Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám rászoktatni a...

Hogy tudnám rászoktatni a babámat az ivásra?

Figyelt kérdés

most 9 hós és nam hajlandó inni.Jó ha 1 nap két kortyot belétudok diktálni és azt is csak pohárból.Se víz se tea se gyümilé.Semmit se iszik A cumit nem fogadja el ha innivaló van benne.Tápszeres, lehet hogy a tápiból elég vizet nyer?

Félek ha jön a nagy meleg nehogy baja legyen. Valami jó ötlet???


Köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 1. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha fekvő helyzetben nincs benyomódva a kutacsa, van napi 6 pisis pelusa, és jól érzi magát, akkor valószínűleg elég folyadékot kap.

Nekem 7 és fél hónapos, kiskanállal elfogad pár korty vizet, vagy úgy is jó neki, ha a babavizet kortyonként öntögetem a szájába. De nem iszik sokat. Mondjuk ő anyatejes.

2010. máj. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
MI is így voltunk ezzel 9 és fél hónapos koráig egy csepp annyi folyadékot sem ivott az anyatejen kívül. Azután leválasztotta magát a cicitől. Most tápszeres reggel este, de napközbe már annyit iszik hogy csak na. 6 deci folyadék lemegy neki a tápin kívül. Ez tea gyümölcslé, vagy víz.
2010. máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam is ilyen, még most is:( 1,5 éves és kinkeserves a folyadékbevitele. Reggel és este tápi, ez ugye kb fél liter. Ezt megissza, van amikor marad sajnos. Napközben pár korty, ennyi! De akkor is eröltetni kell! Próbálj új teákat, új ízeket! Most amiből kicsivel többet iszogat, az a pickwick csipkebogyótea mézzel. Bár egy év alatt ne nagyon adj mézet, de édesitsd a teát, mi sem isszuk keserűen. Szívószálat kapott, mindig csócsálta, rágta. Sokat ittam előtte szívószállal és egyszer csak ő is beleszipókázott:) cumisüvegből csak tápit fogad el most is, a folyadék másból megy, az a pár kortynyi:( ezért többféle csőröst vettem neki. A cseppmentesek nem kellettek neki, mert szivni kell, mint a cumit. Csak abból iszik, ami simán folyik. A rossmannban vettem kétfüles disney micimackós csőrös poharat, kb 1200 ft-ért. Abból iszogat, másból nem. Vagy esetleg még amiből iszik, a kicsi méretű ásványvizes palack, mint pl jana babaviz 2 dl-es palackja. Próbálkozz! Tudom milyen aggasztó:)
2010. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fiam most 9 és fél hós. 9 hós korág nem ivott a tejen+ tápin kívül semmit. Mondtuk a gyerekorvosunknak, azt válaszolta iszik majd ha megjön a meleg. Így is lett kb. 1 hete elkezdett teát inni. Kamilla vagy mecsek bébi teát kap. Megiszik átlag napi 1 dl.
2010. máj. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az kimaradt, hogy már csak este és reggel kap tejet és tápit, a többit már kiváltottuk.
2010. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!