Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg elrontom, ha a karomba...

Tényleg elrontom, ha a karomban altatom el a hat hetes kislányomat?

Figyelt kérdés
Én szívesen felveszem, de már többen figyelmeztettek, hogy ha így megy tovább, később le sem tudom majd rakni, éjjel-nappal cipelnem kell. De én úgy látom, hogy ez kell a lelkének, és kiegyensúlyozott baba egyébként, csak nem akarom elkényeztetni, szeretném, ha majd el tudná foglalni magát egyedül is később. Mik erről a tapasztalataitok?
2008. okt. 13. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szia. 2,5 éves lányomat és 8 hós fiamat mindig kézben altattam. a lányom már egyedül alszik el, velem egy szobában. azt vettem észre, igénylik az ölelést. ott bent is érezték az illatom, az érintésem, hallották a szívdobogásom. én kihasználom azt a pár évet amíg ez a ragaszkodás él bennük. ha elérik a seredülőkort, legalább lesz szép emlékem, mert akkor csak álmaimban babusgathatom őket. de ez szerintem örökös vitatéma lesz. szerintem ne foglalkozz másokkal. tedd azt, ami szerinted helyes.
2008. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha következetes akarsz lenni ahogyan írod is akkor sűrgősen szoktasd le a kézben altatásról. Az én kislányom születése óta úgy alszik hogy berakom a helyére és elaltatja saját magát. Soha nem volt ringatva altatáskor. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy nincs szeretgetve, kiegyensúlyozott és boldog baba, de én is azt szerettem volna ha tudja, hogy a kiságyban akkor tartózkodik ha alvásidő van. Most fél éves, és kizárólag a kiságyban tud elaludni meg a babakocsiban, de mellettünk nem aludt soha és ez így van jól. És ha a későbbiekben nem akarod hogy még az illemhelyre se tudj kimenni, akkor ne legyen folyton kézben. Szavakkal, dalocskákkal, mondókákkal is le lehet kötni a figyelmét már ilyen korban is. És most lehet lepontozni, de nekem bevállt hogy rendszert vittem a babám és a saját életünkbe. Nem katonás dolgokról beszélek, inkább rituálé szerüségekről. Van több ismerősöm aki már fél éve nem képes normális életet élni, mert a babája egy percig nincs el egyedül. Szerintem ez nem jó senkinek.
2008. okt. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Jaj dehogy rontod, ha ugy erzed az kell neki,vedd fel, ringasd. Szerintem ne hallgass senkire (ram se), csak tedd azt, amit az osztoneid diktalnak.

Amugy kesobb ugy 3 honapos kortol mar hozzaszokhat ahhoz h csak ringatasra aludjon el, de addig nem igazan, utana pedig meg mindig le lehet szoktatni barmikor ha ugy erzed. De egyebkent en nagyon sokszor felveszem a gyerekem, mindig ha keri (most 7 honapos) es szerintem ettol is annyira kiegyensulyozott baba. Ha nincs idom, megringatom es leteszem, siman eljatszik egymagaban. Es ahogy no mar egy csomo minden van amivel le lehet kotni. Es igenyli is hogy letegyem, mert forgolodni akar, gyakorolni a kuszast, ezeket meg nem tudja ugy, h kezben van, szoval hulyeseg h kesobb majd nem tudod letenni. Tegy csak osztoneid szerint.

2008. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy csináld most, ahogy majd később is akarod. ha titeket nem zavar, hogy egy évesen (vagy akár még tovább) is ringatni kell, akkor nincs vele gond.

Ha nem akarod később se, akkor már most is erre lehet szoktatni.

Teljesen egyet értek a második válaszolóval, és nekünk is hasonlóan alakultak a dolgaink. Nekem nagyon kényelmes, hogy ahogy berakom a kiságyba tudja mi következik, nem kell órákig altatni, szépen elalszik magától, mindemellet amúgy nagyon bújós is, csak azt nem az alvással köti össze.

De van ismerősöm, akinek pont az ellenkezője kényelmes.

Nem vagyunk egyformák, és tényleg úgy csináld, ahogy neked kényelmes, illetve ahogy a későbbiekben szeretnéd.

És valóban használj ki minden pillanatot.

2008. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

azt vedd figyelembe ami neki jó, ne azt ami neked!

ha nincs rá szüksége akkor ne ringasd fölösben, ha arra van szüksége hát szeretgesd. Őt figyeld! mondani (mutatni) fogja mit szeretne! -kb 20 perc mire magát elaltatja egy baba. próbáld ki ezt is azt is és dönts.

jó babázást!

2008. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is sokáig ringatva altattam a kisfiamat, de kb 11 hetes kora óta (most 13) ágyban alszik. Én azért döntöttem úgy, hogy átszoktatom az ágyba, mert már nagyon nehéz volt 1 órán keresztül ringatni (6200g). Most már eljutottunk odáig, hogy 10 perc simogatás, éneklés után elalszik.

Szerintem nem baj, hogy igy altatod, ha te birod erővel! :-)

Jó babázást!

2008. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is így altattam kb. 3 hós koráig. Most 6 hósan is együtt alszunk el de nem kell ringatni, élvezem ahogy összebújunk és ő szép csendben elalszik.
2008. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam rettenetes hasfájós volt -ezáltal rengeteget sírt, üvöltött. Párom a vállára vette és szaladgált vele a lakásban, ne nevessetek ki, csak így hallgatott el. Éjszalánként volt, hogy felváltva szaladgáltunk, mert nem bírtuk hallgatni a sírást. Úgy meg gondolom nyomódott a pocakja vagy csak ennyire lekötötte, hogy "más dimenzióba került" a szaladgálással. Szóval cefetül elrontottuk -első baba. Most 10 hónapos a fiam, 12 kg - és még /majdnem / mindig így alszik. Már nem szaladgálnuk, de ringatva van - nagyon nehéz. Sokszor majd le szakad a karom, még ha egy helyben lenne, de csavarodik ki a kezemből, forgolódik, stb. Most szoktatom rá az egyedül elalvásra - de arany szíve sír, mert nem tudja mire vélni, hogy most másképp van az alvás, mint amit idáig megszokott. Tehát: a baba érdekében is mondom és a tiétekben is: NE!NE!NE! Most szoktassátok rá a kiságyra, egyedül, máskor is lehet szeretgetni és ezzel nem azt mondom, hogy hagyd órákig ordítani. Sok szerencsét!
2008. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!