Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova menjek dokihoz egy éves...

Hova menjek dokihoz egy éves gyerkőcömmel a beszéde miatt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az a bajom, hogy idáig is eléggé hallgatag volt, mostanra már eljutottunk a 7 hónapos szintig, megállás nélkül megy a "dedede", a "tetete" meg a "babbaba", többé-kevésbé tudatosan használja az apát meg a papát (anyát nem mondja semmilyen változatban sem) ellenben szinte mindent megért (integess, telefonálj, adj puszit, gyere stb.) de úgy gondolom, hogy eléggé le vagyunk maradva...és abszolút elzárkózik a "gyakorlástól", pl. mondom neki, csak akkor kapod meg a virágot, ha nem azt mondod rá (mint mindenre) hogy "o" vagy "Ö" hanem legalább látom, h próbálod...és akármennyire is szeretné megnézni, inkább elmegy, pedig látom rajta, hogy érti, hogy mit akarok..mit csináljak vele? lehet, hogy nekem nagyok az elvárásaim?
2010. ápr. 15. 18:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked nagyok az elvárásaid. Ne zsarold a gyerekedet!!

Mondókázzatok sokat, nézzetek képeskönyvet, beszélj hozzá artikuláltan. Minél többet lássa a szádat mikor beszélsz hozzá(ne a konyhából kiálts be a szobába neki)és előbb-utóbb utánozni fog.

2010. ápr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Ismertem egy anyukát, akinek 4 éves volt a fia, és még mindig ott tartottak, hogy oooo, meg őőőő. De kábé 4.5 évesen megszólalt. Ömlött belőle a szó:D Szóval ne idegeskedj, ha akar, majd megszólal. Nincs semmi baja a babádnak.
2010. ápr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Kinevetne az orvos.Egyéves gyerek még nem tud szavakat mondani.Hiába mutatod neki a virágot kezedben,azt látja,de azt nem tudja,hogy mit kellene tennie érte.Hagyd rá,hogy azt "mondja" amit már tud.Beszélj hozzá,de ne várd hogy utánozza a szavaidat.Ezzel várj még 10-12 hónapot.
2010. ápr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj sehová a gyerekeddel nincs semmi baj! Majd beszél még kicsi, csak egy éves.

Az én fiam 15 hónapos ő is csak pár szót mond!

2010. ápr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


Nálunk volt ilyen a családban. Az oldotta meg, h. mikor a pici a kis maga nyelvén kért valamit (nyilván nem enni, stb, hanem valami apróbb dolgot), h. "ooo", addig az anyuka nem adta neki oda, amíg nem mondta szépen!! Mert nem volt beteg a pici, csak lusta! Rászokott! Igaz itt a csöppség már sokkal nagyobb volt mint a tiéd! Az mondta neki: "Sajnos addig nem, adhatom oda/mehetünk ki, amíg nem mondod szépen, mert sajnos nem értem mit akarsz!!"


Remélem segítettem. :)

2010. ápr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, nehogy elvidd orvoshoz ezért!!! Nézne rád nagy birkaszemekkel, h mit akarsz? Én három éves elmúltam, mire értelmes szó elhagyta a számat, felnőttem és tudok beszélni :)

Lányom lassan másfél éves, ezeket mondja: apa, anya, mama, papa, tető (hogy ezt miért??? :) )

2010. ápr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem nagyok, hatalmasak! Már megbocsáss az őszinteségemért... Ne várd el, hogy parancsszóra mondjon bármit is! az meg, hogy ha kimondja, kap valamit, szerintem meg se érti... egyébként ennél rosszabb pedagógiai módszer nem is létezik. Majd mondja, ha ő akarja. Ilyen nincs, hogy 7 hónapos, 1 éves, stb. szint... Minden gyerek a maga ütemében fejlődik, ne akarj többet! Soha ne mond neki, hogy "ez a/z ..., mondd te is!" Nevezz meg mindent, beszélj hozzá sokat, majd ha megérik rá, mondani is fogja. Azzal, hogy ekkorák az elvárások felé, csak frusztrálják és komoly problémák is kialakulhatnak nála. Légy vele türelmes, örülj, hogyha megtanul egy új dolgot, de soha ne követelj tőle olyat, amir esetleg még képtelen! Ha megéri a beszédet, az bőven elég.. Egyébként az én nagy fiam új mozgásformát tanult, akkor leállt a beszédfejlődése, aztán ha már begyakorolta, akkor belendült a beszéde is. Ő is 1-1,5 éves koráig csak mutogatott. Ha kérdeztük hol van, mindent meg tudott mutatni, és minden "ö" volt.. gagyarászott is, de egyetlen érthető szava nem volt. mégis meg tudta mindenben értetni magát velünk... Aztán 2 éves kora óta gyönyörűen, tisztán beszél... most 17,5 éves, soha nem volt beszédproblémája :)))
2010. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is mindenre azt mondja, hogy Ö, vagy Á, de eszembe sem jutna orvoshoz vinni!

14 hónapos

2010. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést nem is értem. Kb. 6szor olvastam el, hogy mennyi idős. De látom nem látok rosszul, tényleg 1 éves. Más még azoknak is nagyon örülne amit Te leírtál. 1 éves gyerekek még nem beszélnek. Várj még!

Milyen muris lesz visszaolvasnod ezt a kérdésed 1 év múlva :)

2010. ápr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem semmilyen dokihoz ne vidd.

nagyok az elvárásaid.

kisfiam 2 éves. mindent ért, mindent megértet, még a bonyolultabb dolgokat is, de beszélni még nem akar. pedig tuti tudna. a védőnőnk azt mondta h semmi baj, csak kicsit lustácska a fiam.

de ami szavakat használ azokat szépen és helyesen.


nyugi, majd beszél ha megérik rá.

2010. ápr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!