Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben,5...

Mit tennétek a helyemben,5 hós lányom 200grammot hízott össz 1 hó alatt és nem nőtt? Így is nagy baba, de csak szopik, adjak neki mást?

Figyelt kérdés
Nem eszik gyakrabban,4 óránként szopik, nem ébred éjjel és nem úgy néz ki mint aki éhezik. Ha éhes lenne sírna vagy gyakrabban akarna enni nem?
2010. ápr. 1. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Én lányom is 5hós lesz ápr.6-án, ugyanez a helyzet, bár ő tápis. Ő 3 hét alatt hízott 20dkg-t, tegnap mérte a védőnő. Jövő héten megyünk 5hós mérésre, azt mondta ha addig nem éri el a 50dkg-t(szerintem kizárt hogy elérné), akkor ir fel a doki másik tápit, mert hiába majd szét csattan, nem elég neki ez a kajamennyiség.
2010. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hú, az tényleg kevés. Lehet nem elég tápláló a tejed. Nővéremnek is ez volt, orvosi tanácsra kiváltott két étkezést tápszeresre. Onnantól kezdve hízni kezdett. Konzultálj a gyerekorvosoddal.
2010. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ. hát nálunk ilyen ugye nem lehet(márhogy tápi felirás).
2010. ápr. 1. 12:49
 4/8 A kérdező kommentje:

a gyerekdoki nem mondott semmit csak hogy igy is jó súlyban van. Most 7300 gramm és 70 cm.

Tápszerezni nem akarnám:(

2010. ápr. 1. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem se tápizd,ha van tejed és nyugis a babád!Biztos Ő is nagy súllyal született (a méretekből),de nem hízhat mindig sokat egyszer be kell várnia a többi babát!

Én nem adnék neki mást ha kiegyensúlyozott!Azt jelezné ha éhezne!

A nagy súlyt nem sértésnek számtam! :)

Az én lányom 4 kiló volt nekem az is nagy súlynak számít!

most 4 hós és 7140 gr 66 cm

2010. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha 7,3 kiló, akkor ne aggódj, lelassult a hízás ennyi.

Szoptatsd én nem kell neki táp, minek tömni. Éhes?

Szerinetm tök egyértalmű, hogy nem.

A én lánym 4 likóval született, 5 hónaposan volt 6,4 kiló, annyi anyatejet evett amennyit kért.

7 hónapos kora előtt volt 7,3 kiló, most 1 éves múlt 10 kg.

2010. ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! Igen, nagy súllyal született és hosszú is volt (4400 gramm és 59 cm).Csak nekem azt mondták h ilyenkor 4-5 hósan is 400 grammot kéne híznia legalább, mert ebből lehet következtetni, kell e neki már más is a tejen kívül, és hogy később (7-8-9 hósan) lehet a kis súlygyaraposádt azzal magyarázni, hogy "lemozogja" de ennyi idősen ez még nem áll fenn.

(Bár az én lányom 3 hós kora óta forog hasról hátra és vissza is, és már kúszik).

De én is úgy érzem,hogy nem kell neki ennél több és ha tápszerezném, az az anyatej rovására menne.

Így is 5ször-6szor eszik egy nap max. De inkább 5ször.

2010. ápr. 1. 13:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se hagyd, hogy tápszerezzék. Egyszerűen most belassult egy kicsit a gyarapodása, de a súlyából látszik, hogy nem éhezik, ráadásul nem is nyűgös, stb... Az első gyerekemnél nekem is bemagyarázták, hogy kell a tápszer, ennek köszönhetően el is ment a tejem 1 hónap alatt, különben a tápszer ellenére sem hízott többet. Én addig, amíg nem nyűgös a gyerek, vagy nem csökken a súlya, biztos, hogy nem adnék neki mást.
2010. ápr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!