Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb, a kókuszmatrac...

Melyik a jobb, a kókuszmatrac vagy a szivacs?

Figyelt kérdés
2008. szept. 27. 13:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
51%

Szió!

Ha találsz olyan helyet, ahol olcsó a kokuszmatrac (6500-7000 az korrekt ár, de láttam 15ezerért is), akkor az. DE nem leszel rossz anya, meg senki nem fog kövekkel hajigálni, ha szivacsos ágybetétet veszel. Én kókuszmatracot fogok venni, mert mint előttem is írták, átfolyik rajta a pisi, meg ahogy tapogattam, kényelmesebb, meg én szeretem a természetes dolgokat.

Butaság, de hiszek benne, hogy figyelni kell az apróságokra (mondjuk én nem csak babatéren vagyok ilyen), ha a mindennapi életben figyelünk a kicsi dolgokra, sokkal szebb meg jobb lesz minden.

Mindenesetre fogd meg te is, nézd meg milyen, és döntsd el, megéri e azt az árdifferenciát.

Boldog babavárást.

2008. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
93%
Mi is megvettük a kókuszmatracot pénz nem számít :) és két hét múlva kicseréltem szivacsra, mert már nem tudtam, hogy miért nem alszik a fiam. Most nagyon jól alszik. Majd kicsit később megpróbálom visszatenni a kókuszt. Úgy látszik az én fiam nem olvasta, hogy az egészségesebb :)
2008. szept. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát tényleg nem volt egyszerű a kérdésem. Szivacs matracom van, azt kaptunk a kisággyal, de szinte mindenkitől azt hallottam, hogy a kókusz most a favorit, ezért az elbizonytalanodás. Ahol én láttam ott 10000 ft volt, tehát meg kell gondolnom.
2008. szept. 28. 07:10
 24/30 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk sem jött be a kókuszmatrac! Arról nem is beszélve, hogy egy pisifelfogó lepedő van a gyerek alatt, innentől kezdve lőttek a légáteresztésnek... (sajnos néhányszor már átáztunk, úgyhogy jó volt, hogy nem ázott el a matrac) Ráadásul a légzésfigyelő is folyamatosan bejelzett, hiába próbáltuk beállítani. Így egy hét sípolós és gyomorgörcsös ugrabugrálós éjszaka után visszatettem a szivacsot. Max. ha nagyobb lesz és nem kell a légzésfigyelő, akkor visszateszem.
2008. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
88%
Az enyének kókusz van, de csak azért mert ismerős nagyobb gyereke után megörököltük kisággyal együtt ingyen. Amúgy tuti nem adtam volna ki érte annyi pénzt, amennyibe ez kerül. Nem tudom mégis mi baja lehetne egy babának szivacsmatracon. Amúgy 3 hónapos koráig bölcsőben aludt, és abban szivacs volt, és abban se lett semmi baja.
2008. okt. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Nálam tegnap járt a védőnéni ellenőrizni mien helyre érkezik a porontyom minden tökéletes volt szerinte egyedül a matrac-ba kötött bele most vehetek kókusz matracot:(Mert szerinte nem elég kemény...bölcsőhalál...

Szóval jobb egyszer megvenni az 5000-ft-os brendon kókusz matracot mint venni egy hagyományosat +utána égy kókuszt is:=(

2010. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! A kislányom azóta 19 hónapos, kókuszmatracot vettünk neki és teljesen jónak találom!
2010. júl. 18. 21:32
 28/30 anonim válasza:
51%

kókusz:

- kemény (hason fekve meg kell emelnie a testét a kis tüdejével, mert a matrac nem fog süppedni, így nehezen kap levegőt)

- penészedik (mondják, hogy légáteresztő, stb.) mondjanak amit akarnak, ettől még 6-12 hónap után penészedik. (a falat is éri levegő mégis penészedik)

- magyar gyereknek más kontinensről származó dolgon feküdni... pfff alma nem terem Afrikában itt meg nem terem kókusz. Higgyük el, megvan az oka!

Persze a szivacs se természetesebb, de ha valaki ilyen gondolkodású akkor tegyen alá szalmát. :D (viccesen hangzik, de a kókusz is ilyen hülyeség, csak olyan emberek mondják, hogy nem akiket komolyan veszünk)


Nincs egyetlen egy jó tulajdonsága se. Arról nem beszélve, hogy ennek ellenére drága.

Jobban megéri tudatos vásárlónak lenni.

2010. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Látom már régi a felvetés, de hátha valakit még érint a téma.

Itt találtam egy kisebb leírást, egész korrektül leírják a matracokról a véleményt.

[link]

2012. márc. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
100%

Szia!

Bár már nektek nem aktuális, de más rábukkanhat még a témára! Saját tapasztalat: a nagyfiamnak (4 évvel ezelőtt) első gyerek lévén megvettük a drága, "szuper" kókusz matracot! Apa ritkán volt itthon, a császár sebből lábadoztam és szoptattam (éjszaka többször is), így mellettem aludt el, majd ez rendszeressé vált. Születése előtt pedig "sziklaszilárd", fix elveim voltam: majd az én gyerekem a kiságyban fog aludni, ...!Na, nem így lett! 2 éjszakát sem töltött benne! A mi ágyunkban szivacsmatrac volt, és nem is valami hiper-szuper fajta, de imádott velem, köztünk aludni! (Persze, tudom nem a szivacsmatrac miatt!) Most a "kisuncsitesó" örökölte meg a matracot, aki szintén nem gyarapította - talán 2-vel sem - a rajta eltöltött babaalvásos éjszakák számát! :-) Ezek szerint ő sem olvasta, hogy egészséges :-)

Most a kistesót szivacsmatracos kiságy fogja itthon várni! Mindezért gondatlan vagy rossz anya lennék? Ugyan már!!!

Bölcsőhalál vagy bármi rémisztgetés: Ugyan már!!!

Nemzedékek több ezer egyede nőtt fel egészségesen kókuszmatrac nélkül!

Természetesen biztos sok mindenkinek bevált a kókuszos is, így ők amellett kampányolnak! Hiszek nekik, ők abban hisznek! Mindenkinek szíve joga!

2013. jan. 26. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!