A terhesség és szoptatás alatti kávézás ( napi 1-2 ) befolyásolja a baba alvási szokásait, napközbeni "elevenségét"?
"A közelmúltban végzett kutatások bebizonyították, hogy csak igen kevés mennyiségű koffein jelenik meg az anyatejben, ezért kis mennyiségű kávé, tea vagy kóla rendszerint nem okoz problémát. Ha azonban az ön gyermeke nyűgös, sokat van ébren, a koffeinfogyasztás csökkentése segíthet mindkettőjükön, hogy többet aludjanak. A csokoládé a koffeinhez hasonló anyagot tartalmaz, de sok anya úgy találja, hogy kis mennyiség semmilyen hatással nincs a szoptatott csecsemőre. "
Én már a kórházban rákényszerültem a kávéra, mert nagyon alcsony volt a vérnyomásom és a nővérek javasolták. Mindennap megiszom 1-2 kávét. A kislányom 21 hónapos és máig szopik, de nem vettem rajta észre, hogy bármi hatása lenne rajta a kávénak :)
Nővérem a terhessége alatt napi fél liter kólát ivott meg átlagosan, már a pocakban nagyon eleven volt a kicsi, mióta megszületett (5 éve) nagyon éber, és 6-7 óra alvás elég neki egy nap! Most hogy ez véletlen-e, vagy hogy a kóla koffeintartalma miatt igy fejlődött és neki emiatt kell kevesebb alvás nem tudom, csak egy példát akartam neked írni!
Mindenesetre szerintem hatása van a koffeinnek a babára, mint az anyaméhben, és szoptatási időszakban. De hogy mennyire, és milyen módon nyilvánul meg a hatás az szerintem mindenkinél más, és az anyuka koffeinbevitelétől függ! (lehet hogy szinte semennyire, de az is lehet hogy nagyon)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!