Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ülnek fel a babák?

Hogy ülnek fel a babák?

Figyelt kérdés
Úgy értem a mászás után tudnak csak ülni, vagy nem kell ahhoz mászni megtanulnia, hogy tudjon ülni. Lehetséges, hogy egy 6hónapos baba ül? Mikor ült fel először babátok és mikor kezdett mászni? Köszi
2010. jún. 1. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A jólfejlett babák már ülnek 6 hónaposan,de lehet,hogy a mászást kihagyják. Az is előfordul,hogy előbb felállnak,és csak utána ülnek. Minden baba másként mozog,és más korúan,ezért nem szabad soha másikhoz hasonlítani! Az a fontos,hogy fejlődjön,a sorrend nem fontos.
2010. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém hónapos +1hetes. Négykézláb áll, de még nem indult el, csak kúszni tud. Szerintem max 2hét és megindul. Magától nem tud felülni, csak akkor, ha felhúzza magát. Két ujjamat oda tartom, ő belekapaszkodik, és már ül is. De most látta a szomszéd babát, hogy kell felállni, és azóta azt is akarja. Amikor ül, mindig alátámasztom a hóna alatt, de már rugja is fel magát állásba. És sikongat, hogy megcsinálta. Hivatalosan a mászásból alakul ki az ülés.
2010. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20.02 bocs 6hónapos
2010. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az enyém már mászott, amikor még csak támasztással tudott ülni:) Először oldalról húzta fel magát, kb. 9 hónaposan. Az hogy mikor és hogyan ül, az gyerekenként változó, csak az a lényeg hogy mindig legyen folyamatos mozgásforma , az egyiket kövesse a másik. pl. a mászást az ülés, vagy fordítva.
2010. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2010. jún. 1. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 7 hónaposan kezdett mászni (nála a kúszás kimaradt). Először féloldalasan ült úgy, hogy az egyik kezével támaszkodott, aztán már támaszkodás nélkül. Nála a mászás elkezdése után 1-2 héttel következett az egyedül ülés.
2010. jún. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, az én babám 7 hósan ült fel, oldalfekvésből felnyomta magát ülőbe. Ezzel egy időben kezdett el kúszni. 8 hónaposan kezdett négykézlábazni.
2010. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 8 hónapos kora óta mászik és szinte rögtön megtanulta kitenni a popsiját oldalra, így féloldalasan ül 1 hónapja (most 9 hónapos). Szóval nem ül egyenesen, viszont már feláll szinte mindenhol.

Barátnőm kisfia állásból tanult meg leülni, addig nem érdekelte az ülés.

2010. jún. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szia

az én fiam hasra fordult, onnan nyomta fel magát ülő helyzetbe, kicsit oldalra fordult, kinyomta a fenekét és már ült is, hét és fél hónapos volt

aztán ülve közlekedett, hátat fordított annak a dolognak amit meg akart kaparintani és tolatott :-)

kb 8 hónaposan mászott

11 hósan állt fel és 14 hónaposan indult el egymaga

2010. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 13-án lesz 10 hónapos. 7,5 hós kora óta feláll, most már lépked a bútorok mellett és kézenfogva is. Állásból, ha ügyes huppan popsira, de mászásból nem tud még felülni. Most már ha ültetjük, akkor biztosan ül, eddig az sem ment.
2010. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!