Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az igaz, hogy a legújabb...

Az igaz, hogy a legújabb kutatások szerint csak 1 éves kor után lehet glutént adni a babáknak? Tudtok erről valamit?

Figyelt kérdés
Az én babikám 9 hónapos és 6 és fél hónapos korától kapja a glutén tartalmú kajcikat. Ma beszéltem barátnőmmel, akinek 6 hónapos lesz a babája és a védőnői látogatás után a védőnő azt mondta neki, hogy ne adjon még véletlenül sem glutén tartalmút 6 hósan. A védőnő szerint akik 6 hónaposan kaptak, sokkal többen lettek lisztérzékenyek később. Szerintetek?
2010. máj. 16. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia ne aggódj! :)

Nem tudom hoyg az a kutatás mennyire új, nekem 3 hónapja mondta a gasztroenterológus, akihez járunk a babával, hogy a LEGÚJABB :)) kutatások szerint a hozzátáplálás elejétől kell, 4-7 hó közt. És hogy az olaszok szinte tésztával táplálnak hozzá (vicces túlzás) de náluk se több a lisztérzékeny.


nehéz eldönteni ilyenkor, hogy kire halgasson azember. ha te már adod, akkor add, emiatt nem kell vele leállnod.

2010. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak! Az én fiam is részt vesz egy kutatásban, és már 4 hónapos kora óta kapja a glutént, annak ellenére, hogy örökölte tőlem a lisztérzékenységet kiváltó géneket.

A védőnők pont most kaptak egy olyan tájékoztatást, hogy 6 hónapos kortól ajánlott elkezdeni a glutén bevezetését. Legalábbis az én védőnőm...

2010. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm azt mondta kb. fél éve, hogy 2 irányba mennek a kutatások. Az egyik 6 hónapos kor után ajánlja, de inkább később, a másik pedig hozzátáplálás kezdetétől, akár 4 hónapos kortól - és ez utóbbi szerint minél később vezetik be a babánál, annál nagyobb a valószínűsége, hogy kialakul a gluténérzékenység. Hát, mindenki eldöntheti, melyik kutatásban bízik jobban. :) Mi 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, és nagyon hamar (heteken belül), rögtön be is vezettük a glutén tartalmú ételeket.
2010. máj. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!! Egész délután ez foglalkoztatott, de most már azért nyugodtabban alszom. :)

És a barátnőm babijának nem lesz baja, ha csak egy év után kapja? Mindent úgy csinál, ahogy a védőnő mond.

2010. máj. 16. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:

22:24-es vagyok. Azt már bizonyították, hogy 6 hónapos korban el kell kezdeni a bevezetését. A kutatások most 4 hónapos kortól folynak, amiben részt vesz a fiam is.

A barátnőd gyerkőcének csak akkor lehet baja, ha hordozza azt a 2 gént, ami kiválthatja a lisztérzékenységet. Ha nem hordozza, akkor egyáltalán nem lesz lisztérzékeny, ha hordozza, akkor sem biztos. Viszont nagyobb eséllyel alakulhat ki, mintha 6 hónapos korban kezdte volna el.

2010. máj. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszönöm! :)
2010. máj. 16. 23:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm lisztérzékeny, így mi is veszélyeztetettek vagyunk 7,5 hónapos kisfiammal. Én megkérdeztem egy szakorvost, aki azt mondta, ugyanúgy ehet glutén tartalmú ételt, mint a kortársai, csak jobban oda kell figyelni az esetleges tünetekre. Én 6 hónapos kora óta adok neki glutén tartalmú ételeket.
2010. máj. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!