Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel szórakoztatjátok lurkóit...

Mivel szórakoztatjátok lurkóitokat ebben a hülye időben, amikor nem lehet kimenni?

Figyelt kérdés

1 éves a fiam, elég aktív, éppen ezért baromi nehezen viseli a bezártságot. Amíg jó idő volt, napi 2 alkalommal mentünk sétálni, meg a kertben is sokat voltunk, de most, hogy 3 napja esik az eső, már nem tudok neki mit kitalálni hogy a lakásban is lekösse magát.

Egyre rosszabb a helyzet, lassan mind a ketten befordulunk!!

Ti hogy vészelitek át ezt az időszakot?

Remélem már pár nap, és tényleg vége lesz.

Hétvégén lesz az első szülinapja, állatkertbe akarunk menni, jó lenne egy kis jóidő.


2010. máj. 17. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekem másfél éves a lányom. Én lesem, mikor süt ki a nap egy picit, azonnal elő a téli overall, sapka, vastag zokni, gumicsizma, és megyünk ki. Ma is kint voltunk így vagy két órát (kétszer egy órát). Én sem bírok vele bent.. muszáj kimenni, ha nem esik, megyünk. A szél nem akadály. Hálistennek minden nap van néhány olyan perc, mikor épp nem esik :)
2010. máj. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
82%

mi színezünk, rajzolunk, hajtogatunk, babázunk igaz lányos anyuci.. egy fiúvalnem tudom mit csinálnék..:S :)


legózzatok.. puzzle..

2010. máj. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló gondok:(Mondjuk enyém most tanul járni, és ez hosszasabban leköti, de mi is szenvedünk a napi 2-4 óra levegőzés nélkül! Sokat zenélünk (síp, xilofon, edények stb.), mondókázunk, bábozunk. Igyekszünk látogatókat hívni... Nem szokott ez nálunk program lenni, és nincs is tévénk, csak laptop, de most időnként meséket nézünk, az is leköti valameddig. Enyém nagyon szeret pancsolni - hosszabb, kiadósabb fürdéseket rendezünk. De séta helyett szeret az ablakból nézelődni is - elmesélem neki, miért nem lehet kimenni, figyeljük az autókat, cicát, kutyát, nénit, bácsit stb. Behoztunk az udvarról pár dolgot, leveleket, diót, mogyorót, kavicsot, ágacskákat, azokkal is jól eljátszik az előszobában, mert ezek azok, amik egyébként is érdeklik odakint. Bármi, ami más, mint a megszokott játékai:D De szívesen fogadok jó ötleteket én is, mert kezdenek merülni a pszichés és kreatív tartalékok!;)

13 hónapos fiú anyukája

2010. máj. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én előveszem egy-két "lomos" dobozomat és a felügyeletem mellett kipakoljuk és vissza. :)

Na és persze könyv, könyv, könyv... Imád mindent lapozni.

2010. máj. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Nálunk a ruhásszekrény pakolás nagyon menő :) Segít benne. Az iratokat is tudom válogatni, mert amit már kidobok, arra a kupacra ráül, és nagyon jól elvan a papírokkal :))


Van, hogy csak leterítek egy paplant a nappaliban, ráfekszem, ő pedig ugrál rajtam, csiklandozom, bohóckodunk, mondókázunk.


Mi is hívunk mindig vendéget, szereti az ismert és ismeretlen arcokat is, mindenkivel elég barátságos (gondolom ebből is fakad, hogy ezt pici kora óta így csináljuk.. persze nem vadidegenek jönnek, hanem a barátaink, illetve egy-két olyan kolléga, aki neki ismeretlen, vagy rég látta őket).


Segít a krumplipucolásban is.. :)) Széthajigálja a héját. Hozza a tojást, hagymát, stb. amit kérek tőle (persze előtte elérhető magasságba rakom, és már szinte mindennek tudja a nevét, ami a főzéshez kell).


Ruháscsipeszeket csoportosítjuk színek szerint, majd megszámoljuk őket. Imádja!


Fürdőszoba szekrényt kipakoljuk, kitöröljük, visszapakolunk.. ugyanezt a konyhai alsó szekrényekkel is. Lelkesen segít. :)


De én is lesek ám Tőletek, mert a mi tartalékaink is kezdenek bentre kimerülni.

2010. máj. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Nálunk nincs olyan, hogy nincs séta. Ma két órát járkáltunk az esőben. A 14 hónapos babám esővédő alatt a babakocsiban, én kapucni, esernyő...Végig dumálta, úgy élvezte. De persze ez neki nem volt túl fárasztó, úgyhogy nyűgibb volt ma is. :( Mi is rajzolunk, gyurmázunk, olvasunk, mondókázunk...

2010. máj. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

23.06 vagyok, és amúgy minálunk se akadály egy kis eső, hétvégén voltunk is picit kint, de most már olyan nagy a szél, hogy komoly veszélyt jelentenek a fák :S

Igen, papírok! :D - az nálunk is bejön!!! Ma remekül elszórakozott az APEH-es nyomtatványaimmal, miután neten adtam fel a bevallásomat:DDD

Ja, és ami még bejött mostanában: furikázás a lakásban gurulós székben csücsülve...

2010. máj. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!