Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ülnek fel maguktól a...

Hogy ülnek fel maguktól a babák? Kell ezt nekik tanítani vagy ösztönösen tudják?

Figyelt kérdés
Kinél, hogy zajlott ez? Mennyi idős volt a csöppség?
2010. máj. 31. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell tanítani mert amíg nem tudja mi az hogy ülni nem is érdekli!magától jön rá,az enyém hamarább állt fel mint hogy ülni tudott volna,de hogy gyorsabban fel tudjon állni és ne verje magát kék zöldre igen gyorsan megtanult ülni is(8,5hó)
2010. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ösztönösen tudják. Azért nem kell tanítani őket, mert a babák még nem csinálnak tudatosan dolgokat, egyszerűen ha úgy érzi, hogy elég erős az üléshez, akkor elkezdi próbálgatni, amíg meg nem tanulja. Gyerekenként változó, mikor ülnek fel, az enyém 7 hónapos 1 hetes volt.
2010. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 9 hónaposan fölállt és rá két hétre megtanult állásból leülni.Nem kell erőltetni semmit,majd a picik tudják,hogy mit,mikor és milyen módon!
2010. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem! Viszont nem tudom elképzelni, hogy hogy csinálják! Gondolom nem hasizomból húzzák fel magukat! Akinek már felült az hogy csinálta?
2010. jún. 2. 12:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi mászásból ültünk fel, négylézláb van akkor magaalá kezdte tolni az egyik lábát a fenekét leteszi és ugyanazon az oldalon lévő kezével nyomja fel magát.
2010. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kislányom 1 hete ült fel, 7 hónaposan 1 hetesen. Azóta egész nap üldögél, ha hasra rakom 2 mp alatt felül, teljesen rákattant a dologra. :DD

Ő még nem mászik, oldalt a felkarján támaszkodott már 6 és fél hónaposan úgy játszott, majd egyre magasabbra nyomta fel magát, míg végül oldalt támaszkodásból ült fel.

Van még a mászásból popsira ülés és a felállásból ülés.

Hasizomból nem nagyon ülnek fel, az enyém is 3 hónapos korától hasizmozott, nagyon édes volt, de nem az lesz majd nektek sem a technikája.

2010. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam éppen most tanult meg hétvégén felülni egyedül, 7 hónapos múlt 21-én. Ő eleinte négykézlábra állt, előre-hátra rugózott mint egy kiskutya és pár nappal később elkezdett tolatni hátra és ebből lett az ülés. Szombaton még csak félig tolta fel magát, de vasárnap reggel már fel tudott ülni teljesen. Azóta folyamatosan ülni akar, hiába fektetem le pihenni, szinte rögtön felül. Persze a lefekvés még nem megy simán, ezért vagy eldől és azért sír, vagy elfárad és azért sír :-)
2010. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a lányom 7 hónapos és 1 hetes volt amikor felült.Magától jönnek rá.
2010. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Enyém 9 hós és még nem ült fel. Ha ültetem,akkor egy darabig ül magától,aztán hanyadt vágja magát,babakocsiba is csak úgy hajlandó meglenni,ha teljesen űl,és kapaszkodik a karfába.Nem is mászik,csak kúszik,védőnő szerint tologassam a lábát kúszás közben,hogy ösztönözzem hogy másszon,hát tojik rá,pedig már 1 hónapja próbálkozom vele.
2010. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!