Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után 2 hónappal dolgozni?

Szülés után 2 hónappal dolgozni?

Figyelt kérdés
Most találkoztam egy kismamával, és azt mondta, hogy szülés után 2 hónappal már vissza is megy dolgozni,most még 1 hónapja van hátra, de végig dolgozni fog. Megdöbbentem és azóta is ezen jár az agyam.Milyen lesz annak a babának az élete, ha nem is látja szinte az anyukáját? Ennyire számít a pénz? Szerintetek?
2010. máj. 7. 20:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%
A pénz nagyon számít az biztos, de én nem bírnám ezt megtenni. Kisfiam nekem is bölcsis lesz majd 2 éves korába, nem akarom, de muszáj lesz. De majd hátha történik valami "csoda" és itthon tudok vele maradni 3 éves koráig.
2010. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
30%
A kicsit meg hátha a mamákra vagy az apukára hagyja.
2010. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
52%
hát miért sokan csinalják ezt!amugy meg mit foglalkozol vele nem a te babád lesz anya nélkul!
2010. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
53%
1,2. vagyok. 3. miért kell bunkózni, ha nem tetszik a kérdés, ne válaszolj.
2010. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
59%

Sajnálom a kisbabát, de tulajdonképpen még az anyukát is, mert nem is sejti, mekkora dologból marad ki - más fogja látni a picit megfordulni, felülni, kúszni-mászni, járni, más hallja az első szavát a gyermekének. A kicsit pedig megfosztja a számára legfontosabbtól: az édesanya közelségétől és szeretetétől.

Egyébként nem is értem: Magyarországon van gyed, olyan nagyon sokkal nem kevesebb, mint a fizuja, a családi pótlékkal együtt majdnem annyi, szóval mi a fenéért kell visszamenni, nem értem... Ha meg a saját jókedvéből teszi, nem kellett volna gyereket vállalnia.

2010. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%

Ha nekem lesz babám (remélem, nemsokára összejön végre), én is vissza fogok menni hamar dolgozni. Mivel a párom fizetése nagyon kevés. De csak napi 4-6 órát tervezek, és amennyit lehet, távmunkában, amikor alszik a pici.

Szerintem sokan vannak, akik egyszerűen nem tudnak máshogy megélni. Nálunk pl. az albérlet elviszi a párom keresetének több, mint felét (minimálbéren van).

Megterhelő ez a kismamának, de szerintem meg lehet oldani úgy, hogy a kicsi ne, vagy ne nagyon érezze.

2010. máj. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Jaj, tudtam, hogy valaki biztos belémköt. Persze, az ő dolga, de nincs az a pénz ami miatt én visszamentem volna két hónap múlva dolgozni. kíváncsi voltak csak a véleményetekre, ti hogy látjátok. Egyébként nem hiszem, hogy túl gyakori, hogy ilyen korán visszamenjen az anyuka dolgozni. Mo-on legalábbis.
2010. máj. 7. 21:04
 8/30 anonim ***** válasza:
80%
elso,harmadik vagyok mond mar meg nekem légyszives ebben a válaszadásban mi a bunkoság!nem értem!
2010. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
"nincs az a pénz" Ezt azért gondold át. Mikor teszel rosszat vagy mikor teszel jót a gyerekeddel pl ha a törlesztő miatt kell dolgoznod és ha nem tennéd az utcára kerülnétek a kicsivel. Szerintem te is inkább beadnád a kicsit bölcsibe ha nincs aki segítsen, mert sajnos nem mindenkinek van.
2010. máj. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
79%

Itt az emeletünkön is van egy baba akivel a nagyi van otthon első perctől, mert az anyuka visszament dolgozni. Semmi közöm hozzá, valszeg anyuka nem volt bejelentve egyáltalán és minimális lenne a gyes.

Én megértem az okait, inkább enni tudjon adni a gyereknek, úgyis biztonságban van a nagyival.

2010. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!