Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagy súly tényleg indokolja,...

A nagy súly tényleg indokolja, ha egy baba nem indul el időben?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom,hogy nem függ össze a baba súlyával egyik nagymozgás sem.Barátnőm kislánya 17 hónapos múlt és még nem megy egyedül.A szülei szerint azért,mert nehéz. (nem különösebben nagy (13 kiló),ma már átlagosnak számít).Mielőtt valaki lehurrog,nem célom beavatkozni a dolgukba,csak kíváncsi vagyok,ti hogyan tudjátok ezt a súly-mozgás összefüggést.
2011. febr. 11. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség! A lányom 11 hónapos,most 11,5kg és már több mint 2 hete magától megy. Nagy súllyal is született 4950grammal,és mindent nagyon hamar csinált.
2011. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nagy súllyal született, 4 kg felett, és későn kezdett forogni, 6 hónaposan. A védőnő azt mondta valószínűleg azért mert nagy baba. (szóval vmi összefüggés lehet hogy van) Viszont utána gyorsan behozta a kis lemaradást, 11,5 hónaposan már ment egyedül.
2011. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is vastagcsontú,nehéz és lusti baba volt.Elég későb csinált mindnt,pl. csak 10 hósan mászott(hónapokig kúszott,mert lusta volt a hasát elemleni a földtől),és csak 11 hósan ült meg egyedül.Ettől függetlenül viszont 13 hósan járt,pedig én azt hittem,h egészen 2 éves koráig nem fog menni.Szerintem a vérmérséklet számít,és csak közvetve a súly.
2011. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17 hónaposan már járnia kellene. Kisfiam is nagysúlyú, de mindent időben csinált. 4,5 hó hasra, 5,5 hó visszafordult. 7 hósan stabilan ült, 8,5 hósan ült fel magától, 10 hósan mászott, 13 hósan indult el. Talán a mászás, és járás ment "később". Ja, és 1 évesen volt 13 kg.
2011. febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is nagy súlyú, 9,5 hónapos és 10,5 kg. 4 hónaposan ült stabilan, 6 hónapos volt amikor forogva közlekedett, 6,5 volt amikor felállt magától, 7 hónapos volt amikor mászni kezdett(nem kúszott) Most már kapaszkodva szépen jár, valamint tegnap megtette az első két lépését önállóan.

Sztem 17 hónaposan azért már illene járnia, hiába nagy baba. Egy ismerősömnek is mondták, h nagy a baba, lehet később csinál mindent, és valóban, később kezdte el, de annál rohamosabban. Nem volt két-három hét stagnálás, hanem hetente csinált új dolgokat. 13 hónaposan kezdett önállóan járt...

2011. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, nincs összefüggés, bár sok orvos és védőnő ráfogja a kis mozgások késését is, holott nem szabadna.

Nekünk a gyógytornász mondta, hogy nem a súlyon van a lényeg, hanem az izmokon.

Ha sokat mászik, akkor az izmai a nagymozgásokhoz nagyon jól meg fognak erősödni.


Az én fiam 1 évesen 90 cm és 12.5 kg. Egyedül még nem megy most 14 hósan sem, de nem a méretei miatt, hanem az izmai miatt.


Amúgy 18 hós korig illik egyedül elindulni, de vannak spéci esetek amikor plusz 1-2 hónap még nem gond.

2011. febr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 4 kiló felett volt mikor született.

Mikor hazajöttünk a kórházból és eljött megnézni a védőnő és a gyerekorvos.Ahogy ránézett a doki a gyerekre egyből azt mondta,hogy anyuka gratulálok önnek egy 2 hónapos szinten lévő gyermeke született.Már 1 naposan emelte a fejét és fordította egyik oldalról a másikra.Mindent sokkal hamarabb csinált mint kellett volna.7 hónaposan állt fel először.8.5 hónaposan tette meg el első önálló lépéseit.9 hónaposan stabilan járt. 1 évesen ő is 13 kiló volt, és akkor már futni kellett utána.

Nagyon gyorsan fejlődött a mozgása, viszont nem beszél.Most 21 hónapos, és tudatosan még csak kb 30 szót használ.


Én a szülők helyébe biztos elvinném dokihoz a kislányt megnézetni nincs e valami gond.Nem szabad csak úgy ráfogni arra,hogy nagy a súlya és azért nem megy.Lehet benne valami,de szerintem nem ez lesz a gond.A dokik okosabbak lesznek, csak vigyék el.

2011. febr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia!

a fiam 12-hósan elindult 14kg és 86cm volt akkor most már majdnem 2-éves és súlyra nem változott! :-)

amúgy anyu szerint én csak 2-éves koromban jártam egyedül addig csak úgy hogy fogtam anyu kezét mert félős voltam de egyébként pici!

2011. febr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!