Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már a gyerekszobát is ellepték...

Már a gyerekszobát is ellepték a hangyák. Hogy írtsam ki, már égnek áll a hajam tőlük?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy természetes, viszont nagyon jó módszer: sütőport kell oda szórni, ahol látod őket kijönni. Azonnal megdöglenek tőle! B.
2010. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! A Piretrin Extra por (állatpatikában szoktam venni, nem tudom, máshol van-e) elvileg bolha ellen van, de jó hangyára is. Szórd be vele jól az egész lakás padlóját, különös tekintettel a padló réseire, mehet a szőnyegekre is, nem lesz bajuk. Hagyd hatni pár órát, addig menjetek el otthonról, majd alaposan porszívózz ki. Elvileg nem ártalmas sem emberre, sem melegvérű állatra a por, de azért jól takartíts és szellőztess ki utána.
2010. ápr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szia! ugyan ez a bajom nekem is, 2 napja találok hangyákat a lakásban (panel, 4.-en lakunk). Én úgy csináltam, hogy felporszívóztam +nagytakarítás, szekrénymosás, minden megromlani készülő kaját kidobtam, majd hipóval felmostam. eddig úgy tűnik bevált a módszer, de ha sok hangya van, én is a sütőport ajánlom. + van még tesco/auchanban kapható virág alakú hangyacsapda is.
2010. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én jó ecetes vízzel mostam fel,illetve ahol gondoltam,hogy bejönnek a hangyák a lakásba oda tömény ecetet öntöttem.Igaz büdös volt egy jó darabig tőle,de hangyát azóta nem láttam.
2010. ápr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Felmosás után minden sarkon, élen menj át BIOKILL nevű írtószerrel (sprivccelős, a szegélyek mentén végigfújod egyszerűen). Bababarát (jó, persze, spricceléskor ne legyen ott a gyerek...), utána sok felmosáson keresztül is véd ugyanúgy. Hónapokra kiírtja őket.

Nekem mindig bevált.

Nálunk a kertészetes boltban lehet kapni, ahol pl. a permetszereket is.

3 gyerek (2 kicsi) mellett bátran használom, ha netán kell. Most tavasszal megint kellett.

2010. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jujj, én is szenvedtem velük, kis barna fáraóhangyák, amik nem az ételre mennek, de mindenhol ott vannak! Nekem leginkább a konyhát lepték el, fél év is volt mire megszabadultunk tőlük. Az a baj, hogy a királynőt kell megölni és akkor pusztul ki a boly. Én fáraóhangya csapdát vettem, azt tettem ki több helyre, ahol átvonulásuk volt. Szerencsére a nagy részénél a lányom még a pocakomban volt, de mikor megszületett még voltak hangyák (2. em.). De már nincsenek.

Nagyon agresszív kis dögök, és egyszerre több boly is lehet. A sütőport én is hallottam, bár nem próbáltam.

Nem lesz könnyű kűzdelem! Kitartás!

Üdv. 6 hónapos kislány anyukája (L)

2010. ápr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az előző lakhelyünkön volt ilyen gondom...háááát, jó nagy gond volt, mert szárnyas példányok is látogattak minket. A tuti tippem, ami nálunk szuper siker: ecet vagy sütőpor.
2010. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hozzank jar negyedevente egy pasi, aki olyan szert szor le ( teljesen artalmatlan rank es a babara is ), amit a hangya bevisz a hangyabolyba es ott doglik meg....majd ezt a tetemet megszik a tobbiek es ok meg attol doglenek meg. Bocs.... szoval nagyon hatasos, soha azota nincs bajunk...ha kell irj privit, megadom a szamat es a nevet.
2010. ápr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is sok volt télen,aztán vettünk iglu alakú hangya csapdát(nem tudom a márkáját,talán raid),2 darab van egy csomagban és már aznap este nem volt egy sem.

Még a fürdőszobában is volt,pedig a 4. emeleten lakunk...

2010. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Biokill v. biotoll hatásos és a gyerekre ártalmatlan, színtelen, szagtalan. 1100Ft
2010. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!