Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom mi történt a nagyon...

Nem tudom mi történt a nagyon jó babámmal!? Holnap lesz 12 hetes, de két hete, mintha kicserélték volna. Már nem bírom!

Figyelt kérdés

Eddig gyönyörűen működő napirendünk volt. Reggel 6-7-8-ig aludt, pelenka csere, evett, nézelődött egy kicsit, aztán aludt kb. 3órát a következő evésig, aztán megint pelus, evés, nézelődés, alvás kb. du 3-4óráig, megint pelenka, evés, nézelődés, séta babakocsiban, közben alvás. Ha sétából feljöttünk, még aludt, 7 körül fürdettük, utána evés, egy kis játék, 10 körül megint evés és alvás reggelig. Ha nem aludt akkor is nagyon jól elvolt a kiságyban, vagy a bébihordóban, nem igényelte, hogy folyton vele legyünk.

Elaltatta saját magát, lefoglalta saját magát.

De 2 hete a világ a feje tetejére állt. Napközben nem akar aludni, max. fél óra délelőtt, de ez is megszakításokkal, a cicin elalszik evés közben, délután se alszik, csak fél órát és séta közben is csak egy fél órát. Rengeteget sír, nem jó neki sehogy, nem jó semmi. Mindent gyürköl a szájába. Ha hagynám, egésznap üvöltene. Van, hogy a hasa fáj, azt tudom. De hál istennek nem mindig, de akkor is ordít. nem jó a kis ágy, a bébihordó, még ölben sem. Van, hogy a cicin is csak nyűglődik. Egyszerűen nem tudom, hogy mi a baja. Már arra is gondoltam, gondoltunk, hogy a foga miatt van, de még csak most lesz 3 hónapos. Már ki vagyok borulva teljesen. Szerintetek mi lehet a baj? Mit csináljak?


2010. ápr. 26. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pedig simán lehet a foga is, olvastam itt már pár anyukától, hogy 3-4 hónaposan X foga van a bébinek. Vegyél Chamomilla vulgaris 15ch homeós bogyót, abból akár fél óránként is adhatsz neki 5 golyót pici vízben feloldva. Illetve sokan a Viburcol kúpra esküsznek, szintén homeós szer. Kitartás! B.
2010. ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

igen, valószínűleg a foga.

a milyenk is ezt csinálja, bár nálunk a délelött nyugisabb, de este 6-tól el szokott szabadulni a pokol. ha nincs délutáni séta, akkor még hamarabb is...

2010. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A foga lehet. Mi is 12 hetesek vagyunk és dettó!! annyiban más, h nappal este hatig minden rendben, de utána elszabadul a pokol, ahogy az előttem szóló is írta. sehogy sem jó nkei. és mostanában újra 3 óránként kér éjjel enni, pedig már átaludta az éjszakákat....én most elutaztam anyósomékhoz pihenni, mert kezdtem kipurcanni.
2010. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kúp van itthon, azt hogy kell adni? egészet, felet, és mennyit lehet egy nap?
2010. ápr. 26. 17:05
 5/14 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de igazán szerencsések vagytok, hogy ez nem így megy első perctől fogva. Nálunk ez volt egy normális nap ami nálatok két hete megy... az első 6-7 hónap nagyjából így telt. Én az első 3 hónapban a hasfájásra, utána a fogára fogtam (elég korán már 5 hósan kibújt kettő) de igazán a doktornő sem tudta megmagyarázni, hogy mi a baja. Egyszerűen vannak ilyen babák :(

Egyébként fogra jó a Chamomilla CH15 homeós bogyó, azt érdemes kipróbálni

2010. ápr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Meddig tart(hat) még ez az állapot? Mert már nem bírom. Estig egyedül vagyok a kicsikémmel, nincs segítségem. Van hogy enni sem tudok, mert annyira ordít. Így is kevés tejem van, van hogy este tápszert kell pótolni. Attól meg éjjel fáj a kis pocija, és az amúgy is bukós babám még többet bukik. De ha ez így megy tovább, még inkább apadni fog a tejem a fáradtságtól, az idegességtől és a nem evéstől. :(
2010. ápr. 26. 17:07
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltok, próbáltok segíteni.
2010. ápr. 26. 17:08
 8/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Tényleg próbáld ki a Chamomillát, akár félóránként is lehet adni 5 golyót.

Amúgy ha nem változik a helyzet, én annyit tudok tanácsolni,hogy fogd be a rokonságot. Hagyd ott hétvégén pár órára a nagyiknál, legyen minden héten egy éjszaka amikor te alszol és a férjed kel fel hozzá, ne foglalkozz a háztartással, ha a baba végre alszik fél órát, akkor te is pihenj! Iszonyú fárasztó, én nagyon kivoltam az első fél évben. Ha már úgy érzed nincs türelmed és kivagy idegileg, próbáld meg szedni a Sedatif PCt szintén homeós bogyó.

Sajnos ez egy ilyen nehéz időszak. túl kell élni :(

2010. ápr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ez az időszak (fogzás) hónapokig eltarthat. Kitartás és fel a fejjel. Mostmár a babádat a külvilág is érdekli, próbáld lekötni őt: játszó szőnyeg, éneklés, plüss figurák, zenélő cuccok. Mindennel kb. 10-15 perc, aztán más valami. Tedd hasra, fordítsd hanyatt, tornáztasd.

Még ha nyűgös is, valószínűleg jobban ellesz, ha foglalkozol vele. Aztán meglásd, egyszercsak már nem "csüng" majd rajtad.


A tej kapcsán viszont -tudom nehéz mondani-, de tartsd szem előtt, hogy a babád érdeke, hogy legyen tej. Vagyis, akármennyire is nehéz, ne idegeskedj, pihenj amennyit csak tudsz ÉS, igenis egyél és nagyon sokat igyál. Inkább üvöltsön 20 percet a baba, amíg eszel, minthogy ne legyen anyatej és órákig sírjon a hasfájástól amit a tápszer okoz.


Kívánom, hogy beváljon a sok játék vagy a Chamomilla nektek!

2010. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem mindenben osztom a többiek véleményét. Nálunk is történt változás az alvás terén, és nálunk is nagy a nyűglődés, ha nem figyelek oda. A megoldás nálunk az lett, hogy amint észreveszem, hogy álmos, azonnal lefektetem, illetve ha túl pörög, akkor elaltatom. Az én lányom is hasfájós, az espumisant használjuk rá már nagyon régóta. Valamit Nektek is használni kellene rá.

Szóval szerintem az a baj, hogy annyira érdekli a világ maga körül, hogy túlpörög, ezért alszik keveset, illetve az is lehet, hogy már nem tud elaludni mélyen, csak sötétben és csendben, vagy kell valami tárgy, amit szorongathat közben...ezt ki kell tapasztalni. De az biztos, hogy aki ilyen jó alvó és nyugodt baba volt, az a baba az alvási probléma, annak hiánya miatt ilyen nyűgös. Persze lehet a foga is, de ha nem duzzad az ínye, akkor még nagyon messze van a fog kibújása, így az ekkora galibát még nem okozhat.

Egybként a lányom hason fekszik már 6 hetes kora óta, másként nem is képes mélyen aludni, csak úgy. Még a babakocsiban is hason alszik.

Szóval szerintem csöndes, kissé besötített szobában kell altatni, amint látod az álmosságot rajta, ne hagyd túlpörögni!

2010. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!