Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek sikerült sírás nélkül...

Akinek sikerült sírás nélkül megtanítani magától elaludni a babáját, kérem, írja le, hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
És hány hónapos volt akkor a baba?
2010. ápr. 7. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a cumi vált be mind a kettő lánykámnál.Szerintem olyan 1 hónapos korban kezdtem el,vele próbálkozni.Eleinte sokszor vissza kellett mennem,ha kiesett cumi... De inkább bementem akár 30x is vissza adni,soha nem hagytam őket sírni.Nagyon hamar és a nagyon ügyesen megtanultak egyedül aludni 1-2 hét alatt... :)
2010. ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A "megtanításra" többféle módszer is létezik, Suttogó, Aludj jól gyermekem, stb.

Lehet, hogy nekem szerencsém is volt kisfiammal, de talán annak köszönhetem, hogy egyedül elalszik, hogy így "szoktattam" első naptól kezdve. Soha nem kellett ringatni, csak megpusziltam, letettem az ágyába, kapott egy fejsimit, betakartam, és kimentem a szobájából. Előfordul, hogy nyöszörög még, mielőtt elalszik, de ha csak nem kezd el sírni, nem megyek be hozzá, és pár percen belül el is alszik. Ha sír, akkor bemegyek, kiveszem (általában beszorul ilyenkor egy böfi), majd ha a beszorult levegő kijött, akkor visszarakom a helyére, és ismét kijövök tőle.

Nappali alvásnál ugyanígy, annyi különbséggel, hogy be szoktam tenni neki egy CD-t, amin egy felhúzhatós játék zenéje van felvéve 10 percig. Általában a felénél már alszik. B.

2010. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Cumi és kiságy mikor álmosak lettek.2 hét mulva rendesen aludt mind kettö.
2010. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szia

nekünk már az első hetekben magától aludt el este. kaja után büfi, ágyba cumival, és rájöttünk ha ott vagyunk mellette nem akar elaludni, mert velünk foglalkozik, ezért kijöttünk és kb 10 perc nézelődik és egyedül elalszik. napközben kaja után 10perc kézben de nem ringatom, csak járkálunk és nézelődünk a lakásban, így a kötődés is erősödik, és kaja után is megnyugszik és ha látom hogy csukódna a szeme és nem magyaráz akkor leteszem és alszik is. amúgy az első hetekben volt olyan hogy ha letettük sírt, de akkor felvettük megnyugodott és újra letettük az ágyába. ezt ismételve szépen megnyugodott, aztán vagy játszott, vagy elaludt, de soha nem hagytam sírni fél percnél tovább, és ha most is van ilyen soha nem hagyom sírni. csak megnyugtatom. de szerintem ez babafüggő is. most 4 hós és elég jól működik ez a dolog. legyen türelmed mert ha nincs azt érzi a babád.

2010. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szia! én sosem hagytam sírni a babámat, azon az elven vagyok, hogy egy baba sosem sír ok nélkül. este megetettem, aztán böfi, majd kis ringatás, altatóének, aztán cumi, fejsimi, puszi és alvás. bizony volt, hogy többször is visszamentem visszadugni a cumit a szájába, de sosem vettem fel. azóta is gyönyörűen alszik, már 2 és fél hónapos. napközben ha játszik, pl.a játszószőnyegen,
2010. ápr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Első naptól kezdve erre kell szoktatni, hogy szépen leteszi anya, egy kis simi, esetleg cucli s kész. 2 hós volt a fiam, amikor már simán ment.
2010. ápr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

bocsi, véletlen elküldtem...

szóval, ha játszik és nyöszörögni kezd, kikapcsolom a zenét és leszedem a csörgő-börgőket...2 perc és alszik.

egy áldás, hogy milyen kiegyensúlyozott.

(A)

2010. ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam egy éves koráig csak úgy tudott elaludni,hogy ráztuk a sejhaját. Egyik este magától elaludt,és utána hagytam,küszködjön. Két hete délbe is és este is magától alszik el. Nekem ilyen téren nagy szerencsém volt..

2010. ápr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is kezdetektől fogva úgy volt, hogy ha láttuk, hgy álmos, akkor betettük a kiságyba, kapott cumit, amit persze még most is többször kell a szájába adni, de így alszik el. Korábban, amikor még nem volt egy hónapos volt, hogy simogatni kellett, vagy susogtam neki (Suttogó szerint), de egy idő után erre már nem volt szükség. Most 2,5 hónapos, legszívesebben az ágyában alszik, a kocsiban, a pihenőszékben, a játszószőnyegen csak szundikál, de nem alszik el mélyen.
2010. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az elöző válaszolóktól kérdezem!: Hogy akinek cumival magától elaludt a babája, mikortól aludt el egyedül cumi nélkül? Mert az enyém 6 hós és csak alváshoz cumizik? Mikortól kezdjem el leszoktatni és hogyan?
2010. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!