Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fontos nagyon! Elolvasnátok?...

Fontos nagyon! Elolvasnátok? Kislányomról van szó!

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos múlt, és mostanában az a szokása, hogy a kis fejét üti, de nagyon erősen, néha sírva is fakad. Egy másik szokása, hogy négykézláb ereszkedik, és a homlokát folyamatosan üti a parkettába, szőnyegbe, ahol éppen van.

Mit csináljak vele, vigyen orvoshoz? Vagy ezt abba hagyja valamikor? Másnak is csinálja ezt a babája? Nem tudom, mit csináljak, már nagyon kétségbe vagyok esve!

Segítsetek kérlek, valakinek van valami hasonló tapasztalata?

Sőt, ha valamiért rászólok, hogy nem szabad, akkor is elkezdi ütni a kis fejét! Soha nem ütöttem meg, még a kezét sem, szóval emiatt nem lehet!


2010. jún. 4. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Hát ahisztinek hivják azt amikor a gyerekek eleresztik magukat és kezdik a fejüket verni a földhöz, vagy bárhová. Én láttam már ilyen kis hiszti gyereket. Az hogy üti az arcát, csak a hisztire fognám, ha azt is idegesen csinálja. Ha pedig nem ideges amikor uti az arcát akkor csak utánoz valakit/valamit.Ilyent is láttam. Van az az indián hang kiadás a szánkkal amikro a kezünkkel "ütögessük" a szájunkat és az a hang jön ki..nah szóval egy kis 11 hónapos baba közbe közbe ütte az arcát amig rá nem jöttünk, h a száját akarta és hangot is adott ki:)) Csak nem mindig jött össze.
2010. jún. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Te hogy reagálsz erre? Látja rajtad, hogy idegesít? Ilyen esetben megengeded, amit ő akar? Ha igen, akkor csak rájött, hogy ezzel lehet téged manipulálni.... Nem buták ám a gyerekeink :))) Hagyd, hogy csinálja, ne tulajdoníts neki jelentőséget, sőt menj el onnan, ha csinálja! Ha nincs közönség, nem ér el vele semmit, el fogja hagyni magától! Annyira nem üti meg magát, hogy komolyan megsérüljön (mint írtam, nem buták ám ők!!!).
2010. jún. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia,


Szerintem semmi okod a kétségbeesésre. Nekem ikergyerekeim vannak, annyi idősek, mint a te kislányod és ugyan ezt csinálják. A gyerekek nagyon rafináltak, hamar megtanulták, hogy ha elesnek vagy megütik magukat és sirnak akkor felveszem őket vigasztalni. Ezért ha épp nagyon anyásak akkor direkt ütik meg magukat azt remélve, hogy ugyanazt az eredményt érik el:) Én figyelmen kívül szoktam hagyni ezt a viselkedést, csak akkor reagálok rá, ha nagyon beütik a buksijukat. Már kezdenek róla leszokni.

2010. jún. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Saját történet, és jó, hogy anoním ez az oldal.

Szóval. Anyukám mesélte, hogy ahogy négykézlábra tudtam állni, mindenbe ütögettem a fejemet. A kiságytól kezdve, mindenbe. Elvitt orvoshoz, ahol azt mondták neki, hogy majd kinövöm, ez olyan, minthogy valamelyik kisbaba az ujját szopja. Ahogy nőttem ez a dolog kiegészült azzal, hogy hasra vágtam magam párna a kezem alá és abba vertem a fejem. A szüleim mindent elkövettek, hogy kinőjjem ezt a rossz szokást, de ha beteg voltam, vagy bármi bajom volt, ez egyből megnyugtatott. Emlékszem, még 14 évesen is csináltam. Ahogy kamaszodtam.........talán azért mert szégyeltem magam emiatt a furcsa, titkolnivaló szokásom miatt szép lassan abbamaradt a dolog, mígnem teljesen kinőttem végre.

Nem gondolom, hogy ez betegség volt nálam. Tanulmányaim mindig jók voltak, kiegyensúlyozott, boldog tinikorom volt, majd 5 évig állandó állásom, ami most a Kislányom érkezése miatt picit abbamaradt.

Rettegve figyelem a Kislányomon a jeleket. Remélem ez a dolog nem örökletes. Sokszor szégyenkeztem a pirosra kopácsolt homlokom miatt.

Na ez az én történetem.

Én még nem vagyok túl járatos a gyereknevelésben, mert a gyermekem még csak 2 hós múlt, de nem lehet, hogy ez nálatok valami figyelemfelkeltési dolog?

2010. jún. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csak akkor csinálja, ha valamit nem engedsz meg neki, vagy ha rászólsz? Mert ha csak olyankor, akkor hisztizik.

Ha máskor is észrevetted, hogy minden ok nélkül csinálja, akkor viszont elmennék dokihoz.

2010. jún. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az unokaöcsém is ezzel hozta a frászt a családra..kinőtte 3 évesen:)
2010. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2010. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!

Kislányom tényleg csak akkor üti magát, amikor valamit nem engedek meg neki, de akkor nagyon. Néha annyira is, hogy sírva fakad tőle.

Akkor megpróbálom figyelmen kívül hagyni, csak hát elég nehéz, mert azt nem szeretném, ha bármi baja lenne. Ugye nem lehet tőle?

2010. jún. 4. 09:37
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom hogy manipulálni szeretne téged a lányod. Az én lányom csak mérsékelten kopogtatta a falat a homlokával, leginkább akkor, ha álmos volt, és egy éves kora után nem sokkal ki is nőtte. Az én tapasztalataim abszolút egybecsengenek a következő cikk azon állításával, hogy nem feltétlenül manipulatív rafináltság ez a babáknál, hanem egyszerű önmegnyugtatás is lehet a ritmikus fejütögetés, ami segít a feszültséget levezetni nekik. Semmiképpen nem a te hibád, és egyáltalán nem ad okot aggodalomra. Lehet hogy néha erősebben sikerül beütni a kis kobakot, és fáj neki, de hidd el nem ez a cél, hogy fájdalmat okozzon magának, csak még nem ismeri a határait. Majd elmúlik, sok gyerek csinálja ezt.

Az idevágó cikk:

[link]

2010. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ! Az a baj, hogy kislányom nem akkor csinálja, ha álmos, hanem ha rászólok valamiért, mintha ő így büntetné magát. Vagy nem is tudom.

Az első válaszolónak üzenem, hogy nem az indiánosat játssza ilyenkor, mert amikor azt játssza, akkor a szája elé rakja a kis kezét, és hangot is ad ki.

2010. jún. 4. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!