Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás elkezdésekor...

Hozzátáplálás elkezdésekor nálatok is csökkent a baba súly?

Figyelt kérdés

4 hónaposan kezdetem bevezetni a gyümölcsöt, majd 3 hét alatt ki is váltottunk egy étkezést.

Közben a vacsorát is kiváltottuk tejpépre gyümölccsel keverve, mert magában nem volt hajlandó megenni, még a hideg is kirázta.


Most 5 és fél hónapos múlt a kisfiam, de nem mertem még a zöldséget elkezdeni, mert ez alatt a másfél hónap alatt úgy hízott, hogy az utolsó 2-2 hétben csak 170-130grammot. Ugyan a dokinéni szerint nincs gond, mert elérte pont 5hónaposan a születési súlyának a kétszeresét, és ilyen előfordul.

6szor eszik összesen egy nap az éjszakaival együtt, abból 4szer tápszert, ami kb. 700-730ml összesen, 1szer gyümölcsöt, ami 100-130gramm, és egyszer tejpépet, ami szintén 100-130gramm (ebből fele gyümölcs).

Viszont a ma éjszakát átaludta, így 12órán keresztül nem evett.


Más is tapasztalt ilyet?


2010. ápr. 6. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy a súly megkétszerezése után alig van némi hízás. Kisfiam most 6 hónapos, és általában már csak 6-7 dkg-ot hízik egy héten, de volt olyan hét is, amikor semmit. És ő is pl. este 8-tól alszik reggel 6-ig, majdnem 12 órát egy huzamban. És ami döbbenet számomra is: ma csak 60 ml tápszert volt hajlandó megenni reggel 6-kor, utána csak 10 órakor evett (akkor sem túl sokat), addig aludt.

De fogzástól kezdve nagyon sok dolog közrejátszik ám az étvágyukban! Aggodalomra nincs ok, nagyon szépen eszik a picid. B.

2010. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 5,5 hónaposan keztem a hozzátáplálást.Fogyni nem fogyott, de alig hízott.Elég keveset eszik, még nem váltottunk ki étkezést, 7 hónapos.Fél hatkor csak tejet eszik, fél 10-kor 50 mili víz, 2,5 evőkanál tejpép+anyatej.13 órakor 1/3 üveg húsos főzelék+anyatej, 16 óra fél üveg gyümi+20 mili víz+1 evőkanál tejpép,19 óra anyatej.Csak 520 grammot hízott az elmúlt másfél hónapban.Ő este 8-tól 05.30-ig alszik, akkor eszik anyatejet, majd alszik 9-ig.

/Z/

2010. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor nem CSÖKKENT a súlya ahogy irtad...hanem csak lassabban gyarapodik. Az azért más. Azt szokták mondani hogy a lényeg hogy ne FOGYJON, mert az nem oké egy kisbabánál, de ez teljesen normális h megtorpan kicsit a hízása.

Én 6 hósan kezdtem el etetni a fiamat ( a lányom most 6 hós nála majd most kezdjük) és mindketten őrült tempóban híztak 6 hós korukig, 7500 gramm volt mindkettő, majd nagyon lelassult a hízás. A fiamnak volt olyan h 7 hós korától 9 hósig 100 grammot hízott össz.De semmi baja se volt, szépen nyúlt közben.

A kislányom is most 5 hóról 6 hóra mindössze 150 grammot hízott.

2010. ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem csökkent, tudom, akkor vettem észre mikor már elküldtem, hogy nem az írtam, hogy a gyarapodása csökkent.


Köszönöm a válaszokat!

2010. ápr. 8. 10:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen nálunk is megállt egy picit a hízása.De addig nincs nagy baj, míg nem fogy.
2010. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a harmadik vagyok, ja értem:) mert igy első olvasatra ugye úgy tünt mintha azt írnád h fogyna:)

Jó egészséget!

2010. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!