Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a konyha a gyerekszoba...

Akinek a konyha a gyerekszoba falával közös falon van, hogyan oldja meg a konyhai teendőket?

Figyelt kérdés

Ha kisfiam elalszik, és nekilátok főzni v. mosogatni, rögvest felébred az első csörömpölésre (legyen az tányér v. edény kivétele a szekrényből, vízcsap megnyitása). Vissza tudom altatni, de akkor meg már nem merek újra konyhában tevékenykedni.

Emiatt akkor csinálok meg sokmindent, amikor ébren van. Ez meg lelkifurdallást okoz, hogy amíg alszik, nem főzök, és amikor ébren van, főzök ahelyett, hogy vele lennék :(.

Olyan is volt már, hogy akkor ébredt fel, amikor olyat ételt csináltam, amit nem lehet ott hagyni a tűzön, bementem, próbáltam visszaaltatni, de nem sikerült, kihoztam, letettem és addig ordított míg az étel el nem készült. Felvenni nem tudtam, mert kicsap a zsír, stb :(((

Ti hogy csináljátok? Persze nem azok lesznek a mérvadók, akinek a babája világháborúban is aludni tud :)


2010. ápr. 28. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt egy ilyen időszakunk, pár hónapos volt. És ugyanez a lelkiismeretfurdalás dolgot éreztem. Aztán szépen megoldódott magától minden, jó alvó lett, én meg tudtam csörömpölni! :) Módszer szerintem nincs, de nem akartam lábujjhegyen-járós lenni, mert alszik a gyerek. Kitartás! :)
2010. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nemtudsz mást csinálni, mint amikor ébren van, akkor tevékenykedni.
2010. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a konyha mellett van a gyerekszoba. Sajnos akármit csinálok napközben a konyhában, mindenre felébred és még vissza sem lehet altatni. Érdekes, hogy amikor este lerakom, akkor nagyon jól alszik (12 órát ébredés nélkül reggelig), csak a nappali szunyákkal van így. Akkor szoktam a konyhában ezt-azt csinálni, amikor fent van, de akkor nem lehet több órát igénybe vevő ebédeket összerittyenteni, csak egyszerűbbeket. Majd ha egy kicsit

jobban lefoglalja a mozgás, akkor tovább ellesz a pihenőszékben és vihetem magammal. Most még csak 20 percet nézelődik. 3 hónapos

2010. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincsenek ajtók (sem a konyhán, sem a gyerekszobán). Így ha alszik a babám (17hós) dél körül 2 órát, én nem csinálok semmit, csak netezek vagy olvasok. A házimunkát együtt csináljuk. Ő megszokta, nincs is vele baja. Reggel 1-2 óra alatt gyorsan mindent megcsinálunk, utána mienk az egész nap.
2010. ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a Wc mellett volt a babaszoba. Az se jobb. Mig aludt megprobaltam visszatartani:-)
2010. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát az egyik lehetőség, hogy beletörődsz, hogy nem tudsz addig a konyhában dolgozni míg ő alszik. Ennek mondjuk nagy előnye, hogy legalább addig te is pihensz.

Vagy esetleg megpróbálhatod fokozatosan hozzászoktatni a zajokhoz. Kapcsolj halk rádiót a konyhában és úgy tedd le aludni, másnap kicsit hangosabbra állítsd és pár nap után próbálk ki, hogy tudsz-e közben dolgozni is.

Ha egy kis alapzajban alszik el, kevésbé zavarják az egyéb zajok. Egy idő után megszokja és nektek is jobb, ha nem kell végigosonni az egész gyerekkorát. Kis lakásban nem lehet mást tenni.

2010. ápr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

:))) Nekünk a gyerekszobánk egyik fala a konyhával, a másik meg a zuhanyzós wc-vel közös :). Szóval kijut neki a jóból. Mondjuk van egy másik wc-nk és azt használom mindig.

Elég fura ez a helyzet, mert van h. nem ébred fel a csörömpölésre. De mindig a szürke frász kerülget, ha valami megcsörren, hogy vajon most felébred-e. ÉS ha igen, szidom magam h. miért nem tudtam kivárni míg felkel...

Máskor meg a szomszéd lakásban betont fúrnak és ő meg alszik :(. Ki érti ezt?!

2010. ápr. 28. 09:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is így van, az egyik fal közös a konyháéval, onnan nyílik az ő szobája, ráadásul nekünk a hűtő pont az ő ajtaja mellett van. A mikró is azon a falon van (a hűtő mellett). Az én kisfiam megszokta már, simán tudok úgy bármit csinálni ha ő alszik. Mikor kisebb volt, és az apukája hajnalban ment dolgozni, mindig megéberedt, de szerencsére már nem (kopp-kopp-kopp). Talán megszokta!!

Mennyi idős a babád?


*sz*

2010. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A csörömpölésre nem ébred fel az én fiam sem,pedig néha szégyellem magam,mit tudok csörögni,míg alszik.
2010. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a konyha együtt van az étkezővel, és abból nyílik egymás mellett a két szoba.Én úgy csinálom, hogy gyorsan mindent előkészítek, mielőtt lefektetem, és amíg alszik, addig meg tudok főzni.Előkészítem az edényeket, alapanyagokat, a csörömpölősebb dolgokat.Mosogatni nem mosogatok, amíg alszik, mert arra felébred, de így főzni tudok.Most kaptam egy kuktát, abban hamarabb megfő minden, nem kell nézegetni, kavargatni, így kevesebb időt kell a konyhában töltenem.

/Z/

2010. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!