Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Begyulladt faggyúmirigy a...

Begyulladt faggyúmirigy a baba arcán. Valaki volt hasonló helyzetben? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
10 hónapos kislányom arcán van egy faggyúmirigy, ami időnként begyullad és nagyon nehezen akar elmúlni. Háziorvosnál voltunk, ő csípésre gyanakodott (kaptunk krémet rá) ami később váladékozott is. A váladékozás szerencsére abbamaradt. Voltunk bőrgyógyásznál, szerinte ez egy faggyúmirigy, ami néha begyullad. Ő ecsetelőt írt fel és azt mondta, ha nem javulna, akkor ki kell metszeni, ha a kislányom nagyobb lesz. A sírás kerülgetett, nem szeretném ha kivágnák neki és örökre megmaradna a nyoma. Az ecsetelőt nem használjuk régóta (2 napja), így nem tudom használ-e. Tapasztalatokra lennék kíváncsi, valaki volt-e hasonló helyzetben? Bocsi, ha kicsit zavaros lett az írásom.
2017. jan. 4. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ezt így nehéz elképzelni, hogy milyen lehet.

Egy képet (magáról a problémás részről, nem a baba egész arcáról) nem tudnál feltenni?

2017. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kép minősége nem a legjobb, de ilyen: [link]
2017. jan. 4. 09:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ezt én kivetetném, nagyon durván néz ki azegényke :(
2017. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig felkeresnék másik bőrgyógyászt is (magán úton).


Úgy tudom, ha ki is vágják, akkor is előfordulhat, hogy újra kiújul, ill. ezek szerint hajlamos sajnos az ilyesmire.


(Az egyik barátnőmnek volt/van hasonló, pontosabban ennél durvább a hátán.)

2017. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Magán bőrgyógyásznál voltunk, mert az SZTK-ba ki tudja mikpr kaptunk volna időpontot. Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 4. 12:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ecsetelőt miért nem használjátok?

Lehet egyébként jobb lenne ha még most kivágnák, mert most még könnyen regenerálódik a bőre és nem fog nyoma maradni.

2017. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is keresnék másik bőrgyógyászt.

Több szakorvos véleménye alapján hoznám meg a döntést.

2017. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Használjuk az ecsetelőt, csak nem régóta (2 napja). Felkeresek egy másik bőrgyógyászt is a biztonság kedvéért. Köszönöm a tanácsokat!
2017. jan. 4. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!