Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után 2 hónappal dolgozni?

Szülés után 2 hónappal dolgozni?

Figyelt kérdés
Most találkoztam egy kismamával, és azt mondta, hogy szülés után 2 hónappal már vissza is megy dolgozni,most még 1 hónapja van hátra, de végig dolgozni fog. Megdöbbentem és azóta is ezen jár az agyam.Milyen lesz annak a babának az élete, ha nem is látja szinte az anyukáját? Ennyire számít a pénz? Szerintetek?
2010. máj. 7. 20:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Én a családi vállalkozásból mentem el szülni.Szülés előtt 1 hónappal mentem táppénzre a boltunkból, szülés után pedig talán ha 3 hetet pihiztem és mentem vissza de csak segíteni.De nem a boltba, hanem a sütőüzemünkbe.Sajnos ez van.Bár annyi szerencsém van, hogy a szomszédban van (sütőüzem-szüleim), így ha párom nincs is itthon, mert éjszakás, akkor fent alszik a kiságyban a babám.De csak csomagolni segítek, kb. 4 óra.És így is , hogy tudom hogy azért csinálom, mert nővérkém egy .................., és egyenlőre nem tudnánk még egy alkalmazottat fizetni, így is nagyon rossz érzés.Tudom, hogy akkor vagyok ott, mikor a picim alszik, de mégis.Állandóan zakkant vagyok, hogy mi van ha nem vagyok ott, mikor felkel.Vissza alszik az apukájával is, nem erről van szó, csak ...... .
2010. máj. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Hollandiában 16 hét fizetetlen szabi jár, 6 hét szülés előtt és 10 hét utána. Pár hónapja olvastam, hogy Európában a holland gyerekeknek van a legjobb dolguk mindenféle körülményt összevetve. Nekem itt van a hét hetes picim, a szívem szakadna meg, ha három hét múlva dolgozni kellene mennem. De valószínűleg nem olyan kártékony az, mint ahogyan azt elképzeljük.
2010. máj. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

A pénz nagyúr.De én nem bírnám otthonhagyni a babám,állandóan aggódnék,mit csinál,rendben van-e.Még akkor is,ha a családdal lenne.

Nem látunk bele egymás pénztárcájába,valahol megértem,hogy dolgozni kell a anyának is,mert egy fizetésből,és amit az anya kap nem könnyű megélni egy családnak,főleg ott ahol nem egy,hanem több gyerek van.

2010. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy külföldön nagyon kevés ideig vannak otthon az anyukák,bár én nem tudom elképzelni se hogy lehet olyan pici babát másra bízni.
2010. máj. 7. 21:46
 15/30 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam mondani, hogy a forrón imádott nyugaton kb. ennyi szülési szabi jár.

Pár évig éltem ott, érdekes módon sokkal kevesebb az elkényeztetett, hisztis gyerek. De lehet, hogy nincs összefüggés.

2010. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
56%
Nincs az a pénz? És ha pl a gyereked éhezne csak mert te otthon akarod őt élvezni? Na azért gondold meg mit mondasz! Nem kell mást megitélni! Úgy van, nyugaton alig vannak otthon szülés után, mégis felőnek azok a gyerekek és semmivel sem rosszabbak, sőt mint látjuk többre vitték a nyugati országok mint mi. Nem kell így túldramatizálni. Szerintem csak így akarod biztosítani magadban hogy te milyen fontos vagy a gyereknek... Egészséges önbizalomnak erre nincs szüksége.
2010. máj. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
90%
En az egeszseges nyugattol meg nyugatabbra vagyok es itt 18 het a szulesi szabi, amibol elvileg 6-ot szules elott, 12-ot utana kell kivenni, de a gyakorlatban eleg 2 elotte es a tobbi utana. En pl 2 hettel elotte mentem el, viszont babom korabban erkezett, igy csak 8 napot elveztem elotte, tobbit utana, de mar babo 4 honapos koraban ujra dolgoznom kellett, nagy banatomra :((
2010. máj. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
00:25-ösnek! Igazad van, ha éhezne biztos elmennék dolgozni,de lehet nem vállaltam volna gyereket, ha annyira gáz lenne a helyzet. De vicces, hogy pont te mondod, hogy ne ítélkezzek mások felett,mikor te így totál ismeretlenül egyből azt teszed.
2010. máj. 8. 08:40
 19/30 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!


Nekem az utolsó kommented tetszik a legjobban. Szerintem abban van a legnagyobb igazság! Legalábbis számomra. ÉN tuti nem vállaltam volna úgy gyereket, hogy nem tudom biztosítani neki a legalapvetőbb feltételeket. És ebben benne van az is, hogy nem kell pár hónap után a pénz miatt visszamennem dolgozni, és az is, hogy annak a pici babának az anyjára van szüksége. Szerintem igenis felelőtlenség úgy gyermeket vállalni, hogy tudom, hogy nem fogom tudni eltartani. De ez csak az én személyes véleményem, nem akarok senkit megbántani vele.

Az én fiam most 3 hós, és nagyon szerencsésnek érzem magunkat, mert nem szorulok rá, hogy máris visszamenjek dolgozni. Sőt.. a TGYÁS-om több, mint a fizum volt... Valószínűleg 2 éves korában ő is kénytelen lesz bölcsibe menni, mert a huszon párezer forintos gyes nem sok mindenre elég. De addig biztos itthon maradok vele.

2010. máj. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Annyi minden befolyásolhat ilyen döntést.

És ha anya keresett jobban?

Vagy apa a szülésre munkanélküli lett és anya vissza tud menni dolgozni?

Vagy ha anya úgy nyugodt, hogy dolgozik is? Nem vagyunk egyformák. És nem tudjuk, ez az anyuka miért döntött így.

Én is dolgozom fél éves korától itthonról, mert kellett a segítség a családi vállalkozásban.

2010. máj. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!