Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagyobb vagy a kisebb súlyú...

A nagyobb vagy a kisebb súlyú babák kezdenek el hamarabb ülni, mászni stb?

Figyelt kérdés
A nagyobb súlyúak, mert erősebbek, vagy a kisebb súlyúak, mert könnyebben mozognak (elvileg). Vagy nincs összefüggés?
2010. ápr. 27. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs.
2010. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azok a babák kezdenek el hamarabb mozogni,akiknek erősebb a csontozatuk. Ez nem feltétlen súlyfüggő. Legfeljebb azt lehet mondani,hogy ha egy baba túlsúlyos,akkor nehezebben mozog. De ez a felnőtteknél is így van.
2010. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy a nagyobbak később csinálnak mindent mert nehéz megmozgatni a súlyukat. Azt biztosan tudom, hogy az én kislányom kicsi de mégis később csinált néhány dolgot. Pl felülni 9,5 hósan tudott, felállni 10 hónaposan, mászni 10,5 hónaposan. A forgást meg a járást időben csinálta (4,5 hsan és 13hósan). Most 14 hónapos és 8300g.
2010. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 8 honapos es majd 10kg, de mar felallt. Szerintem nincs osszefuges suly es mozgekonysag kozott.
2010. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs összefüggés a súly és a mozgékonyság között. Kisfiamat holnap fogjuk mérni 7 hónaposan, olyan 9 kg körül lehet. Két hónapja kúszik, most éppen a mászást és az ülést fejleszti tökélyre, és már kezd felállni is, ha kapaszkodik. Pedig a családban sokan azzal riogattak, hogy majd milyen lusta lesz, mert nagy súlyú. De nem kövér, hanem nagyon erős csontú, és csupa izom. B.
2010. ápr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fiam 4,4 kilóval született, 7 hónaosan ült fel, 7,5 hónaposan mászott és állt fel, 11 hónaposan indult el.

Lányom "csak" 3,95 kilóval született, ő napra 6 hónaposan ólt fel, rá egy hétre felállt. De ő is 7,5 hósan mászott és 11 hónaposan indult el.

Fiam 11 hónaposan majdnem 12 kg volt, a lányom csak 9 és fél.

2010. ápr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!