Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb mikortol lehet elkezdeni...

Kb mikortol lehet elkezdeni egyfajta napirendre terni, szokni, a pici babaknal? Mi 4 hetesek vagyunk, korai lenne meg? Es mikortol varhato hogy ataludja az eszakat, ertem ezalatt, hogy tobbet mint 3 ora?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a baj a napirendel ilyen kicsi korban, hogy gyorsan változik. Nekünk 6 hetesen volt először, de csak 1-2 hétig tartott. Akkor jó tartani, ha huzamosabb ideje már ugyanabban az időben ébred, mert akkor tudsz mihez viszonyítani. Nálunk a miatt változtak, hogy nappal milyeneket aludt, mert áttértünk először az 5x evésre, most meg a 4x evésre. De ugyanakkor kel, ugyanakkor fekszik. Csak tovább bírja a kajával.


Az, meg hogy mikor alussza át az éjszakát, sose lehet tuddni. Nekem már a kórházban is aludt 4-5 órát éjjel, örültem neki. Aztán napról napra kicsit többet, már 2 hónapja ugyanaz a napirendünk, és este 10-fél 10-ig alszik.


4 hónapos

2010. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyatejes vagy tápis? A tápis babák hamarabb kezdik átaludni az éjszakát.

Az én lányom 2 hetes korától tápis is volt, de 3 hós koráig még volt cici is.

6 hetes kora óta alussza át az éjszakát mai napig(most 6 hós), de 2 hós koráig még hasfájós volt. De az utána megszünt. Így nekünk 2 hós korától állt be a napirend.

2010. máj. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tapis az en babam is, mert sajna nem indult be a tejem. Minden reggel kb masfel hete reggel 6.30-7 korul kel utanna mar nem alszik vissza, es este 9 korul fekszik le, es 2x kel enni ejjel ekozott az ido kozott, ugyhogy az ejszakak kb egyformak, csak van amikor jobban faj a hasa, akkor nagyon sokat felsir es simizni kell a pocijat. Napkozben meg van mikor alig alszik egesz nap csak ilyen fel orakat, van mikor meg orakat alszik evesek utan.
2010. máj. 6. 09:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Én kezdettől fogva egy könyvből nevelek és próbálom úgy csinálni ahogy le van írva.Eddig minden rendben ment.Nappal egyáltalán nem alszik de a könyv erre is írt megoldásokat 2 és fél óránként eszik ilyenkor a köztes időben játék és dajkálás van de többet van az ágyában.Éjjel viszont 1* ébred fel mindig ugyanabban az időpontban.Nekem így jó és szerintem neki is.Most 2 hónapos.
2010. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 4 hetesen aludta át először az éjszakát,de soha nem kelt fel előtte sem 1nél többször. 7 hetes kora óta kap minimális tápszeres pótlást(napi 180ml), de ez nem változtatott az éjszakáin. Nálunk szerintem ez alkati kérdés volt a kisfiamnál, nem rajtam múlt. Kb 2 hónapos volt, mikor azt lehet mondani, h kezdett kiszámítható napirendje lenni, persze mindig attól függ, h mikor ébred, mennyire fárasztó a játék, meg mindentől, ami egy felnőttet is befolyásol(időjárás, hangulat). A fürdési idő elejétől fogva közel azonos időben történt, a séta lehetőség szerint szintén, mióta kanalasat eszik, az is ad egy fix pontot. Én magam se vagyok egy szigorú napirend szerint élő egyén, a gyerekem is szeretném, ha rugalmas lenne, ez jelenleg még úgy látszik nála is működik, mondjuk, mindent elmondok neki előre, ha valami szokatlan dolog várható, hiába lehet h nem érti.
2010. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!