Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A D vitamint meddig kell adni...

A D vitamint meddig kell adni a májusban született babának?

Figyelt kérdés
2008. szept. 21. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
1 éves koráig.
2008. szept. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy amíg kizárólag csak anyatejet kap. Utána már nem kell, de szerintem kérdezd meg feltétlenül a gyerekorvosodat, mert eltérhetnek a szakmai elveik. Lehet, hogy az egyik 1 éves koráig a másik meg a kizárólagos anyatejes időszak végéig javasolja. Nehogy véletlenül gondot okozzon.
2008. szept. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem január 20-án született a fiam, azóta adom Neki. A védőnő azt mondta, hogy általában 1 éves korig kell adni, de mivel januárban lesz 1 éves, még utána is kapja, míg nem lesz napos jó idő. Tehát olyan másfél éves koráig fogja kapni előreláthatólag.
2008. szept. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A k vitamint kell addig adni, amíg szopik, nem a d-t.

A d vitaminról megoszlik a vélemény. VAn aki egy évet mond, van aki egy évet és utána a telet, van aki 2 évet, ha hiszitek ha nem, nekem most 3 évet mondott a védőnő...

2008. szept. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyéves korig javasolt..nagyon jó csontvédő és erősítő..

Sokan vannak azon a véleményen, hogy 2 éves korig jó adni-Ártani nem árt a megfelelő adagban--mert a kutacs nagyjából kétéves korra nől be..

De még tovább is adható..tehát májusig szerintem ne hagyd abba!

2008. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

K vitamint nekem addig kellett adni amíg szoptattam, illetve amig fele tápszer-fele tej volt a menüje. mivel már teljesen tápszeres így a K vitamint már nem adjuk.

A D vitamint 1 éves koráig kell adni nálunk. Ez elősegíti a kutacs benövését is, ami állítólag 1 éves korra nő be teljesen. én így tudom.

2008. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!