Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11. hetes babátok hol tart a...

11. hetes babátok hol tart a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Miket csinál, hogy alakul egy napja, mennyit alszik éjjel/nappal, mekkora a súlya, a hossza, stb?
2010. máj. 17. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Szia! Igaz, mi 13hetesek vagyunk, de az éjszakát már többször átaludtuk, de max. 1szer kel fel hajnali 3körül. Napközben van egy hosszabb alvás 10-től 1-ig, bár ebben az időben nem tudunk kimenni, így itt bent kevesebbet alszik. Már hátról hasra fordul, játszik a játékaival, egyfolytában tömködi a kezét és minden mást a szájába, és tépi a hajam :-( Jah, és 6750gramm, 64centi, kisfiú. Ti hogy "álltok"?
2010. máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Uccsónak, ha hátról hasra folrdul és tépi a hajad akkor valami csodagyerek lehet, vagy szuperman lesz

ármazott!!

2010. máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudom a heteket, 3,5 hós a kisfiam. 63cm és 5800g. A szőnyegén a játékokat ütögeti, a kezét nagyon rágja, sokat mosolyog és dumál, kb. 1 hete fordult az oldalára és rá pár napra a hasra fordulást is gyakorolja, néha már sikerül neki. Az ágyában a forgóval akár fél-1 órát is elvan. Éjjel még felébred 3-5 óránként eszik, fürdés után alussza a leghosszabbat, utána viszont 3 óránként ébred. Nappal 3-4 óránként eszik, nem alszik sokat, fél-1 órákat alszik evések között, néha napján 2 órát alszik dél körül. Sokat szoktunk játszani, beszélgetni közösen, nagyon szereti, de egyedül is jól elvan.
2010. máj. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kérdés 11 hetes babára vonatkozik. Nem 3.5 hósra!!!
2010. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

10:29-es vagyok, a hajam nekem is mindig a kezébe kerül, pedig össze van mindig kötve, de egy-egy szálat talál, sokszor rosszul is vagyok, nehogy lenyelje, de a keze mindig szöszös, már rengeteg szöszt megehetett, de ugye a nyálas kezéhez mindig hozzátapad valami.

Még annyit, hogy 6-8 között ébredünk 8-kor alvás.

A hajnalok szoktak zűrösebbek lenni, sokszor felébred valamire pl. pukik gondolom, ilyenkor van hogy nehezen alszik vissza, bizony mostanában már vettem közénk a nagyágyba, mert annyira fáradt voltam, köztünk megnyugszik, van hogy vissza is teszem és reggel az ágyában ébred.

2010. máj. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14 hetes 3,5 hósan, azért nem sokkal idősebb. És a forduláson, dumálásokon kívül eddig is ilyenek voltak a napjaink.
2010. máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Miért nem lehet azt elhinni, hogy ilyenkor már megfordul és tépi a hajat?! Komolyan nem értem, hogy miért kell belekötni másokba, akik normálisan válaszolnak???!!!

Mindegy, bocsi akkor a kérdezőtől, hogy ideírtam a 11hetesekhez, mikor mi 13hetesek vagyunk.

2010. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A lányom szerdán lesz 11 hetes. Két hónapos adatokat tudok: 4710g és 60cm (jó hosszú csajszi :) )

Napközben:délelőtt alszik kb. egy órát, nézelődik, "beszélget" a katicás párnának és a zenélő forgónak, cuppog, nyalogatja a kezecskéjét és gyönyörködik benne, ha elfárad kéri a cumit és néz ki a világba :), délután megint alszik kb: egy órát, aztán ugyanaz+ egy kis séta, ahol néha bealszik pár percet. Este hat után családi körben tornázik, beszélgetünk, mesélünk neki, hintázik stb. fél kilenckor fürcsi, kilenckor vacsi, reggel 6-7 -ig alvás :)

5-6 alkalommal megfordult hasról hátára, de szerintem nem tudatosan, mert inkább ilyen gurulós volt :)

Az egyik fogacska már áttörte az ínyét, amivel szerencsére nem szenvedtünk :)

És a tiéd??

2010. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:) Kb. mi is itt tartunk:)

Már nagyon nyáladzik, rágja a kezét, a vállam, s ami épp a szájába kerül. Kicsi keze állandóan szöszös, mert ráadásul alváshoz "gyűrkészi" a pelust. Vettem neki "morzsirongyot", de azt még nem fogja. Játszani sem játszik még igazából, nézegeti a játékokat, de magától még csak ritkán sikerül megfogni. Viszont, ha beszélek neki "visszabeszél", és nagyokat mosolyog:) Ilyenkor a legédesebb:)

Kicsit kűzdünk a hasfájással, ami főleg a napközbeni alvásoknál, és reggel jelentkezik, nem tud "pukizni", és mindig felébred rá, és nyögdécsel, sírdogál. Próbáltuk az infacolt, angol vizet, masszírozást, de nem használ. Azt mondják 3 hónapos kora körül elmúlik, így remélem, már nem sokáig kínozza.

4-én (9 hetesen)volt 5580 gr, és 60 cm.

És nem baj, hogy megírtátok, h kicsit idősebb babáitok hol tartanak, engem nem zavar, sőt örülök, h ti is válaszoltatok, hisz egyszer mi is idősebbek leszünk. :)

Boldog babázást mindenkinek.

2010. máj. 18. 12:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!A 11 hetes kislány anyukája vagyok megint. Nálunk is sláger a pelus gyűrögetés a feje alatt, és ő sem a morzsolgatós nyuszit nyúzza :))

Nálunk is probléma volt a pukikkal és az espumisan csepp vált be. Reggel 10 délután 15 cseppet kap! Ha még nem próbáltátok, akkor szerintem próbáld meg, hátha nem kell várni addig míg három hónapos lesz :)

2010. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!