Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszat tettem? Mivel segíthet...

Rosszat tettem? Mivel segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos. Szenvedünk a fogával, éjszakákat nem alszunk. Pár napja már nem is hajlandó rendesen enni, hol megeszik mindent, hol csak a tápszer kell neki.

Ma délután nagyon megijedtem, egyfolytában sírt, de olyan velőtrázóan, fájdalmasan. Semmi sem volt jó, épp evés idő volt, de semmit sem fogadott el, most még a tápot sem. Hiába volt az ölemben, csak sírt. Már majdnem én is sírtam. Végül adtam neki 3,5ml Panadol Baby-t. Még sírt vagy 10 percig, aztán abbahagyta és megette a tápot is.

Használjuk a vibucrol kúpot (semmi javulás), a chamomilla-t (adtól még jobban sírt). Több szert már nem akarok kipróbálni, mert szegénykémen nem akarok kísérletezni, hogy végül mi válik be.

Ugye nem baj, ha néha kap Panadolt? Nem folyamatosan gondolom, csak ha már ilyen fájdalmai vannak. Még sosem adtam neki semmilyen gyógyszert, még oltások után sem volt szükség semmire, de már nem bírtam nézni, ahogy szenved.


2010. márc. 24. 19:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapításra inkább ajánlom a Viborcul kúpot, fogzásra meg egy tanács: bármit, csak lidocain tartalmú gélt ne. Nem tesz jót, gyerek fogorvos mondta. Gyógynövényesek mehetnek.
2010. márc. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mint írtam, semmilyen homeós dolog nem jött be, jobban sírt, mint előtte. Pedig 2 doboz chamomillát adtam neki, gondoltam, csak először nagyítja fel a fájdalmát, majd jobb lesz, de rosszabb lett. A viburcol is már a második doboz, amit használunk, na az sem vált be. Így már nem akarok kísérletezni szegénykémen, ha tudom, akkor csillapítom a fájdalmát és ez szinte azonnal hatott (10-15 perc), nem kellett napokat várni a hatásra. És nem folyamatosan adom neki, csak ha már nagy fájdalma van.
2010. márc. 25. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!