Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt nem fogjátok elhinni, de...

Ezt nem fogjátok elhinni, de érdekel, hogy más is tapasztalt-e hasonlót?

Figyelt kérdés

pontosan 5 hetes fiamat tegnap leraktam a kinyitott kanapéra hasonfekve, amíg előkészültem a fürdetéshez.

még jó, hogy ott álltam még nem messze, mert annyira bedühödött, hogy kinyomta magát és átfordult a hátára!!!!

ez nagyon durva. épp hogy el tudtam kapni, nehogy leessen!

ettől persze még nem tud forogni.

de azt hiszem kéne egy állítható járókát venni ide a nappaliba, mert ezek után nem szívesen hagyon a kanapén.... nehogy lefötörjön és megüsse magát..

vélemények?


2010. máj. 24. 10:42
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Készülj fel!megállíthatatlanok!egy pillanatra nem szabad őket szem elől téveszeteni!
2010. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Gratulálok!:) Az én lányom 9 hetesen tette ezt meg, a játszószőnyegen 3×. Azóta csak 2 alkalommal. Most 11 hetes! Minden mozdulatukra figyelni kell!
2010. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hetesen meg 8 hetesen fordult át egyszer, azóta nem (11 hetes). Én a játszószőnyegre szoktam tenni és az asztalt, valamint a bútorokat messzire eltolom, hogyha forgolódna akkor ne üsse be magát. Ott nyugodt szívvel hagyom, ha ki kell mennem a szobából.
2010. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Innentől kezdve a kanapén ne hagyd. Földön a játszószőnyegen inkább. Kis ügyes!!:)
2010. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
családi házban lakunk, a földö járólap van, oda azért nem szívesen rakom le. a kanapé ki van nyitva, azon a játszószőnyeg, rajta a manó. azért egy járókában jobban megbízom, amíg pici, felemelem az alját, és nem kell akkorát hajolni. lehet, hogy ez nem fordul elő többet, amíg nem kezd majd rendesen forogni, de nem tudhatom.. nehogy megüsse magát. egy100*100-as járókába még a játszószőnyeget is be lehet tenni... azt ugyanis nagyon szereti! :-) nappal azon alszik el és durmol hatalmasat... de ha ébren van, sokáig elnézelődik... főleg a zenélős pillangót imádja, ami rajta van.
2010. máj. 24. 11:50
 6/15 anonim ***** válasza:

Én pl a habtapit rakom a játszószőnyeg alá. Mondjuk nálunk csak parketta van, de a habtapi nagyon sokat véd. Még esetleg vegyél egy kb akkora szőnyeget, mint a játszszőnyeg, rá a habtapi, és nem hiszem, hogy felfázna.


Egyébként az én fiam is csinált ilyet kb ennyi idős korában. Összesen talán 3x fordult át. Egyszer mikor éjszaka hasonfekve leraktam a kiságyába, addig fordult át, amíg én ásítottam egy hatalmasat. Elhiheted, hogy egyből kiment az álom a szememből... :) Most 15 hetes, de még nem fordul szándékosan.

2010. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Léteznek ilyen ügyes babák, én az egyik babalapban olvastam, hogy egy doki írta, ha nem a saját szemével látta volna el sem hiszi, hogy a másfél hetes gyerek átfordult. Ez csak abból a szempontból rossz, hogy nagyon vigyázni kell, mert elvileg ha egyszer megcsinálta máskor is sikerülhet neki. A jó viszont, hogy már tudod, hogy sikerülhet neki és tudsz jobban vigyázni rá.:-)
2010. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia! Valóban ne hagyd már így a babádat, inkább a járókába tedd. Nem is baj minél előbb megszokja.

Megszeretném kérdezni tőled, hogy merről írsz, mert megütötte a szememet egy szavad : fötör :) Én ezt egyetlen egy ember szájából hallottam, balatonszemesi dédiéből, a férjem nagymamájától. Csak arra lennék kívánics merre felé használják még ezt a szót, mert egyébként nálunk nem :)))

2010. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
baranyában lakom, édesanyám a román határ mellől származik, alföldi,édesapám pedig félig sváb. hogy melyiküktől van a fötör nem tudom, de a fura szavak ált. aputól vannak...
2010. máj. 24. 13:26
 10/15 anonim ***** válasza:

az én babám is eljátszotta ezt olyan 3-4 hetesen, addig kepesztett a hasfájástól, míg hasáról a hátára fordult. pont azért tettük hasra, hátha könnyít kicsit a fájdalmain... addig nyomta fel a fenekét míg a pelus elhúzta:)

most 4 hónapos, és pár napja kezdett tudatosan is próbálkozni, de eddig nem járt sikerrel.

mi a leesés-próblémát úgy oldottuk meg, hogy vettünk egy matracot, azt le a földre, arra a játszószőnyeg, így ha le is esik, kb. 10 cm-ről esik csak. az ágyon mindig körbepárnázom.

2010. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!