Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség, mert megbolondulok?!

Segítség, mert megbolondulok?!

Figyelt kérdés
7 hós kislányom 3 napja nem hajlandó semmi kanalasat megenni. Pedig már nagyon szépen evett. És ráadásul elég sok mindent is. De most egy pár napja csak a cumisüveget meg a cicit akarja elfogadni. Ahogy közelítek felé a kanállal már tombol és üvölt. Sajnos annyi tejem meg nincsen, hogy egész nap azt kapjon. Egész nap ordít a kisasszony mert éhes. Mit csináljak? Már próbáltam üresen odaadni az üveget. Hátha rájön hogy az mégsem tuti, de akkor is csak ordított. Most adtam neki csőrös poharat, mert ugye abból nehezebben jön a cucc. Hát azóta csönd van, de attól még nem eszik. (Amúgy sosem kapott mást üvegből csak vizet.)
2010. máj. 3. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a foga jön,és csak akkor nem fáj neki ha folyadékot iszik üvegből?
2010. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tudom hogy könnyű azt mondani hogy ne aggódj,de a 11 hónapos lányom is evés sztrájkba kezdett már 1 hónapja!ő is csak a cicit fogadja el én is próbáltam már mindent neki!lehet hogy a pépes a baja!ha van már foga próbáld meg neki darabosan oda adni úgy hogy egyenként teszed elé és ő veszi el a kezével!sok sikert!és amíg nem fogy le szerintem ne görcsölj ezen!sok sikert!
2010. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem a foga jön?

Esetleg székrekedése van és fáj a hasa?

Nekem akkor ment ez 2 napig, amikor egy vírus ment át a lányomon (igaz már 10 hónapos volt), amint kikakálta a vírust, semmi baja nem volt, de két napig csak cicin lógott, kaja semmi.

Esetleg 1x adj neki pótlást, kaját ne és aludja ki magát. Lehet, hogy az éhségtől nem tud aludni, a áradtságtól meg enni nem bír. Ilyen is volt, 4 hónapos korunkban...

2010. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vannak nehéz időszakok. 2 dolgot tudok elképzelni.

1. Nem tetszik neki az étel színe. Az én kislányom pl nem eszik zöldet. Ebben az esetben próbálkozz más színű étellel.

2. Ha ez nem jön be, akkor valószínűleg valamiért haragba került a kanállal. Akkor viszont hagyd egy két napig. Még ha nehéz is, hogy sír. Ne is mutasd neki a kanalat, aztán szerdán egyél előtte kanállal és kérdezd meg, hogy kér-e. Ha nem, hát nem. A következő nap már 2 x próbálkozz. Addig próbáld táplálóval itatni (tápszer, kubu), Sajnos az erőltetés sose jön be (nálunk).

Én ezt tenném.

2010. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még az is lehet, hogy torok- vagy mandulagyulladása van és nehezen nyel. Nézz be a szájába.
2010. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kukit, vagy kölesgolyót már adhatsz neki egy kis telítésnek. Ahhoz nem kell kanál.
2010. máj. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát én már tényleg nem tudom mi van. Most estünk át a 3 napos láz + kiütés víruson. Azóta csinálja, de már nem beteg. Aztán a fogai meg egyfolytában jönnek, de attól eddíg is evett. Azt is próbáltam már, hogy darabokat adok neki. El is veszi és csócsálja, de kiforgatja őket a szájából. Szóval abból sem marad benne semmi.
2010. máj. 3. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak fogzáskor csinálta ezt a kislányom, és akkor is a legelején, amikor a fogat mi még nem is láttuk. Pár napig tartott, addig gondolom nagyon feszítette a kis ínyát, ezért utálta a kanalat.

Aggasztó volt hogy több napig nem evett rendesen.


Tanács: mindent sokkal hígabbra csinálj neki mint eddig ahogy kapta, nekem néha úgy elfogadta, és olyankor visszatértünk a legeslegkisebb kanálhoz, ami olyan pici hogy alig fér rá valami, elég lassan ment az evés, de abból nehezen elfogadta az ételt.

2010. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor vagy a foga jön, vagy fáj a torka.Ki kell várni,rossz neki kanállal enni.Ezt mondta nekünk az orvos.Addig marad a cumisüveg.
2010. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!