Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról hogy ha...

Mit gondoltok arról hogy ha valaki a gyereke mellett dohányzik? Valóban szereti a gyerekét az a szülő?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 22:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztos szereti attól a gyerekét, csak a butuska agyával nem tudja felmérni és mérlegelni a dolgokat, hogy milyen kárt/ártalmat okoz nekik ezzel. Én is dohányoztam a terhességem előtt, és a gyermekem miatt letettem. Előtte már sokszor le akartam tenni,de sosem ment. Rettentő nagy akarat kell hozzá, és nem elég az ahhoz, hogy kimondom, hogy le akarok szokni, hanem tényleg így is kell érezni. ezt agyban kell eldönteni, s ha igazán nem akarja az ember, akkor nem fog menni.
2010. márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is visszaszoktama dohányzásra mióta mg van a babám.

De :

-nem volt tejem,nem szoptattam a terhesség alatt nem szívtam

-lakásban SOHA

-ha sétálunk SOHA

-és mielőtt hozzáérnék átöltözöm és megmosakszom

Attól hogy valaki dohányzik a gyereke mellett és ezalatt az egy légteret értetted kérdező az tényleg felelőtlenség.Még néha én is annak érzem magamat.Még ilyen óvintézkedések mellett is.

2010. márc. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Az a felelőtlen aki a terhesség, szopatás alatt dohányzik, és persze az is aki közvetlenül a gyereke mellett szívja.

De abban semmi kivetni valót nem találok ha séta közben rágyújt az anyuka vagy az apuka, hisz nem a gyerek arcába fújja a füstöt. Mit érez abból a gyerek a babakocsiba? Friss levegőn vannak.

Miből gondolod, hogy nem szereti a gyerekét aki dohányzik?

De te biztos jobban szereted a gyereked mert nem dohányzol, és biztos, hogy jobb anya is vagy! :))

Ja és nem dohányzom mielőtt valaki azt hinné.

2010. márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%
Kedves kérdező!Gondolom te szuper anyuka vagy,és mindent tökéletesen csinálsz..Nem értem miért kell állandóan feltenni a dohányzással kapcsolatos kérdéseket.Már kicsit unalmas.Bocs ha kicsit nyers voltam.
2010. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy gondolom, hogy terhesség, szoptatás és az egy légtérben való dohányzás felelőtlenség. Amint megtudtam hogy terhes vagyok, letettem a cigit. Se terhesen se szoptatás alatt nem gyújtottam rá. Mióta nem szoptatok, el szoktam szívni 1-1 szál cigit, de csak akkor amikor a babám már elaludt este és kint az udvaron, nem a lakásban. Mellette vagy az utcán SOHA! Nem hiszem hogy én ettől rossz anya lennék, és nem szeretném a babámat. Szerintem egy kicsit merész kijelentés, hogy aki dohányzik a baba mellett (terhesség-szoptatás-egy légtér) hogy nem szereti a gyermekét, inkább felelőtlenségnek mondanám.

Anyósom pl mikor terhes voltam, simán rágyujtott a lakásban mellettem, igaz hogy nyitva volt az ablak, de szerintem undorító, hogy ennyire nem érdekelte az unokája, mert hogy én az egy dolog. Ha a gyerekkel ott vagyunk, akkor is a konyhában rágyújt, és nincs ajtó, tehát az egész lakás cigiszagú. Nem is viszem át a lányomat (3 havonta talán 1szer), sőt, az hogy ott hagyjam, kizárt.

2010. márc. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

nem szeretnék senkit se a másiknak ugrasztani csak kíváncsi voltam arra h ki hogyan vélekedik arról h a szülő egy légtérben szívja a gyerekével a cigit és ez által passzív dohányos lesz a gyerek már elég kicsi korában.

mert sajnos nem egy olyan szülő van aki bent dohányzik a gyerek előtt a lakásban és ki sem szellőztet, meg se mossa a kezét mielőtt hozzáér a gyerekhez. mert szerintem a gyerek normális fejlődéséhez nem csak az tartozik hozzá tiszta normális ruhában járjon meg rendesen etessék stb... ha nem az is hogy legyen joga úgy felnőni h ne kelljen folyton egy füstös lakásba haza mennie, és ha akarja ha nem szívni a füstöt, aztán ilyenkor jönnek majd a szülői sóhajok ha a gyereke rá szokik 12 évesen a cigire...

2010. márc. 30. 10:19
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Mielőtt félreértené valaki, tehát anyóst nem érdekelte az unokája a pocimban, mert még ha én nem érdekelem az egy dolog, de hogy az unokája a hasamba és úgy dohányzott mellettem....
2010. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%

Arra voltál kíváncsi, ki, hogyan vélekedik a dohányzásról???? Marha egyszerű a válasz: akik utálják a bagót, azok szerint minden szülő felelőtlen, és NEM SZERETI A GYEREKÉT, aki dohányzik, még ha nem a gyerek közelében szívja is. Akik meg dohányoznak, azok úgy is meg tudják magyarázni, hogy hogy nem károsítja a gyerekét.


Én egyébként dohányzom, 3 hónapos a babám. Terhesen nem szívtam, és soha nem dohányoztunk a lakásban a gyerek előtt sem. Ha sétálunk, vagy leülök egy padra, rá szoktam gyújtani, de arra az oldalamra tolom a babakocsit, amerre nem viszi a szél a füstöt. És nem szoptatok.

2010. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy anyukát aki úgy dohányzik a gyerkőc mellet ha fúj a szél az ellenkező irányba .Vagyis, ha pont szembe fúj velük a szél akkor rágyújt és a háta mögé fújja a füstöt.De ezt is csak akkor ha van vele valaki vagy tényleg nagy a szél és biztos benne hogy a baba nem érez belőle semmit.Így szerintem sincs baj belőle.

Tegnap 23:38.

2010. márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

az ilyen módszerek szerintem is elfogadhatóak de én azokra gondoltam akik egy légtérben minden szellőztetés nélkül szívják a cigit a gyerek mellett.

az meg azért tényleg durva ha valaki terhes nő mellett rágyújt. meg az is ha valaki eszik hiába dohányos és mellette rágyújt a másik szerintem ezek alap etiketti dolgok ami sajnos nagyon sokan nem tudnak :S

2010. márc. 30. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!