Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek tobbszor felebred a...

Akinek tobbszor felebred a babaja ejszaka, hogy birjatok?

Figyelt kérdés
Olvastam itt olyan anyukarol akinek a babaj 4-5-szor!!! is felebred ejszaka mar honapok ota. Hat minden esetre le a kalappal elottuk. Az en kisfiam meg csak 9 hetes es egyszer kell de en hulla faradt vagyok igy is. Este 21-22 kozott alszik el. Ejjel 3-kor (oramu pontossaggal) ebred cicizni. Nallunk ez eltart 40 percet es 4 orara kb. visszaalszik. Alszik egeszen reggel 8-ig. De hat akinek tobbszor felebred a babaja az, hogy pihen? Nagyon kivancsi lennek ra mert tenleg csodalom oket!
2010. ápr. 14. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8 hónapos a kislányom anyatejes, 5 hós koráig végig aludta az éjszakát, hajnalban kelt, cicilt és aludta tovább reggelig. Mára már nem így van egy jó 3 hónapja nem alszik rendesen, pedig tele a pocak, foga még nincs de nem is látom, hogy kezdődne a fogzás. Mára már szinte hulla vagyok, de majd csak túl leszünk ezen az időszakon is:)
2010. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kivanom neked, hogy legyetek tul minel hamarabb. En is optimistan allok a dolgokhoz, pedig ahogy irtam az enyem csak egyszer ebred. Tudom, hogy ez lesz meg rosszabb is foleg ha majd jon a foga. :)
2010. ápr. 14. 09:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kislányom kb. 15 hónapos koráig általában 4-5x, de néha 10x is megébredt. Szerencsére néhány korty szopi után vissza is aludt. Persze, az első néhány hónapban még rendesen szopizott, mert szüksége volt az éjszakai evésre is. este letettem az ágyába, ami a mi szobánkban volt, ott aludt el. 11-körül ébredt először, kapott enni, aludt kb. 3 órát, újra szopizott. Szerencsére gyorsan végzett, nem tartott egy-egy szopizás 15-20 percnél tovább. Böfizni soha nem kellett neki éjszaka, így azzal se ment az idő .. Reggel én keltem minden nap ébreszteni a 3 nagyot és a férjemet is... szóval, hosszú lustálkodásról szó sem lehetett... Mikor nappal aludt a pici, én is pihentem, másképp nem bírtam volna. Amikor jöttek a fogai, bizony kénytelen voltam néha magam mellé venni, hogy valamit én is aludjak, így elég volt csak odafordulni hozzá, ha felsírt... (tudom, ezt sokan lustaságnak tartják, de csak a kényszer hozta). 15 hónapos volt, mikor először végigaludta az éjszakát... nem kísérleteztem, nem hagytam sírni, úgy gondolom, most ő az első...
2010. ápr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Hajjjaj, fog ez még sajna valószínűleg változni nálatok is. Kisfiam a 6. héttől végigaludta az éjszakát, egyszer sem kelt fel enni, aztán jött a fogzás, plusz egy fejlődési ugrás, és írd és mondd: FÉL ÓRÁNKÉNT, ÓRÁNKÉNT kellett mennem hozzá, mert sírt, szomjas volt, dobálta magát, átfordult hanyatt (visszafelé még nem ment neki), de úgy utált aludni, szóval kész voltam tőle, már szinte zombi voltam. Egy hét után viszont meguntam, és homeopátiás bogyókat kerestem neki, amitől újra alszik. Mostanában egy-két alkalommal kell éjszaka mennem hozzá, mert sajnos durvul a fogzása. Szóval addig pihenj, amíg tudsz! :) B.
2010. ápr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Huuu, lanyok ez aztan igen! Minden elismeresem. Multheten en mar az egyszeri kelestol olyan faradt voltam, hogy remegett a kezem labam amikor fel kellett hozza kelnem. Szegyelem is magam emiatt, foleg, hogy itt olvasom masok sokkal tobbet kellnek a babahoz.

Megekdezhetem milyen homeopatias bogyok segitettek a baba alvasat a fogzas alatt. Jo lenne nekem is majd beszerezni.

2010. ápr. 14. 09:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Camomilla 15ch (én óránként adtam 5 bogyót pici vízben feloldva), és kiegészítésnek Mercurius solubilis 9ch (napi 2x5 bogyó).

De a homeós bogyóknál az a fontos, hogy alkati szert találj, ami a te babád tüneteinek megfelelő. Amit még szoktak használni, az a Viburcol kúp (szintén homeós), ez lázas és láz nélküli nyugtalanságra nagyon jó. B.

2010. ápr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

20 hós kislányom még mindig ébred egyszer-kétszer egy éjjel. Kibírható. Szerintem mondjuk azért is, mert pont ebből az okból kifolyólag vele alszom. Pár hónapja ugyan átszokott a saját ágyába, csak hajnalban kéredzkedik át hozzám, de ott vagyok mellette.

Másfél éves koráig egy ágyban aludtunk, nekem ez nagy könnyebbség, mert nem is kellett felkelnem a cicizésekhez. Ha felébredt, csak cicire húztam, ő kiszolgálta magát, én szopi közben is sokszor visszaaludtam, s a lányom, miután jóllakott, szintén elaludt és kész. Nálunk sose volt sírás éjjel.

Most annyiban más a helyzet, hogy 26 hetes kismama vagyok és bár még szopizik a lányom napi kétszer-háromszor, nincs már elég tejem ahhoz, hogy éjjel is elég legyen neki. Viszont akárhogy bevacsoráztatom, legkésőbb hajnal felé biztosan kéri a tejet. Most már cumisüvegből kapja éjjel,sokkal rosszabb, hogy fel kell kelnem tejet melegíteni, de kibírható ez is. Csak azt remélem, ha megszületik a tesója, nem egyszerre fognak felébredni, mert kettészakadni nem tudok. A páromtól meg nem várhatok segítséget, hiszen ő másnap dolgozik, meg munkája révén rengeteget utazik, sokszor napokig nincs itthon, muszáj megoldani egyedül. De nem panaszkodom, eddig megvagyunk. :-)

2010. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam 6,5 hós és még egyszer sem aludta át az éjszakát. Úgy 8 hetesen aludt a legjobban, akkor ált. 2x ébredt fel, és egyszer volt olyan is hogy 1x. Aztán 3 hósan beindultak a fogacskák és onnantól kezdve a minimum az ötszöri kelés volt. A fogak 5,5 hósan bújtak elő. Az ezt megelőző napokban óránként ébredt, de volt olyan is hogy félóránként. Most nagyon örülök mert ma éjjel hosszú idő után először csak 2x kelt fel. Amúgy ha felkel olyan keservesen sír hogy csak a cici nyugtatja meg, ált. 10-15 perceket vagyunk fent. De előfordul olyan is hogy 1-1,5 órát de szerencsére ez ritka (remélem nem most szóltam el a dolgot). És hogy hogy lehet bírni? Hát én úgy nézek ki mint egy zombi, mindent elfelejtek ami nem a babával kapcsolatos és éjszaka megyek neki mindennek, az ajtófélfával már közeli ismerősök vagyunk. Nappal sem sokat alszik, így én sem tudok pihenni. Nehéz nagyon, de ez van. Bízom benne hogy jobb lesz. Egyébként minden fáradtságot kárpótol a Pici, most pl. az nyűgöz le hogy próbál négykézláb állni, hát majd sírva fakadok amikor próbálkozik. Vagy ahogy rám vigyorog azzal a két kis rizsszemmel (fogacskák) a szájában! Szóval ezek a pillanatok feledtetnek mindent. :-)

2010. ápr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én nagyon-nagyon nehezen bírtam.

8 hónapos koráig ébredt éjjel 4-5, akár 10szer is.

fáradt voltam, sokat sírtam, tele volt a t.köm.

és én nem is tudtam, mi baja, mert nem éhes, volt, 3 hónapos kora óta nem eszik éjjel.

homeopátia segítségével tudta végigaludni az éjszakát.

azóta csak akkor kel, ha jön a foga, vagy ha beteg, pl. nem kap levegőt az orrán, vagy ilyesmi.

még a lázra sem ébred fel, én szoktam olyakor felébreszteni a kúp miatt.

de ha ilyen van, hogy megébred éjjel(pl. ma is), olyankor gürcsben van a gyomrom, mert attól rettegek, hogy újra hónapokig ez vár ránk.

2010. ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
az én fiam 19 hetes,egyszer sem aludta át az éjszakát.eddig csak hajnalban 3-kor kelt,mondjuk ő letudta az evést 10-15 perc alatt.most kb 2hete éjfél körül és 3 körül kel,van,hogy hajnali fél6-kor már ébren van és nem alszik vissza.néha úgy érzem,hogy felbukok a fáradtságtól,de valahogy mindig elmúlik.
2010. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!