Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul, mit...

Mit csinálok rosszul, mit csináljak másként? 4 és fél hónapos a babám.

Figyelt kérdés
Kisfiam eddig este 7-kor lefeküdt,hajnali 2-3 óra felé 1x felébredt,majd 6 körül felkelt.Ehhez képest kb 3 hete éjfélkor és 4 körül ébred enni,majd 6 körül kel.Amivel nem lenne gond,csak sajnos sokszor előfordul,hogy a 4 körüli ébredés után nem alszik vissza,hanem hangosan dumál,nyüsszög,míg valaki oda nem megy.Ma éjszaka 1-kor kelt és 3-kor még ébren volt.Aztán fél 5-kor megint felkelt,de nem is igazán volt éhes,hanem csak kortyolt párat és aludt tovább.Mindent megpróbálok ilyenkor,cici,cumi,simi.De csak fogta a kezem és úgy akart aludni.Nem bírom már sokáig ezt a kialvatlanságot.Ja és ehhez társul még,hogy sokat sír,nagyon akaratos,igazi kétemberes gyerek,csak a második ember hiányzik.
2010. ápr. 19. 07:43
 1/3 anonim ***** válasza:
szia. nekem hasonló volt az első fiam, biztosan sokan megvetnek érte, de én sem bírtam az állandó ágyból kimászkálást és egy idő után elaludtam az ágyban vele. sokkal jobban aludtrunk mind a ketten, igaz paráztam a babaőr miatt, meg bűntudatom volt, hogy rosszat teszek, jelzem a mai napig velünk alszik. a tesónál már meg sem próbáltam a külön altatást, pedig igazán jó alvó, de az egy olyan élmény, és nem sír, csak nyöszörög és máris kapja a cicit éjjel, nem vagyunk kialvatlanok, és reggel sem éjjel sem üvöltve kel, mert csak oldalt fordul é smeglátjuk egymást és széles a vigyor...
2010. ápr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Te jó ég, ugyanígy voltunk, igaz, nálunk el a "felébredek és dumálok egyhuzamban" dolog később kezdődött. Nálunk se volt igazi megoldás erre, csak az idő. Mindkét lányunk olyan 8 hónapos kora körül elkezdte azt, hogy hajnalban felébredt, és akár két, sőt három óra hosszat is dünnyögött, elszórakoztatta magát (meg minket...). Nem volt se éhes, se szomjas, egyszerűen csak játszott a sötétben. o_o Érdekes, és persze fárasztó... Nem akarlak elkeseríteni, és remélhetőleg nálatok nem is így lesz, de mi majdnem 10 hónapig szenvedtünk két párnaréteg alatt. Aztán egyszer csak elmúlt, ahogy jött. Ja, az első lányomnál az javított a helyzeten (azaz ritkította az ébredéses éjszakák számát), hogy később, azaz olyan 9 óra körül tettük le aludni.

Ha a tiéd sem sír, hanem csak úgy elvan, akkor ne aggódj. Ez egy "kis" alvászavar (mi dokinál is voltunk), esetleg megpróbálhatsz valami homeopátiás dolgot (bogyó, kúp), vagy a füldugót (ami nem sokat ér...). Sok sikert, és nyugodt éjszakákat! :)

2010. ápr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!nem lenne gond,ha csak dünnyögne,de addig kiabál és annál hangosabban,minél később megyünk oda.próbálok nem felkelni,csak éjjel egyformán sír akkor is,ha éhes és akkor is,ha csak nyüsszöghetnékje van.
2010. ápr. 19. 10:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!