Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam decemberbe született....

Kisfiam decemberbe született. A D-vitamint (Vigantol) meddig kell neki adni? És hogy szoktátok beadni? Anyatejjel vagy csak simán kiskanállal?

Figyelt kérdés
Kisfiam decemberbe született.A D-vitamint(Vigantol)meddig kell neki adni?És hogy szoktátok beadni?Anyatejjel vagy csak simán kiskanállal?
2010. ápr. 16. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!
2010. ápr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocsi!A babám októberben született és nekem a védőnő azt mondta, hogy 1,5 éves koráig kell adnom neki a d-vitamint,mert téli baba.Lehet,hogy nektek tovább
2010. ápr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is 1,5 évig kell adni,mert szintén októberben született.Én közvetlenül a szájába cseppentem.Egy ideig kiskanállal adtam,de a fele rajta maradt.
2010. ápr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia, a d-vitamint min.1 éves koráig adni kell a babának, én mindig esti fürdésnél (hogy ne felejtsem el) cseppentettem bele a szájába, egész hamar megtanulta és utána már ő nyitotta hogy cseppetsek neki:)
2010. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt már írták előttem, hogy meddig kell.Én cumira cseppentem, úgy lenyalogatja.
2010. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elvileg gy van, hogy 1 éves korig, aztán már csak a napsütéshiányos hónapokban. mivel a te babád decemberi, így neked jövő tavaszig (május, amikor már lazábban lehet öltöztetni, éri a nap)mindenképpen adnod kell. Én eleinte anyatejbe cseppentettem, mert az üveghez nem volt pipetta. Most, amit vettem, ehhez már van, így egyenesen a szájába megy :)
2010. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én kiskanálba cseppentek, hozzá egy kis anyatej és így kapja meg.
2010. ápr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 éves korig kell adni, én a szájába cseppentem. Téli, napsütés nélküli időszakban kettő cseppet, tavasszal, nyáron egy cseppet javasolt a gyerekdokink.
2010. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én úgy csinálom, mint a 9:27-es! Az én babám is előszeretettel cuppog neki.
2010. ápr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat!
2010. ápr. 16. 14:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!