Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok ötleteket? 9 hónapos...

Adnátok ötleteket? 9 hónapos babámnak milyen főzelékeket készítsek? Ti mit adtok ebben a korban ebédre?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom 8 hósan már azt ette amit mi,persze figyeltem rá hogy ne legyen zsíros,fűszeres az étele.Ő imádja a sárgarépa,tök,spenót,brokkoli,burgonya,borsófőzelékeket,mellé pedig vagy főztem egy tojást és a sárgáját bele aprítottam a főzelékébe vagy reszelt sajtott tettem bele,csirkehusit.
2010. máj. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Finom főzelék, krumplifőzelék, karfiol, brokkoli, kelkáposzta tök főzelék, spenót-burgony főzelék. Kiskanál olajon kis kanál lisztből rántást készítek, majd rátedzem a zöldséget amiből épp készítek a főzeléket, annyi vízzel felöntöm hogy épp csak ellepje, majd jó puhára főzom. Krumplinyomoval széttöröm, majd egy evőkanál tejfölt teszek rá, rottyan még egyet és kész is.
2010. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Krumpli, zöldbab, borsó, spenót, brokkil.

Te és tejföl nélkül, joghurttal, nem habarva, hanem krumplival sűrítve.

Ameilykhez paasszol, abba raktam reszelt sajtot, tojássárgáját.

2010. máj. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A reszelt sajt és a tojássárga mibe passzol?

És mennyi legyen a tojás sárga? Egy egész főtt tojás sárgája mehet?

Bocsi, de tök pancser vagyok a konyhában.

Spenót levélből hogyan kell neki készíteni főzeléket? Nem fog fájni a hasa? (elég hasfájós volt és úgy hallottam, hogy a spenóttól is fájhat a babák hasa, akár 1 éves korig)

2010. máj. 10. 10:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 7 hós kisfiamnak a fentieken kívül szoktam csinálni paradicsomos krumplit hallat (krumplit csipet sóval kevés vízben megfőzöm, hozzáadok egy kis rio mare tonhalkonzervet, felöntöm házi paradicsomlével, összerottyantom, turmixolom és kész), illetve ezt lehet csirke- vagy pulykamellel ugyanígy. Tegnap pl. kevés csirkemellet pici olajon megfuttattam, hozzáadtam sárgarépa- és krumplikockákat, kevés borsót, pici sót, beleraktam egy löttyintés házi paradicsomlevet, és összefőztem, aztán turmixoltam, és reszelt sajtot raktam hozzá. Úgy termelte, öröm volt nézni. :)
2010. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajtot brokkoliba, zöldborsóba szoktam tenni, tojássárgáját spenótba.

Kimaradt a tök, sütőtök, de van, hogy csak összefőztem pár zöldséget, bele csirkehús és kész.

2010. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a hasznos tippeket.

sajna házi paradicsomlé nincs :(

Esetleg kaphat könzerv paradicsompürét???


És a tonhalkonzerveb nincs szálka, vagy ez hülye kérdés????

(jajj...:(...)

2010. máj. 10. 11:27
 8/9 anonim ***** válasza:
A rio mare abszolut megbízható, nincs benne szálka, nyugi. :) Kecskemétiben lehet kapni bio paradicsomlevet, akkor azzal próbáld meg inkább szerintem, nem tudom, a konzervesben nincs-e valami tartósítószer. De nézd meg, ha nincs, azzal is mehet nyugodtan. :)
2010. máj. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

de szerintem van a konzervesben tartósítószer...:(

megnézem a kecskeméti bio-t! Köszi :)

2010. máj. 10. 11:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!