Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír feszeng a 10hetes...

Miért sír feszeng a 10hetes babám mikor pukizik? Nem is alszik, állandóan fel kell rá. Én semmi puffasztót nem eszem, sőt tej diétán vagyok. Mit tehetnék vele? Anyatejes.

Figyelt kérdés
Már vagy 2napja folyamatosan pukizik,de látom hogy nem jó neki. Sokat ordít miatta. Eddig úgy tudtam hogy az a jó ha ki jön. Tegnap volt egy jó nagy csomag a háta közepéig,de utána is pukizott. Éjjel is óránként felkelt rá. Nagyon nehezen alszik el,akkor is csak ölben. Születésétől nem jó alvó,és hasfájós sokat is bukik. Doki már látta,ezért kell diétáznom. Angol vizet,Mecsek teát kap és tornáztatom. Már fogalmam nincs mit csinálhatnék vele,mert már semmi nem jó neki.
2010. máj. 25. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát a puki csikarja a kicsi pociját. Nekünk is volt-van benne részünk. Próbáld meg, hogy a Mecsek teát 3-4 naponta adod neki. Lehet, hogy a teában lévő kamilla nincs rá jó hatással. "Lekopogom" nálunk sokat javult a helyzet, mióta nem kapja minden nap azt a teát. Én kutyulom neki a teát és az bevált.
2010. máj. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek válik be az angol víz. Nekünk se. Én Espumisant adok neki, és hason alszik már jó ideje, az is a hasijának. Egyébként meg tornáztasd, a két lábád szépen óvatosan nyomd a pocijához, illetve maszírozd az órajárásával egyezően a hasát. A puki valóban jó ha kijön, de ez lehet fájdalmas is, hiszen előtte görcsölhet a hasa. Ne aggódj, majd kinövi egyszer. A lányom 4 hónapos, elhagytam az espumisant, de most újra adom neki, mert észrevettem, hogy ő is felkel a pukira, és nagyon nyöszörög is, tehát még nem nőtte ki a hasfájást. Ha esetleg zöldes a kakija, akkor túl van etetve, az is megviselheti, akkor egy kicsit kevesebbet szopizzon.

Az ölben altatás helyett inkább tedd hasra, simizd a hátát, ettől is megnyugodhat, illetve ha kézben tartod, akkor hason fektesd hason a kezedben és közben maszirozd a pociját.

Más most így nem jut eszembe hirtelen...szerintem ezektől javulhat a helyzet. Ja! Van még a szélcső is, ami még jobban segíti a puki gyors távozását, de úgy tudom, ahhoz hozzá lehet szokni, ezért én pl. azt nem próbáltam ki, inkább lázmérőztem párszor, de azt sem rendszeresen.

2010. máj. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kimaradt a "jó" szó, a 2. sor elején:-))
2010. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de nálunk az első három hónap ilyen volt hiába adtunk neki espumisant vagy infacolt semmi sem használt. Már szinte semmit sem mertem enni.

Csak az idő segített a hasfájásán 3 hónapos kora óta egyáltalán nem fáj a hasa.

16 hónapos kisfiú anyukája

2010. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nemsokára 3hónapos lesz,remélem akkortól tényleg változik valami. Mert már mind a ketten nagyon szenvedünk,ő a fájdalomtól,én a fáradságtól és a tehetetlenségtől.
2010. máj. 25. 09:15
 6/8 anonim ***** válasza:
A tejtől fáj a hasa,amit te iszol.Olvass utána,hogy nem is nagyon ajánlják a tej fogyasztását vagy csak mérsékelten.
2010. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2010. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tehéntejfehérje diétán vagyok 3hete.
2010. máj. 25. 09:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!