Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akarom a 6 hós lányommal...

Most akarom a 6 hós lányommal megkóstoltatni a spenótot. Hogy készitsem el neki, mert még soha nem főztem spenótot. Simán megfőzöm vízben?

Figyelt kérdés
2008. szept. 19. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Én mirelitből csináltam. Az az igazság, hogy én nagyon szeretem a spenótot, de szégyen és gyalázat, friss spenótból nem tudom elkészíteni. A védőnő szerint viszont a mirelit spenót is adható babának, tudom, hogy van benne fokhagyma, de az nem baj.
2008. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Most nem tudom konkrétan, hogy a sóskát, a spenótot vagy mindkettőt úgy kell főzni, hogy a főzőlevét leöntöd és újat raksz alá, úgy is párolod kicsit, és így használod fel. Valamelyiknek (vagy mindkettőnek) magas az oxálsav tartalma, ami nem jó a babának, hogy miért azt ne kérdezd, majd valaki biztos megmondja:-)
2008. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
A sóskának magas az oxálsavtartalma.
2008. szept. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Mindegyiknek magas az oxálsav-tartalma, éppen ezért szokás tejjel, tejszínnel ellensúlyozni ezt. Persze babáknak vagy anyatejet, vagy tápszert teszünk bele. Én is mirelitből csináltam. Párolt krumplival és anyatejjel turmixoltam össze. Amikor már kaphatott, icipici fokhagymát is tettem bele ízesítésként. Nagyon szerette. :)
2008. szept. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha frissből készíted, akkor is ugyanaz a menet, hiszen előbb azt is megpárolod, aztán összeturmixolod a többivel. Előtte lehúzod a levelek vastag erét, többszöri vízváltással megmosod, és vagy egészben, vagy megszelve rakod a lábasba. Előző voltam.
2008. szept. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Én egy darabka mirelit-spenótot raktam a babám krumplijába, csak hogy szokja az ízét. Szerette, szereti. A lényeg, hogy azt is át kell forralni, általában a krumpli főzővizébe rakom, amikor az már majdnem megfőtt, utána összeturmixolom az egészet.
2008. szept. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én így csinálom: bonduelle mirelit spenótot fozok az utasítás szerint, fozok kevés krumplit, majd osszeturmixolom spenotot-krumplit+annyi tápszert, hogy megfelelo állagu legyen. A kisfiam csak így eszi meg, ha krupli levével engedtem fel, az nem ízlett neki. Egyébként én magam nem szeretem a spenotot,)

[link] itt további variációkat is találsz (csirkemájas, fokhagymás...)

2008. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már csak annyi segítség kellene, hogy mennyi az icipici fokhagyma:-)
2008. szept. 19. 21:19
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, kinek szórakozás lepontozni a - szerintem hasznos - válaszokat. :/ Icipici fokhagyma: egy kisebb gerezd negyede. Én legalábbis ennyit tettem bele.
2008. szept. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!