Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám rászoktatni a...

Hogy tudnám rászoktatni a babámat (7 hetes) hogy hason is aludjon?

Figyelt kérdés
Sajnos ahányszor hasra fektetem beidegesedik és sír. Pedig mikor egész pici volt, többször is hason aludt.
2010. nov. 28. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy nem szeret úgy aludni mostmár?
2010. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem etetés után tedd le hasra aludni.

A kisfiam nekem csak úgy aludt el szopi után. A hátán egyáltalán nem aludt. Meg amikor fent van, akkor is tedd néha hasra. 5 percre.

2010. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd! Az én fiam se alszik hason, nem is hiányzik az életéből. A védőnő és gyerekorvos kifejezetten nem tanácsolta amúgy a hason alvást a bölcsőhalál kockázata miatt, mert ebben a pózban hamarabb leáll a kisbabák légzése.
2010. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, mindharom hason aludt az elso perctol kezdve, mert ugy szoktak meg. Most is ugy alszanak. Etetes utan hasra tettem oket es amig be nem aludtak melyen, addig simogattam a hatukat.
2010. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az első kisfiam elfogadta a hason alvást, a mai napig is úgy alszik. Az a baj, hogy a sok háton fekvéstől deformálódik a kis feje, már most látom, hogy egy kicsit hibás.
2010. nov. 28. 22:22
 6/10 A kérdező kommentje:
Elég akaratos kis baba, éjszaka szoktam oldalt fektetni, egyszer az egyikre, másszor a másikra. Úgy vettem észre, most más az sem nagyon tetszik neki.
2010. nov. 28. 22:24
 7/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam már én is az etetés utáni hasra fektetést, simogatom is a hátát, de csak erőlködik és sír.
2010. nov. 28. 22:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ne erőltesd. Majd alszik úgy ha kényelmesnek találja. Nekem mindkét gyerekem üvöltött ha hasra tettem le aludni, majd 8 hónapos koruk óta automatikusan hasra fordulnak és úgy is alszanak.
2010. nov. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 8 hónapos lesz a héten, de még sosem aludt el hason. Ha mélyen aludt és megpróbáltam megfordítani, vagy mindjárt hasra letenni, azonnal emelkedett a feje a magasba és hasalt szépen, de nem aludt. Szerintem ezt nem lehet szoktatni. Majd ha akar úgy aludni akkor fog, addig nem.
2010. nov. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem akarom erőltetni, de a fejét nagyon féltem. Nem szeretném ha úgy nézne ki mint akit fejbe vágtak és úgy maradt. :( Na majd alakul!! Köszönöm a válaszokat!!
2010. nov. 29. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!