Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom rászoktatni a...

Hogy tudom rászoktatni a babámat, hogy hanyatt is aludjon el? Vagy nem fontos?

Figyelt kérdés
Mindig hason alszik el, ha hanyatt teszem le, akkor nézelődik egy kicsit és sírni kezd. Pedig szeretném, ha néha le tudnám tenni a kiságyba kajcsi után, nézelődne, beszélgetne a játékokkal és elaludna. De így nem tudom megtenni, mert nem alszik el, bezzeg ha hasra fordítom, rögtön alszik. Cumija is van, de azt is kiköpi és úgy sír, ha hanyatt van. Próbáltam, hogy hagyom sírni, de nem hagyta abba és csak egyre rosszabb lett. 3 hónapos
2011. márc. 10. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd, hadd aludjon hason. :)
2011. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az én babám is csak ahson alszik jókat.

mióta át tud fordulni, már alszik háton is, de csak rövideket.

2011. márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokkal egészségesebb hason feküdnie, erősíti a hátát, nyakizmát, és nemsoká, ha fel tud könyökölni, akkor teljesen kitágul a nézőtér, sokkal több izgalmas dolgot lát majd maga körül, mint hanyatt fekve. Ez a pozíció ösztönzőleg hat a kúszás próbálgatásához...stb.

Annak meg én kifejezetten örülnék, hogy hamar elalszik hason. Az én babáim minden pozitúrában nehezen aludtak el.

2011. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, azt kifelejtettem, hogy kevésbé hasfájósak azok a babák, akik sokat fekszenek hason, jobban kijönnek a pukik is.


Szóval én hagynám, hogy hason feküdjön, ha annyira szeret úgy lenni! Nemsoká el fog kezdeni forgolódni, akkor majd váltogatja a pozitúrákat úgyis.

2011. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is örültem volna, ha megmaradt volna hason.Néha sikerült nappal hason altatni, de csak ritkán, és cumival.Az én picim mindig is a hátán feküdt, ki is kopott a haja hátul, és a fülecskéin is meglátszik:) Mondjuk, ez a legkevesebb, mert a haj kinő, a fül meg visszasimul.De tényleg örülj neki, mert előbb tanulja meg kinyomni a mellkasát, a kúszás, mászás is hasról indul.Biztos vagyok abban , hogy a hason fekvő babák ezeket hamarabb megcsinálják.Én is szeretném, ha az 5 hónapos lányom megcsinálná a tenyértámaszt, de nagyon utál hason lenni, mindig sír.És nem fordult még át hátról hasra, csak fordítva.Viszont én éjszaka semmiképp nem altatnám hason, veszélyes lehet, ha nem tudsz rá figyelni.A bölcsőhalál okai között szerepel az éjszakai hason fekvés.Nem ijesztgetni akarlak, de én pl. nem tudnék úgy elaludni, ha tudnám, hogy hason van.
2011. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!