Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad előre elkészíteni több...

Szabad előre elkészíteni több tápszert?

Figyelt kérdés
Sokszor csak 30-40 ml tápszerre van szükség pótlásnak. Meg lehet előre csinálni többet és a hűtőben tárolni? Meddig? (Persze nem abból az üvegből itatnám, hanem egy másikba öntenék ki annyit, amennyi kell.)
2010. máj. 26. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem! Az anyatej és a tápi állaga, minősége nem ugyanaz! A tápit elkészítés után kb. 6 hónapos korig 1 órán belül, utána kb. másfél órán belül oda kell adni. Hűteni nem szabad és újramelegíteni is csak óvatosan, épphogy egy picit mikróban pl.
2010. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vizet előre természetesen készíthetsz hozzá előre. Nekem is van egy forraló "ibrikem", abba elkészítem és akár egy napig is öntögethetem ki belőle a vizet.
2010. máj. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
LEHET!!! hűtőben semmi baja! mikor kórházban voltam ott is a mi tápszerünket , meg más babák tápszereit előre elkészítve a napi adagot a hűtőbe tárolták! Megcsinálhatod előre, nyugi!
2010. máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tápszer nem anyatej. Városi legenda, hogy a tápszergyártók azért írnak rá egy órán belüli felhasználást a dobozra, hogy gyorsabban fogyjon a tápszer. Akkor már fél órát is írhatnának. Ezt törvény írja elő, mert a tápszer összetételénél fogva MÁS, mint az anyatej. Le lehet hűteni, meg lehet felmelegíteni is, de teljesen másképp viselkedik mint az anyatej. Elvesznek belőle a megfelelő vitaminok, ásványi anyagok, magyarán "fehér víz" lesz belőle, és majdnem biztos, hogy a bacik megjelennek benne.
2010. máj. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha elkészíted a tápszert, lehűtöd 24 órát eláll a hűtőben. Melegen tartva 2 órán belül el kell fogyasztani. A melegítésre azonban ügyelj. A kész tápszert lassan, meleg vízbe álítva, v cumisüvegmelegítőben kell felmelegíteni.
2010. máj. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, hogy buzdíthatnak arra, hogy nyugodtan add oda... lehet, hogy aki ezt írja, pl másféle tápszert használ. Én azt javaslom, hogy először is olvasd el, ami a TE tápszered dobozára van írva és azt tartsd be, plusz kérdezz rá az orvosodnál, hogy tényleg komolyan kell-e venni, inkább rá hallgass, mint a sok "okos" anyukára aki azt írja, hogy persze, semmi baja nem lesz, a tápszergyártók hülyeségeket írnak a dobozra......

Nekem pl azt mondta az orvos is védőnő is, hogy bizony ki kell önteni két óra után (az én tápszeremre ez volt írva)

2010. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
de jó hogy vannak még itt olyan anyukák, akik nem rizikóznak a tápszer kapcsán!! Jó lenne ezt szélesebb körben terjeszteni, hogy a tápszer nem egyenlő az anyatejjel, teljesen máshogy "viselkedik". Persze, lehet hűteni meg napokig eltartani...tejporból van, és nem lesz "föle" sem. Vajon miért?....
2010. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tároltam sosem! Nézd meg fél óra múlva az állagát és a szagát! Borzalmas!!
2010. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!