Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapos babát nevelni,...

Egy hónapos babát nevelni, napirendre szoktatni szabad? Lehet?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak elég nehéz a nappal, mert minden evés után ordít, hasfájós. Gyakran el sem alszik, hiába próbáltuk már az összes görcsoldót-párnát-masszázst. A kimerültségtől aztán 10-15 percre bealszik, majd újra ordít, immár az éhségtől - de még nem telt el annyi idő, hogy megemésztette volna rendesen az előzőt. Igyekszem 3 óránként etetni, főleg tápszeres, de nem tudom, hogyan tartsam ehhez magam, ha a hascsikarástól folyton ráakar enni, a nyugtató cumi meg nem igazán válik be.
2010. márc. 5. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Teáztatod?Az általában sokat tud segíteni elhúzni az időt.

Azonkívül én a tápszerrel sem mindig vártam ki a 3 órát.Volt,hogy másfél,két órán belül megint éhes volt,akkor adtam neki.Szerintem a napirenddel ráértek még 3 hós korig.

2010. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tea? Hm...jó ötlet, köszi!
2010. márc. 5. 13:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tápszert kellene váltanod, mert ezek szerint ezt nagyon nem bírja, ennyire nem szabadna fájnia a hasikájának. Mennyit szoptatsz? Nem tudsz többet? Ne igyál szoptatós teát, nekem addig fájt a picim hasa, amig tejserkentőket ittam. Több tejem se lett tőlük, a kicsim hasa is fájt. Utána minden ilyen problémánk megszűnt. De a tápszerre visszatérve, hallottam már ilyet, hogy azt nem bírta a gyerek, váltottak és megszűnt a hasfájás. Én csak 10 hónapos korától adtam tápszert, addig volt tejem, nekünk bevált a Similac (receptre is kiírják, úgy 1.000,- Ft volt egy éve 1 kg, nagyon megéri és jó is), ill. a Milupát adtam néha az immunerősítés miatt, de az nagyon drága... egyiktől se fájt a hasija. Kitartás!
2010. márc. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Igaza lehet a 2. válaszolónak abban,hogy lehet a tápszerrel is gond.Mi Nutrilon Premiumot használtunk,most Milupa Milumil néven kapható.Ő nem volt hasfájós,viszont a Beba HA-tól székrekedése volt.

2010. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Milupát kap, a HA-st muszáj, mert allergiásak vagyunk a férjemmel...a nagyobbik fiam tök jól bírta anno. Nem tudok többet szoptatni, napi 2-szer 80 ml, és vége...
2010. márc. 5. 13:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy ezzel segítek-e, de anno én csirkehús levessel és köményes tojáslevessel fokoztam a tejem mennyiségét. Meg joghurttal. A végén annyi volt, hogy pelenkát kellett használnom, mert a melltartóbetét kevés volt.

Tehát folyadék és fehérje bevitelt kell növelni. De arra vigyázz, hogy ne zsíros ételeket egyél mert attól is fájhat a pocija, és hát a tejcibe minden átmegy. Ezt akkor vettem észre, mikor a fiam szopizás után tojásrántotta szagút büfizett. :D

Tápszert mi csak 20 hósan használtunk, hogy már ne szopizzon. Akkor a Similac Gain-t használtuk, illetve Milupa Juniort. A többi anyuka a házból Milupa-t használt egy-két hós babájánál, mert nem voltak hajlandóak szopni.

Pocifájásra Infacol-t használtunk.

2010. márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Próbáld teáztatni.Szelek mennek rendesen?Próbáld a Hippes köményteát,vagy az Espumisant.
2010. márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kislányom dettó ilyen volt, csak azzal a különbséggel, hogy cumiból itta az anyatejet. Egyszerűen átordította az egész napot, kivéve, ha babakocsiban toltam. Akkor aludt mint egy kis angyal. Látom, hogy van egy nagyobb gyereked is, de ha van időd próbáld levinni sétálni, hátha neked is bejön. Én télen-nyáron ezt csináltam, inkább ezt mint a megőrülés! Aztán kb. 6 hónaposan elkezdte lefoglalni magát, azóta egy tünemény, csendes, nyugodt baba. Elég bolond ötlet tudom, de nekem csak ez jött be.
2010. márc. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

gripe water, infacol vagy espumisan (a kettőben ugyanaza hatóanyag) nekünk sokat segített a hasfájáson, durvább esetben a szélcső

a napirenddel kapcsolatban én Vida Ági módszerét használtam, nekünk bevált, bátran ajánlom, pár nap alatt átállt rá a babám.

itt találsz cikkeket, és rá is kereshetsz a blogon


[link]

[link]

2010. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
szia! Sajnállak, de egyetértek azokkal, akik szerint tápszert kéne váltani. Az én babám másfél hós, teáztatom is és teljesen tápszeres, mi Aptamil Milupát használunk. Nem hasfájós, viszont keveset alszik, mert miután evett, böfizett, majdnem elalszik, leteszem, akkor elkezd csuklani, azzal együtt hányni, akkor szenvedünk a citomlével meg a teával, közben összesz@rja magát, utána teljes ruha- és peluscsere következik, közben felébred és az Istennek sem tud visszaaludni. Mire elalszik, költenem kell a következő evéshez. Nekünk sokat segített a kötött program. Az sem baj, ha nem alszik két evés között, mi a Hupikék Törpikéktől kezdve az össze mondókán keresztül minden gyermekdalt végigénekelünk napközben, pár napja kezdem bevezetni a meseolvasást, esti zenével elalvást (minden este eléneklem Charlie Könnyű álmot hozzon az éj c. számát), és a fürdést is mindig ugyanazzal az énekkel vezetem be, hogy ismerje fel zene alapján, hogy mikor mi következik. El lennék veszve, ha nem lenne kötött programunk. Ha ez segít neked, próbáld szigorúan tartani magad a 3 óránkénti etetéshez. Nekünk olyannyira bevált, hogy egy idő után arra is volt lehetőségem, hogy a házat tetőtől talpig kitakarítsam (megjegyzem, egy eszméletlenül koszos lakásba jöttünk haza szülés után, építkeztünk előtte).
2010. márc. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!