Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babámat már érdemes...

2 hetes babámat már érdemes napirendre szokatni? Hogyan?

Figyelt kérdés
Éjjel is felébresszem 3 óránként enni, hogy ne sírjon?Magától olyan 4 óránként ébred fel éjjel, de van, hogy visszaalszik evés közben és hamar újra éhes lesz, mert nem eszik eleget. Hogyan lehet éjszaka minél gyorsabban visszaaltatni vagy meg lehet azt oldani, hogy ne sírjon, felébresztve ezzel teljesen magát???
2009. nov. 6. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne ébreszd fel.Ha éhes,akkor magától is felébred,és annyit fog szopni,amennyire szüksége van.Ha felébreszted,akkor még nem elég éhes,csak álmos.Nem fog szopni eleget,azért ébred utána hamar.Hagyd a kiságyában,és éjjel csak akkor szoptasd,ha magától kel fel.Nappal se keltsd fel,ha alszik.Néhány hét alatt beáll egy neki megfelelő rendre.
2009. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

még szerintem korai a szoktatás, ő még csak most kezdi megszokni, hogy van nappal és éjszaka, és hogy néha éhes és fáradt. Neki mindez nagyon új. Nálunk volt, hogy a fiam pont fordítva működött az elején, éjjel volt fent, de ez hamar rendeződött, mert csak olyanokkal "szoktattam", hogy éjjel sötét van (félhomály), és csend, nem beszéltem én sem, nem volt semmi zaj. Nappal meg foglalkozunk vele rendesen. Be fog állni rendesen, kis időt és sok türelmet kell rászánni.

Nálunk éjjle vele aludtam, hogy ha ébredezett, akkor rögtön megszoptattam, így nem ébresztette fel magát. meg jó neki, ha érzi az anyukáját maga mellett, akivel 9 hónapig "össze voltak nőve". :-)

2009. nov. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ilyen idős korban annyi volt nekünk a napirendre szoktatás, hogy este 6 és 8 között fürdettük.
2009. nov. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-4 hónapos kor körül érdemes kezdeni a napirendre szoktatást... nálunk ez kb. az 5. hónap végére állt be. Ilyen kicsi korban még lehetetlen. :)
2009. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!