Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet kezdeni a lakásban...

Mit lehet kezdeni a lakásban egy másfél év körüli gyerkőccel? Csak a tv és a számítógép marad?

Figyelt kérdés
Magam is alig hiszem el hogy ide jutottunk, de ez a büdös nagy helyzet. Egyszerűen semmi nem köti le, a játékai mintha nem is léteznének, a könyvekkel 2 perc alatt végez, öt-tíz percig esetleg egy-egy háztartási eszköz leköti, de amúgy semmi. Mondókázás, ének abszolút nem érdekli. Unatkozik, céltalanul rohangál, utána jön a vegyél-fel-tegyél-le, majd a nyűgösködés, hiszti. Muszáj legalább megfőznöm estére, vagy az ő kajcsiját megcsinálni, na akkor jön a tv és a számítógép amivel elvan egy fél órát. Ti hogy csináljátok????
2010. ápr. 12. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én 1,5 éves fiam kedvenc elfoglaltsága az utca kukkolása. Egész nap képes lenne elálldogálni az ablakban, és a történéseket figyelni. Ha lát valami izgalmasat, akkor kiabál, ha nem történik semmi,akkor a függönnyel bújócskázunk.

Hogy egyedül mihez kezd? Nehéz kérdés. Percekig kötik csak le a játékai. De Ő nagyon szeret nekem segíteni. Ha szabad az egyik kezem ,akkor felveszem és nézi mit csinálok, ha pedig nagyon nem marad el, akkor etetőszékben odatolom magam mellé. Így egy kicsit elvan.

2010. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17 hós a lányom, és nem nagyon nézünk tévét. Amíg főzök eljátszik, van pár kedvenc játéka, vagy ha jön hogy unatkozik, nem tud mit kitalálni, és mondom neki hogy mit csináljon: "Kihozol nekem egy könyvet a szobádból?" " Mi van benne?" Van egy játékvödörje, abból szoktam kérni tőle játékot, vagy beszélgetünk: "Ez milyen színű?" (nálunk minden "KÉK" :-) ), verselünk, énekelünk, ezek közben tudok főzni. Van egy fa táblás játéka figurákkal, ki lehet őket venni, ő meg már nagyon ügyesen visszarakja őket a helyűkre, ilyesmiket. Ha már nyüszörög, leülök vele kicsit, csak vele foglalkozom, fél óra mondjuk, és folytathatom általában amit elkezdtem, onnantól megint elvan hasonlókkal mint az elején írtam. Van két BabaIQ dvd-je, ha olyanja van végignézi (fél óra), végső esetben ezt vetem be.
2010. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is van olyan hogy felveszem ha nem bírok vele, és fél kézzel is tudom csinálni amit épp kell. Vagy ha tud segít (pl ma teregetni adogatta a ruhákat), adtam már neki is kis műanyag tálkát, kanalat, így azt tudta csinálni amit tőlem látott éppen.

Első voltam.

2010. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

HÁT NEM ,ÍGY!

Én már picikorban ott ültem mellette és megtanitottam játszani,felhívtam a figyelmét,a hangsulyozással,állathangok utánzással.Nagyon soktürelem.

Késöbb arra lettem figyelmes hogy ugyanazokat csinálja amit én tanitottam. Így van hogy magátol is rövid ideig,18 HÓNAPOS és a járokába is el van ha játszik.Így gyors fözök. A zenét imádja.Szerintem neked újra kell tanitani ,a játszást ,jobban belekel merülnöd hogy lássa az jó dolog.Mi most buszozunk,és traktorozunk.Az utcán felfigyelt a nagy jármüvekre és így bent is azt adtam elé játszani, elöször nem nagyon érdekelte de belejött a tologatásba. Én is ott ülök vele a szönyegen. Majd ha el van futok a dolgomra. De különbözöek vagyunk ,lehet hogy nálatok ez nem is müködne.

2010. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lányom imád bujócskázni, labdázni, segít takarítani, ő is főz, mellém ül a pultra és tesz-vesz amit lehet.Már rajzol, babázik a babákkal (böfizteti, pelenkázza...)
2010. ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Napi kétszer sétálunk. Délelött 9 körül sétálunk kb egy órát. Utánna megeszik egy joghurtot és lefektetem. Kb 11 körül. Alszik 2-3 órát. Addig megcsinálom az ebédet, pakolászok, takarítok. Aztán megetetem, összepakolom az ebéd utáni edényeket. Ő addig az apja asztalánál "doigozik". Igazi csavarhúzókkal játszik, forraszt. Akkus fúróval játszik. Van egy mini konyhája, ott főz. Megkapta a KV főzőnket is. Amúgy elég kevés igazi játéka van, inkább az igazi dolgokkal játszik. A TV napközben sose megy, csak a hiradónál kapcsoljuk be. Ja és délután kimegyünk a játszótérre. Kb 6 körül jövünk haza. Akkor vacsizunk. Van a lakásban neki egy bébitaxija (én nem szeretem ezt a kifejezést). Azzal szokott menni. Könyveket szokott nézegetni, és a szórólapokat, mint pl a Tescós újság nagyon jó vele végignézni. A kedvenc a barkácsáruházak újságai. Aztán megyünk fürdeni, kb 7, fél 8 felé. Aztán alszunk.

Ma nem tudtunk kimenni az időjárás miatt, és a hétvégénk is nagyon fárasztó volt. Ma pl sokat játszottunk közösen. Építőkockával játszottunk, plüss állatoknak főztünk és tálaltunk és meg is etettük őket. Gurítottunk autókat, hintáztunk.

(19 hónapos a fiam)

2010. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

22:06 rengeteget dumálok hol jártunk .mit láttunk .Nálunk semmi tévé ,és gépezés 18 hónaposan és issza a szavaimat . Voltunk már vasutállomáson ,játszotéren ,és babakocsival a fó ut mellett sétálni nagy is volt a boldogság!!!Én is kb. így csinálom:

Mint az elözö válaszolo!!!"Kihozol nekem egy könyvet a szobádból?" " Mi van benne?" Van egy játékvödörje, abból szoktam kérni tőle játékot, vagy beszélgetünk: "Ez milyen színű?" (nálunk minden "KÉK" :-) ), verselünk, énekelünk, ezek közben tudok főzni. "

2010. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Jó pár hasznos ötletet adtatok, ki fogom próbálni őket, pl. a szórólap nézegetést, a játék-kihozós trükköt, az etetőszék közelebb hozását.

Amikor ki tudunk menni nem ilyen vészes a helyzet, csak az ilyen esős-hideg napokon iszonyat. Nagyon nagy a mozgásigénye, a közös játékok közül jóformán csak a szaladgálósokat szereti, pl nagyágyon birkózás, kergetőzés, bújócskázás, hátamon lovagolás. Minden más ami egy helyben üléssel/állással jár döbbenetesen rövid ideig köti le, kivéve talán a műszaki eszközök, kávéfőzővel, vízforralóval, porszívóval, cd-s magnóval jobban elvan, de semmi más. Mondóka, ének szinte szóba sem jöhet, ma rácsukta a kezemre a dalolós könyvet és elszaladt a mondókással, biztosan szörnyű hangom lehet :(( Amit írtatok az alapján olyan mintha egy jó fél évvel el lenne maradva a kisfiam :( De tudom, minden gyerek más, lehet csak lassabban érik és most a mozgásfejlődés leköti a kapacitásait. Beszélni is alig mond pár szót. Na mindegy nem kesergek, remélem nincs semmi baj.

2010. ápr. 12. 22:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért szerintem nem lehet általánosítani... Van olyan ember felnöttben és gyerekben is akit nem hoz lázba a tv és van olyan akit nagyon leköt.Az én gyerekem az utóbbi... :) Bár ez nem azt jelenti,hogy egész nap a tv-t bámulja,1-1 mese belefér,mondjuk amíg gyorsan össze dobok valamit,vagy a kicsit etetem.Szerintem ennyi nem olyan nagy tragédia... :)
2010. ápr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

nálunk csak a játékkal játszhat ,semmi kávéfözö vagy,távirányito.Megnézi, és elmagyarázom mi az és mondom hogy nem játék, elveszem.Sajna sokszor mi szülök csináljuk rosszul.

Nem szoktad nézni a nevelési tanácsados filmet ? Dadus segits valami ilyen címe van!!!Nagyon jól helyre igazit a családba mindenkit.Nem is gondolják a szülök hogy nem a helyes uton járnak a nevelésben.

2010. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!