Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezebben ülnek/állnak fel a...

Nehezebben ülnek/állnak fel a hason fekvő babák?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos lesz 3 nap múlva, 7600 gramm, születése óta hanyatt fekszik. Fordulni már ügyesen fordul, főként hátról hasra, viszont kúszni, mászni nem tud még, hason nem is sokáig szeret lenni. Így aztán a fenekét sem emeli hason, hogy esetleg "alácsúsztassa" a lábait, merthát ebből lenne ügye a felülés. Első lányommal anno gyorsabban ment, ő kimondott hason fekvő volt.
2010. júl. 25. 18:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, bocsánat a bénázásért! Szóval a kérdés úgy szólna, hogy nehezebben ülnek/állnak-e fel a hanyatt fekvő babák?
2010. júl. 25. 18:16
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy nehéz kérdés, hisz elvileg minden baba idővel úgyis megtanul mindent és nincs olyan, hogy mikor KELL valamit csinálnia, hisz minden ember más és más. Van egy ajánlás, ami az átlagot mutatja. A mi dokink ajánlotta, hogy sokat legyen a baba hason, mert akkor gyorsabb a mozgásfejlősése - ahogy írtad - hamarabb kúszik, mászik, hisz több lehetősége van a gyakorlásra, mint egy háton fekvő babának. De ha a te babád nem szeret hason lenni, akkor ne erőltesd. Előbb utóbb neki is menni fog a kúszás, mászás. :)
2010. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem szeret hason lenni, akkor tedd magadra úgy, hogy te fekszel az ágyon. Így érdekes neki is, és közben szépen erősödik is a kis háta. Mert a hátizom kell mindenhez, a gerinc mentén található izmok.
2010. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom is ilyen volt. Most 10 hós és közben rájött mindenre, mászik, ül. Mióta ezeket tudja hason is alszik. Náluk egy picit lassabb szerintem, de mennni fog. A védőnő tanácsára lefeküdtem vele szembe hasra és amikor odafordult próbáltam lekötni a figyelmét, hogy maradjon...de nem maradt... Szerintem csak türelem.

2010. júl. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!