Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vennétek/vettetek használt...

Vennétek/vettetek használt autósülést (9-18kg)? Kérem, indokoljátok, hogy miért igen vagy miért nem!

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
én vennék mivel használtan általában jó áron hozzá lehet jutni ha újonnan veszem úgy sem használom ki mert pár év és kinövi
2010. máj. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Mi újat vetünk, mert jó pár évig napi szinten használjuk, és remélhetőleg lesz kistesó, és akkor megörökli majd Ő. Vennék amúgy használtat, ha meg tudom nézni a vásárlás előtt személyesen. (Pl. nem teszvesz. vatera, stb)
2010. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Vettünk. Igaz, nekünk nincs autónk, csak arra kell, ha mások fuvaroznak minket, tudjuk mibe tenni, de sikerült egy jót kifogni, és sokkal olcsóbb, mint újonnan. Egy gyerek használta csak előttünk teljesen hibátlan. Természetesen a biztonsági előírásoknak megfelel (erre nagyon kell figyelni, mert a régi darabokat már hivatalosan nem fogadják el, tehát elvileg büntetnek érte).

Vannak dolgok, amikből szerintem mindegy, hogy új vagy régi, amit a gyereknek veszünk, csak jó legyen.

2010. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem vennék. Csakis akkor, ha ismerném az eladót, és megbíznék a szavában, vagy ismerném annyira,hogy tudjam, hogy VALÓBAN nem volt balesetes az ülés.

Nyilván nem a kopottsága, vagy 3 szezonnal korábbi dizájnja a döntő egy ülésnek, hanem a biztonság. Azt mondják a szakemberek, hogy egy gyerekülés az első balesetig, vagy hatalmas nagy fékezésig biztonságos. Utána csak akkor lehet újra használni, ha szakműhelyben bevizsgálták. Ugyanis keletkezhetnek rajta olyan mikrosérülések, repedések, anyaggyengülések, amiket szabad szemmel nem lehet észrevenni, ezért szokták röntgennel, speciális műszerekkel bevizsgálni.

2010. máj. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Egyébként sokszor szoktam autósüléssel kapcsolatban elég fura véleményeket olvasni szülőktől. (Nem ebben a kérdésben, hanem úgy összességében.) Talán egy éve mutattak egy balesetet a TV-ben, amiben sajnos gyerekek is meghaltak. Látszott a TV felvételeken, hogy volt gyerekülés az autóban, és nem is volt annyira összetörve az autó, nem értettem, hogyan sérülhetett meg mégis olyan súlyosan a gyerek.

Azóta olvastam-láttam már sok mindent, így már kevésbé csodálkozok. (pl. van ülés, de nem köti be a gyereket, van ülés, de már rég kinőtte a gyerek, ezer éves ócskaság az ülés... stb.)

Elszomorító, hogy sokan még mindig úgy gondolkoznak, hogy a gyerekülés csak a rendőrök miatt van, hogy ne kapjanak büntetést... (ÉS ugyanez felnőttben a biztonsági övvel kapcsolatban)

2010. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Inkább használtan egy jó minőségűt - a biztonságra gondolok, tehát amikről jó teszteredmények születtek, mint egy no name újat pl Auchanban. De tényleg nem árt ismerni az eladót, hogy valóban nem volt balesetes.

Mi is használtat kaptunk rokontól, a huzata rettenetes ronda, viszont egy megbízható márka.

2010. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Átolvasva a válaszomat úgy tűnik tényleg, mintha szerintem a rendőrök miatt kéne az ülés. Ezt én sem így gondolom, viszont szerintem vannak olyan ülések, amik bár régiek viszont jó márkájúak, és lehet, hogy jobban óvnak, mint egy új no name, csak éppen az új EU-s kategóriákba már nem sorolhatóak be, és ezt büntetik, függetlenül attól, hogy egy jó ülésről van szó...

Szerintem is a biztonság a fontos!

2010. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi 2 hete vettünk 9-18 kilós autósüölést. Én is sokat vaciláltam, de aztán újat vettünk. Az az igazság, hogy láttam olcsón tesz-veszen, vaterán használtat, de azt nem látom élőben, hogy nem sérült e, nincsenek e rajta esetleg mikrorepedések. Az eladót meg nem ismerem, szóval zsákbamacskának éreztem a dolgot. Én veszek használtan sok mindent, ruhát, játékot, stb, de úgy voltam vele, hogy a biztonságon nem spórolok, végül is legalább 3 évre vesszük és jó lesz majd a testvérnek is, aztán meg majd eladom és megveszi egy olyan anyuka, aki ezen nem rágódik annyit mint én. :)
2010. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is épp most készülök venni és igen, használtat. Bízom benne, hogy nincs olyan anyuka, aki eladna egy másik babának egy törött ülést. Ergó, nem kereskedőtől veszek vaterán, hanem anyukától (aki nem hirdet egyszerre 6 ülést vagy havonta másikat). A fő ok az, hogy egy jó márkájú, biztonságos, viszonylag új (1-2 éves) ülés még használtan is drágább, mint néhány versenytársa újonnan ...
2010. máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, használtan vettük.

Hogy miért?

Mert eddig mindent megbántam, amit újonnan vettem, ugyanis nem ér annyit az, hogy nálam kerül először használatba, mint amennyi a differencia az új és a használt árában.


Persze csak sérülésmentes, tuti nem karambolosat!


Én már azt is bánom, hogy 75 ezer forintot adtunk a háromfunkciós babakocsinkért, inkább használtan kellett volna vennem negyed ennyiért, ugyanis pillanatok alatt kinőtte a mózest, a hordozót, most már csak a sport részt használjuk majd' egy éve, így úgy érzem, felesleges volt ennyi pénzt "kidobni" azért, mert én használom először.

2010. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!