpróbálkozhatnánk akkor a béranyával...


Ez nekem is szimpatikus, viszont félek, hogy mi van, ha nem tudnám úgy szeretni a babát, mintha bennem növekedett volna, stb.

Ez szerintetek jogos félelem, vagy butaság?


2018. ápr. 23. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Szóval elköltöztök örökre Magyarországról?
2018. ápr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon élünk.
2018. ápr. 23. 17:14
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Tudod az első arra gondolt, hogy ez itt illegális
2018. ápr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok azzal, hogy Magyarországon ez nem lenne lehetséges.


De inkább a kérdésre válaszoljatok, legyetek kedvesek.

Köszönöm szépen!

2018. ápr. 23. 17:21
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Akkor válasz:

éretlen vagy, nem akarsz igazán gyereket.

Ha attól félsz, hogy lóg majd a melled kicsit, akkor nem akarod igazán.

2018. ápr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Ebben az esetben egyszerűbb lenne örökbe fogadni egy 3 éves gyereket. Már nem baba, tudod mellette építeni a karriered, stb.

Azt, hogy a férjed kifut az időből, te pedig még csak most kezdted a nagybetűs életet, már a házasság előtt is tudtátok.

A babát pedig azért nem fogod tudni szeretni, mert a következő 10 évben mindent hozzá kell alakítani, kialvatlan leszel, lebüfögött pólóban, kócosan, és hallgatod ahogy sír. Miközben a veled egykorúak valamilyen soundon buliznak, tolják fel a nyaralós és az edzős fotókat a netre, vidámak, előttük az élet, te meg mehetsz pelenkázni megint.

A másik véglet, hogy nevelni se te fogod, mert épp karriert építesz, és nem akarsz kiesni. Mindenből kimaradsz. Nem lesz meg köztetek az az igazi kapocs.

Akkor meg minek gyerek?

2018. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Aki szeretne gyereket, az az örökbefogadottat is imádja.

Aki meg nem, az ha maga szüli, akkor sem fogja szeretni.

Tudod nem véletlenül mondogatják, hogy egy pár akkor vállaljon gyereket, ha MINDKETTEN akarják. Itt te nem akarsz. Megoldhatjátok, hogy a te géneiddel "vásároljatok" egy gyereket, de attól nem fogod megszeretni, hogy a derekad vékony maradt, a cicid feszes, ő meg a te dns-eddel rendelkezik...

2018. ápr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a vér szerinti szülők ugyanúgy szeretik a béranyától születettet is, eleve sok milliót fizetnek érte. Nem tudom hol laksz, de szinte mindenhol csak eü. probléma miatt vállalják a beültetést, azért, hogy csinos maradjál nem fogják megcsinálni.
2018. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem akarsz gyereket, ne vállald be sehogy. Hidd el ez lesz a legjobb mindenkinek, a meg nem született gyereknek meg főleg! Majd ha egyszer eljutsz oda, hogy szeretnél, akkor nem fogsz ilyeneken gondolkodni. Ha meg nem akarsz sosem, akkor ne vállald be egy másik ember miatt - jelen esetben a férjed miatt.
2018. ápr. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pici baba mellett nem csak akkor nehéz maximálisan figyelni a külsőre, mert a terhesség, szülés és szoptatás nyomot hagy. Hanem azért is, mert a kialvatlanság nyomot hagy, könnyebben kúsznak fel a plusz kilók, nincs annyi idő magadra. Egy dolog, hogy te elhatározod, hogy ma elmész fodrászhoz és edzeni. Aztán délelőtt a pici órákig sír, mert fáj a hasa, nem tudsz kimozdulni, nincs időd pisilni se. Eltetvezheted, hogy majd másokra is lehet hagyni, de kaphatsz egy nagyon anyás babát, aki nincs el mással. Kitalálhatod, hogy majd vele együtt tornázol otthon és eljátszik a sarokban, amíg felteszel egy pakolást, de lehet, hogy már 9 hónaposan szétszedi a lakást két perc alatt.

Nagyon sokan szerencsések, alig látszik az alakjukon, hogy szültek, szoptattak, és minimális odafigyeléssel is szuper alakjuk van. Nagyon sokan pedig akkor is elkezdenek megereszkedni, ha nem tudnak naponta több órát magukkal foglalkozni.

Akinek már gyerek nélkül is komoly munka és odafigyelés után sikerül hoznia a top formáját, annak gyerekkel ez nem fog menni.

Inkább azok az anyukák szoktak jól kinézni, akik szülés előtt is szinte maguktól voltak vékonyak és formásak.

Amíg ez ennyire fontos dolog számodra, addig egyelőre inkább utazzatok, dolgozz kicsit, mert a gyerek mellett nincs olyan, hogy "kötetlenül". A férjed meg legyen türelemmel, mert egyébként rohadtul mindegy, hogy 41 vagy 43 évesen lesz apa. Viszont ha mégse olyan jó buli babázni, akkor ő lép le, és te maradsz ott egyedül a gyerekkel! Úgyhogy már csak ezért se vállald csak az ő kedvéért! Akkor legyél anya, amikor TE vágysz rá egyre jobban.

2018. ápr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!