Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet az, amit én...

Miért nem lehet az, amit én akarok? Elolvasnátok?

Figyelt kérdés

elegem van a családból főleg a férjeméből.

13 hós a kislányunk szerintem egy ennyi idős babának

nincs szüksége arra hogy édességekkel tömjék.

anyósom meg a családja pedig ezt teszi.

múltkor ott voltunk és adtak neki piskóta tallért,

csokinyuszit. és milyen a gyerek?-- PERSZE HOGY

ESZI AMIT ODAADNAK NEKi -hiába szóltam hogy ne csinálják

nem szeretem,..ráadásul idegen rokonok is voltak ott

azok is adták neki és folyton teával akarták tömni.

én meg nem mertem szólni nekik nehogy megbántsam a férjem

rokonait..de kezd ebből elegem lenni.

HADD LEGYEN MÁR AZ AMIT ÉN AKAROK ÉN VAGYOK AZ ANYJA

miért kell direkt ellent mondani..és ha véletlenül

megszólom őket én vagyok a SZAR..

arról már nem is beszélek hogy a boltos nénik meg mindenki az utcból csókolgatni akarják

ÚTÁLOM EZT.

köszi hogy elolvastátok..megkönnyebbültem.


2011. ápr. 18. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Valószínüleg ha kultúráltan elmondod nekik hogy ne tegyék akkor nem fogják .


ha nem hallgatnak rá akkor nem kell vinni oda a gyereket mert nem neki való.


ha csókolgatni akarják azt én se engedem


ne foglalkozz vele hogy te vagy a szar ha megtiltod.. még kétévesen se lesz szüksége a tömésre most meg végképp nincs.

viszont ha a férjed nem áll ki melletted akkor van egy egyszemélyes harcod.


Nem irigyellek.

2011. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha hallgatsz, az rosszabb! Mondd meg mindig, ha nem tetszik, amit enni akarnak neki adni. Egy 3-4 éves persze már más, szerintem nem csinálok én sem belőle tragédiát, ha akkor több édességet vesznek neki, de egyelőre elég neki egy kevés is. Szólj nekik, hogy csak egy falatot ehet, a többit elteszitek inkább! Anyósodnak is célozgathatsz, hogy inkább mást vegyen az édesség helyett. Nálunk is sokáig tartott, mire megértették, pedig mi még mondtuk is nekik, hogy nem kérünk több kg tejmasszát!
2011. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad hallgatni, mert akkor egyrészt azt hiszik máskor is bármikor megtehetik, másrészt meg a férjed családjának nyugalma nem lehet fontosabb mint a gyerek egészsége.


Te vagy az anyja, mondd meg nekik legközelebb hogy ne adjnaak neki, majd csak ha már idősebb lesz, ennyi.

2011. ápr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem olyan könnyű az

értitek, én mondtam nekik hogy

nem kell adni a gyereknek nem éhes evett mielőtt odamentünk

ÉRDEKELTE? ugyanúgy itatta teával szó szerint nyomta a szájába....annak ellenére hogy szóltam hogy ne,.

2011. ápr. 18. 13:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

sztem nyugodtan nyisd ki a száadt. nem kell udvariatlannak lenni, kedvesen de határozottan mondd meg nekik, hogy ne adjanak neki iylesmit. és pont. ha sopánkodnak, mondd: nem baj, akkro se adjanak, legyene k szívesek. a te gyereked, úgy neveled ahogy jónak látod, főleg hogy ez még helyes is, hogy 13 hósan ne egyen csokit meg stb.

a boltos néniket is le lehet építeni ugyanígy. mondd meg hogy a kislányodnak autoimmun betegége van és sokkal könnyebben elkap bacikat, legyenek szívesek ne csókolgassák. ennyi.

2011. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Az én anyósomnál erőszakosabb és akaratosabb asszony kevés van a környéken, éppen ezért a férjem is mindig szól neki!

Ő is olyan, hogy még le sem ültünk nála, máris telerakja az asztalt süteményekkel, de egészséges étellel még véletlenül sem találkozunk nála... a ropi, keksz, linzer, 100 Ft-os boltok sütijei... és enni kell a gyerekeknek, mert ÉHESEK, ő már csak tudja! Ilyenkor szokta a férjem leállítani, hogy elég ebből a sok maszatból:)

2011. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

aha,.

a boltosnéninek már előre szólnom kell hogy:

ne tessék már puszilgatni nem szeretem.

EGYSZER AZT MONDTÁK NEKEM HOGYHA NEM AKARO HOGY

SZERETGESSÉK ZÁRJAM BE A SZOBÁJÁBA....

2011. ápr. 18. 13:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra... nem tehetsz mást.

légy karakánabb és akkor leszoknak róla az meg hogy ezáltal ki mit gondol le kell tojni.


a gyerek érdeke a fontos!

2011. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
De nem ilyen kirétő dolgokat kell mondani hogy nem éhes meg evett már, hanem azt hogy "ne, mert nem szeretném!" Ennél nincs egyértelműbb. Ha anyósomék vaamit csinálnak amit nem akarok, akkor megmondom hogy légyszi ezt hagyd abba, vagy kérlek ezt ne adj neki többet mert még nem kap ilyet.
2011. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Megértelek...

Kisfiam 12 hónapos, imádják egymást az anyósommal, de időnként én is kiborulok. Anyósom állandóan gyümölcslevekkel tömi, hiába kérem, hogy ne tegye. Hétvégén volt a baba zsúrja, csomó rokon, minden, a baba elesett, elkezdett sírni, én felvettem megvigasztalni, anyósom meg már nyomta bele a szájába az almalevet... Most kezdjek el vele az egész rokonság előtt vitatkozni, hogy nem szeretném rászoktatni, hogy kajával vigasztalódjon csak meg?

Nagyon-nagyon nehéz. És ez nem úgy van, hogy akkor nem viszem oda, hiszen nem bántja, és mondom, nagyon szeretik egymást.

Én sem tudtam segíteni, de nem vagy egyedül. :S

2011. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!