Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már olyan halálosan fáradt...

Már olyan halálosan fáradt vagyok, szédülök, nem tudom elaltatni a 2,5 hós babám, hagyjam sírni? Csak a kezünkben szokott elaludni, de ma ott sem, csak nyöszörög és néha rázendít, de leginkább nézelődik és nagyokat ásít.

Figyelt kérdés
Hagytad már sírni a babád? Mit tegyek? Éjjel sem sokat aludtunk, ezzel a napi 3-4 óra alvással nem igazán működök sokáig.
2010. ápr. 8. 17:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Most evett nem rég anyatej+tápszeres, szóval nem éhes, a cumit nem igazán szereti, próbáltam énekelni neki, semmi reakció, betettem neki zenét, az sem hatotta meg.
2010. ápr. 8. 17:55
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Hagytam már sírni,de ez ott,ahol másik gyerek is van,netán 1 szobában Veletek,ott nem igazán jó módszer. Amúgy 4-6hóig mi is ebben voltunk mellettünk is ordított,kézben ásított...,aztán 2 hónap nyugi,majd megint katt. Most 9 hósan türhető.

Régen így szokatták le a babákat az éjszakai ordításról,és nem állították akkor sem,hogy a szülőknek egyszerű lessz. -nem is volt az.

Amit javaslok,az a Viburcol végbélkúp.

Sok sikert!

2010. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1.autóba betesz,és irány a városba körbe körbe kocsikázni

2.babakocsi,ablak kinyit,fel.alá tologat

2010. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Én is a második variációt javaslom, vagy esetleg nyomd apa kezébe (vagy mindegy, valami segítségnek).

Itt az ideje hogy kialudd magad.

Én is ebben a cipőben jártam, az állandó kimerültségben még sötétebben látja az ember a dolgokat és a baba is megérzi a feszültséget.

2010. ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én 10 percnél tovább nem hagytam még sírni. Te se hagyd.Nem lehet, hogy mégis van valami baja?

Hasfájás, nem volt elég amit evett?

2010. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

sajnos nem ismerem, miért ilyen sírós a babád, de én most is azt mondom, hogy egy 2 és fél hós baba még nem tud hisztizni, tehát, ha sír, biztosan valami baja van. Mit érsz el vele, ha hagyod sírni? Az én babám is volt már ilyen nyűgös, egész nap kávén kívül mást nem ettem/ittam. Apa nyugtatta meg akkor, de az a 11 hét alatt 1-2 alkalommal fordult elő. Ha sír, csak bereked, kivörösödik a feje, sőt, öklendezni vagy fulladozni is elkezd. Ne bűntesd azt a drága jószágot! Nem szakad meg a szíved, ha látod-hallod, ahogy bömböl?

Próbáltál már énekelgetni neki (ha fáradt vagy, megteszi a youtube is, én onnan keresek neki gyermekdalokat), esetleg fürdesd meg, az is ellazít, elálmosít. Nincs melege? Nem fázik? Valami baja biztos van, csak még nem jöttél rá, hogy micsoda. Hány fok van a lakásban? Az én babám az alábbi számokra csendesedik el: Könnyű álmot hozzon az éj, Piu che puoi és Heal the world. Kitartást, biztos nem tart ez az állapot sokáig. Csak egy kicsit bírd ki! Ha elszundikált, szép álmokat neked is!

2010. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én babám is 2,5 hónapos és ma délután ő is csak kézben (hordozókendőben) hajlandó aludni. amint lerakom már visít is. szerintem valami időjárás változást érezhetnek. kitartás!
2010. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval, nálunk is ez a helyzet, most próbálom altatni, sír, halál fáradt, de nem bír elaludni. Most cicin altatom. Talán...., igen jön a hidegfront..
2010. ápr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 hónapos, ma délután alig lehetett elaltatni. Tuti, hogy "van valami a levegőben."

Gondolom, most már alszik, hiszen órákkal ezelőtt írtál. Azért javaslom, hogy ilyen helyzetben, ha tudod, add oda apának. Nálunk ez vált be, érzi, ha én ideges, fáradt vagyok, nincs türelmem szép lassan sétálgatni vele és elaltatni. Este ő is leginkább kézben alszik el.

A fáradtság miatt mindenképp meg kellene oldanod, hogy kialudd magad. Apa vagy nagyszülők? Én kb. a 3. héten voltam úgy ki, hogy szédültem, fejfájás + hőemelkedés. Muszáj volt aludnom, két etetés közt tehettem, párom vagy anyukám volt addig a babával.

Minden jót nektek!

2010. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Végül aludtunk azután, hogy kiírtam. Én is elaludtam vele úgy, hogy még mindig az arcomon a párna nyoma ott van. Még hagytam játszani a szőnyegén, aztán felvettem sétáltunk, hümmögtem neki bealudt. Beletettem a pihenőszékébe, betakartam nagy pléddel és ott aludt. Nincs segítségem, a párom késő estig dolgozik. Én sem akarom sírni hagyni, persze sajnálom, neki még rosszabb, hogy nem tud elaludni. Talán ez a hümmögés majd bejön máskor is.

Most már túl vagyunk a fürdés, vacsi, játék és elalváson. Ügyes fiú ő, csak én nem tudok rájönni, hogy tudna minél könnyebben elaludni.

Egyébként valóban estére úgy elfáradok, hogy énekelni semmi erőm, de sokszor már beszélni sincs kedvem.

2010. ápr. 8. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!