Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 19 hónap (körüli) babáknak...

A 19 hónap (körüli) babáknak milyen fejlett a beszéde?

Figyelt kérdés

Mit tud mondani ,hol tart a szokincsben ?


Én babám 2008 nov. elején szül.-t.


2010. júl. 4. 23:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a fiam 2008 febr 1-én született. már nem is tudom összeszámolni mennyi szót mond. hosszú mondatokat, 2 versszakos verseket. mióta ilyen sokat beszél, azóta többször is vissza kell kérdezni, mert van hogy összevonja a szavakat. 18-19 hósan kezdett beszélni, 2 évesen kb 200 szónál tartottunk. szerintem ez genetika. apukám is 1,5 évesen kezdett beszélni. az első 10 szava a fiamnak: apa, anya, mama, papa, tasi (kutyánk neve), baba, kukorica, Bitta (lányom), menni, enni-inni...
2010. júl. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lányunk 16hónapos múlt, kimondott szókincse nincs.. :o)

Szavakat még nem momd, csak szótagokat és sokszor a szavak első 2-3 betűjét, néha a végéből is.

mama,papa,anna,apa,vava,szisza(cica),gyegye(gyere),dédé(dédi), zázzá(labda), gogo(golyó), ti-tta(tic-tac),bi-ba(bim-bam),tütü(autó),mobrr(motor),mámmá(kaja), iszi(innivaló),baba. Most ennyi jutott eszembe. Három-4 hónap sokat számít, gondolom akkorra már mond egy-két teljes szót is.

2010. júl. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen pár szót mondott a fiam. Most kezd el mondatokat összerakni. 2008.04-ban született
2010. júl. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

19 hónapos a lányom (2008.dec.), egyre többet mond, kb 40-50 szót tud, pl kérem, baba, anya, apa, mama, vauvau, boci, bari, cica, cici, hamó, enni, inni, iszi, hajcsat, autó, kocsi, motor, tessék, köszi, szia, helló, hahó, halló, maci, Csenge, Laci, stb

1-2 hete elkezdte a "duplázást" is: nem kell, nem adom.

2010. júl. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4-5 szót mond csak. 18 hónapos.
2010. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

kisfiam 18 hós. még nem nagyon mond semmit.

mámmmá ha éhes. néha monja hogy baba. most a kedvence a hoppá, régen kimondta hogy karika, ablak, elment. de ezeket most nem akarja.

szépen megérteti magát beszéd nélkül is. a saját nyelvén egész nap dumál. pl ha azt mondja hogy gajga akkor kekszet kér. megy a szekrényhez és nyúl felfelé.

mondta régen hogy papa mama baba de már ezt is elhagyta.

amúgy mindent megért amit mondok neki meg kérek tőle.

2010. júl. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17 hós a kisfiam. apa,anya, vau, tata, mama, bá-bátyám, baba, na, nem,
2010. júl. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Minden gyereknél változó!NYugi lesz majd még ideje a kicsinek beszélnie!NAgyon fontos hogy ne hasonlítgassátok a gyerekeket hogy ő mit tud a másik beszél ő nem!NEm szabad!Mindent a maga idejébe tudják a gyerekek hogy minek mikor van itt az ideje!
2010. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy mindenki különbözö,de kiváncsi azért lehetek?!
2010. júl. 17. 22:07
 10/13 anonim ***** válasza:
21 hónapos kisfiam elég sokat beszél, elsősorban egyszavas kifejezéseket. Szinte mindig megérteti magát. Cica, apa, anya (a legtöbbször becéz minket: apucika és "anyukoma"), nagyi, mama, papa, nyamma, inni, víz, "tejpé", kifli, hinta, "csú" (csúszda), "homo", autó (gépjármű), kocsi (babakocsi), néni, bácsi stb. Játékok, zöldségek, gyümölcsök, családtagok, játszótéri ismerősök neve. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2010. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!