Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám rászoktatni 2hos...

Krisztina27 kérdése:

Hogy tudnám rászoktatni 2hos babámat a cumira?

Figyelt kérdés

Eddig nem igényelte jól elvolt nélküle, de most már kezdi

a kezét a szájába venni,és félek ujjszopás lesz a vége.

Az meg nem jó mert azt mondják, ha jön a fog akkor el fogja

deformálni és fogszabályzós lesz. Mondjuk nem tudom igaz-e.

Arra gondoltam rászoktatom a cumira, de nem fogadja el kiköpi nem marad meg a szájába. Tanácsot kérnék hogy lehet rászoktatni?


2011. jún. 4. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem igényli, szerintem semmiképp ne szoktasd rá! Jön majd nemsokára az az időszak, amikor mindent megvizsgál a szájával is és ha cumizik, akkor az nagy akadály lesz. Nem biztos, hogy ujjszopás lesz egyébként attól, hogy a kezét a szájába pakolja. Mi is azt hittük, hogy fogja szopizni az ujját, de mostmár elmúlt 7 hónapos és abszolút nem. Egyébként én annak idején 10 éves koromig szoptam a hüvelykujjaimat, semmilyen módszerrel nem tudtak leszoktatni és ennek ellenére gyönyörű, szabályos, egészséges fogsorom van és volt a tejfogak idején is!

Szerintem ne erőltesd a cumit, nehéz róla leszoktatni, olyan lesz, mint egy káros szenvedély!

2011. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam fogalmazni, hogy hosszú kitartó munkával sikerült a fiamat rászoktatni a cumira. Értsd alatta: ha kiköpte akkor mindig volt aki visszaadta. Az igazsághoz tartozik, hogy van két nagy tesó akik azért jelentősen hozzájárultak a sikeres eredményhez. Az ujjszopás kontra cumi téma erősen megosztja még a szakembereket is. Több féle állásfoglalás van a témában attól függ, hogy hol olvasol róla. Azt már csak halkan teszem hozzá, hogy a cumiról való leszoktatás is hasonló kitartó munka volt, mint a rászoktatás. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy hatalmas tragédia ha egy gyerek cumizik. Vannak helyzetek és gyerekek amikor ez megoldás lehet.
2011. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Most kapod majd a cumi-ellenes válaszokat, én meg a minuszokat, mert én cumi-párti vagyok. Nekem is másfél hónaposan felfedezte a kezét, addig nagyon jól elvolt a cumival, ha este kiesett, nem sírt érte. Most nem fogadja el sőt, megsértődik, ha oda akarom adni, és sír. Azt akarja, hogy az ujját adjam a szájába, azt szereti, viszont még nem egészen ismeri, ezért sokszor kiesik, és nem talál vissza. Megőrülök már, hogy sokszor állok az ágya fölött és tartom neki az ujját, 1 hónapja. :D

Én még mindig próbálkozom, több fajtával is, hátha.

Amúgy nem a deformálás miatt aggódom, inkább azért nem akarom, mert kevésbé higiénikusnak tartom, mint a cumit.

2011. jún. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom egy hónapig nem fogadta el a cumit, pedig minden nap próbáltam. Egyszer csak egy hónaposan sikerült és azóta is cumizik, de próbáltam úgy cumiztatni, hogy ne egész nap lógjon a szájából, főleg alváshoz igényli. Szoptatom még(10 hós) és mikor látom hogy már csak cumizik a cicimen, akkor kicserélem neki cumira, különben képes lenne órákig cicizni:) Ha nagyon nyűgös akkor is jól jön, de tényleg nem arról szól a napja, hogy a cumi lóg ki a szájából.
2011. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem muszáj, ne szoktasd rá.

Ha az ujját akarja szopni, akkor azt fogja, nem tudsz vele mit csinálni.

Leszoktatni mindkettőről ugyanolyan nehéz, úgyhogy szerintem hagyd. Amúgy az se biztos, hogy ujjszopás lesz belőle...

2011. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megoszlanak a vélemények, szerintem akkor nem erőltetem

a cumit. Cumisüvegből egyébként tudja inni a teát. De ha

mégis ujjszopás lesz akkor arról is nehéz lesz leszoktatni mert azt nem lehet eldugni az mindig ott lesz neki. Na mindegy végül is nem biztos, hogy fogja szopni. Köszönöm a válaszokat.

2011. jún. 4. 13:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az ujjszopásról nehezebb leszoktatni, mert az mindig kéznél van, a cumit meg el tudom venni. Viszont ha nem akar cumizni, ne szoktasd rá, nem biztos, hogy azért veszi a szájába a kezét, mert szopni akarja, hanem mert jön a foga. 2 hónaposan ez simán lehet. Az én lányom imádja a cumiját, mégis könyékig nyálas sokszor, annyira tömi az öklét a szájába, hogy majd meg fullad tőle. Neki is a foga jön 10,5 hetes.
2011. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül fogja az ujját szopni. Kisfiam sose volt cumis, nem igényelte. Az ujját mindig megtalálta, kb. mikor elkezdett járni, akkor le is szokott róla, voltak érdekesebb dolgok is. Most lesz 3, sose szóltam rá emiatt, és nem veszi az ujját a szájába.
2011. jún. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, az ujja mindig ott lesz neki, a cumit meg el tudod venni.

De egy példa: ismerősöm kislánya állandóan cumizott. Anyuka elvette tőle, és az ujját kezdte szopni...

2011. jún. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!