Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már most kikészít, hogy nem...

Már most kikészít, hogy nem hízik, kidobjam a mérleget?

Figyelt kérdés
Babám kedden lesz 2 hetes, azaz ma 11 napos. 3580grammal született, 3340grammal hoztuk haza. Tegnap este megmértem, 3400at mutatott. Hogy fogja 1 hónap alatt elérni a születési súlyát? Tejem bőven van, fejnem kell. Kicsit besárgult de szépen szopizik. Más babája meg 900 grammokat hízott. Elkeseredtem. 1. gyermekemet 1 évig szoptattam, szépen hízott. Vagy lehet hogy jobban fog gyarapodni ha kicsit nagyobb lesz? Védőnő hétfőn jön. Egyébként szopi után nem sír, elalszik vagy nézelődik picit.
2016. máj. 28. 08:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, megfogadtam, h havi 1* fogom mérni, az első hóban hetente, de olyan kíváncsi vagyok mindig.
2016. máj. 28. 08:06
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minek buzerálod magad ilyenekkel???

Első gyerek és azt hiszed ezt kell vele csinálni,mert "azt mondták"??

Figyelj!

1. Eszik rendesen?

2. Kakil,pisil rendesen??

3. Jó kedvűnek,kiegyensúlyozottnak tűnik??

4. Fejlődik rendesen??

Ha ez mind igen,akkor nem buzeráld se magad,se a gyereket a méréssel!

Elég,ha a védőnő leméri!

2016. máj. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Revideálom magam,látom második gyerek...akkor.meg főleg nem értem,minek ez a macera!
2016. máj. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sem az elsőt nem mertem sem most a másodikat, egy kg-ot hízott egy honap alatt de hogy milyen heti bontásban fogalmam sincs.

Volt egy het 3 hete mikor alig evett, elotte viszont allandoan szopizott..


Szerintem felejtsd el a merleget

2016. máj. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mindenre a válasz, igen!😃

Igazad van, csak mondják, h 1 hónap alatt min 400 grammot kell híznia. Jó jó, mit várok egy másfél hetes babától ugye? Lehet, hogy csak egy kis megerősítésre van szükségem, nem tudom....😞

2016. máj. 28. 08:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nagyon nehezen indult be, 3-4 hetes kora között nyerte csak vissza a születési súlyát, ennek ellenére 4 hónapos korára sikerült a duplázás. Fölösleges a babákat összehasonlítgatni bármilyen szempontból. Ne aggódj.
2016. máj. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki a mérleget. Az én első lányom 10 hónapos korára duplázta meg a születési súlyát, 3170 grammal született, evett rendesen, egyszerűen ilyen alkat. Nagyon lassan, de mindig hízott egy keveset. Most 5 éves, 15 kg. Soha nem piszkált senki a súlyával. A húga most 21 hónapos, mindent ugyanúgy csináltam, mint a nagylánynál, ő mégis most 12 kg. Ez hogy lehet? Úgy, hogy egy gyerek sem egyforma, majd akkor aggódj, ha szól a gyerekorvos.
2016. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt minden anyuka átéli. :D Főleg mikor jönnek az okos rokonok, és egyből felvetik, hogy nincs elég tejed azért eszik olyan sokáig, vagy azért sír. Jött segíteni az anyósom aki elkezdte méregetni a gyerekemet 1,5 óra szopi után. Közölte velem, hogy 11 grammot evett a gyerek. Szerinted? Aztán másnap kiderült anyós nem ismeri a mértékegységeket és a 11 gramm az 110 gramm volt. :D Engem kikészítettek vele az első hetekben gyomorgörccsel méregettem 1 hétig minden nap a gyerekemet, aztán abba hagytam. Tudnod kell, és engem ez nyugtatott meg, hogy nagyon ritka mikor nincs az anyukának elég teje, hisz nagy része a szopizáskor termelődik a baba hatására. Szoptasd igény szerint. Ha adsz a gyereknek tápszert akkor számolnod kell azzal, hogy lassan elapad a tejed, hisz az anyatej kereslet kínálat alapján működik. Hagyd azt a mérleget, elég ha havonta méred, de úgyis látni fogod, ha fejlődik.
2016. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne aggodj, en sosem mertem, de mar szolt a vedono, hogy nem hizik, hanem mindig annyit gyarapodik a sulya, amennyit kell. De hizas nincs. 4 honapos. Eleinte rendesen volt hizas is, de 2 honaposan az abbamaradt, de a vedono is mondta, h ez nem baj, minden baba mas. A mellettem levo anyukanak meg azert szoltak, mert a 6 honapos kisfia meg mindig sokat hizik, pedig mar be kene lassulnia a hizasnak.

Ja es a baratnom 1 honapos babaja utolerte az akkor 3 honapos babamat, pedig hasonlo sullyal szulettek (enyem 3.2 kg, baratnome 3.5 kg).

Egyebkent engem is aposom es anyosom (akik enyhen nem tanult emberek, az egyik 8 altalanost alug tudta befejezni bukas nelkul, a masiknak szakmaja sincs csak egy szakkozepet kezdett el) szulesem ota azzal ba.sztattak, h nincs eleg tejem. Szerencsetlen gyerek meg mar 5.5 kg, nagyon eros baba, 2 hetes kora ota megtartja a fejet stb, egy nap idekakil nekem 4-5x legalabb :D de nekem nincs tejem... Tegnapelott mar ramszolt, hogy menjek es irassak tapszert, mert ez igy nem mehet tovabb(???). Akkor mar kenytelen voltam eszervekkel elmagyarazni neki, hogy hogyan lehet felismerni, ha vkinek nincs eleg teje, es hozzatettem, hogy a tanult vedonok/orvosok legkesobb minden 3. hetben latjak, mar csak feltunt volna vkinek, ha nincs eleg tejem, elvegre nem a semmire kaptak meg a diplomat, es evek ota gyerekekkel foglalkoznak, tapasztalatuk van. termeszetesen jol megbantottam az egojat, de legalabb ugy tunik h azota leallt.

2016. máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nyilván te is tudod, hogy nem oké ez, de a mérleget ne dobd ki, add a védőnőnek, hátha kell szegény családnak a környéken.
2016. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!