Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszat tettem? Mivel segíthet...

Rosszat tettem? Mivel segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos. Szenvedünk a fogával, éjszakákat nem alszunk. Pár napja már nem is hajlandó rendesen enni, hol megeszik mindent, hol csak a tápszer kell neki.

Ma délután nagyon megijedtem, egyfolytában sírt, de olyan velőtrázóan, fájdalmasan. Semmi sem volt jó, épp evés idő volt, de semmit sem fogadott el, most még a tápot sem. Hiába volt az ölemben, csak sírt. Már majdnem én is sírtam. Végül adtam neki 3,5ml Panadol Baby-t. Még sírt vagy 10 percig, aztán abbahagyta és megette a tápot is.

Használjuk a vibucrol kúpot (semmi javulás), a chamomilla-t (adtól még jobban sírt). Több szert már nem akarok kipróbálni, mert szegénykémen nem akarok kísérletezni, hogy végül mi válik be.

Ugye nem baj, ha néha kap Panadolt? Nem folyamatosan gondolom, csak ha már ilyen fájdalmai vannak. Még sosem adtam neki semmilyen gyógyszert, még oltások után sem volt szükség semmire, de már nem bírtam nézni, ahogy szenved.


2010. márc. 24. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj,de csak fogzásra nekem a doki a nurofent mondta,betegségre adom a panadolt. Próbáld meg a dentinox oldatot,az is nagyon jó és puhitya az ínyét hamarabb ki bújik a foga.Ne használd a gyógyszereket 3 napnál tovább
2010. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy baj!

Ha egyszer az segít.Én éjszakára Nurofent adtam neki,semmi más nem használt,és nem hagyom szenvedni.Nappal az elalvásokhoz Dentinox kellett.Ő is 6 hós volt akkor.

De ne adj 3 ml,hanem csak a felét annak,amit lázkor adnál,hisz most csak fájdalmat csillapítunk.

2010. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, dehogy baj. Jól tetted. Ha napi 1x, max 2x adod neki, akkor akár 1 hétig is adhatod, nem lesz baja tőle. Majd túl lesztek rajta.
2010. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen,így van,tovább is lehet adni,nem kell,hogy szenvedjen.Nem is valószínű,hogy sokáig kell neki.A fele mennyiséggel semmi baja nem lesz.
2010. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Dentinox gélünk van itthon, használtam azt is neki, de nem hatott, csak 4-5 percig, utána megint ordított.

Nem akarom neki minden nap adni, eddig is csak a biztonság kedvéért volt itthon (dokinő mondta, az első oltás után, hogy vegyek), nem használtuk még. A tájékoztató alapján adtam neki, mint írtam, még nem kapott semmilyen gyógyszert, oltás után sem, mert még csak hőemelkedése sem volt soha, így nem tudtam, hogy mennyit adjak. Akkor legközelebb kevesebbet adok neki.

2010. márc. 24. 19:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én fogzásnál este adtam neki 7 körül. így tudott aludni.

2-3 napig aztán pár nap kihagyás, majd, ha még szükség volt rá, akkor újra 1-2 este kapta.

2010. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ne legyen lelki furdalásod. te is veszel be gyógyszert, ha fáj a fogad. én is adok a lányomnak, ha fáj neki. Persze nem ezzel indítok. Fele adagot kap a fájdalomra. Nekünk most indulnak a hátsó őrlők. Én 3,5 ml -t adok neki. 18 hós.
2010. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Megértelek. Babámnak is jön a foga, de még nem adtam neki semmilyen gyógyszer. Gyógyszer ellenes vagyok, a természetes dolgokat preferálom. Eddig mindig sikerült megnyugtatnom, de az is lehet, hogy nem szenvedett annyira, mint a tied. Biztosan én is adtam volna, ha annyira de annyira szenved, hogy már megnyugtatni sem tudom.
2010. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát már tényleg nem tudtam megnyugtatni sehogyse, már szinte vele sírtam, mint írtam. Annyira rossz volt hallgatni, nagyon fájdalmasan sírt. Pedig általában megnyugszik, ha az ölemben van és énekelek, bohóckodok neki, de most semmi sem segített. Ezért nyúltam végső elkeseredésemben a gyógyszerhez. Én is már több mindent kipróbáltam nála és ez volt a végső megoldás. Úgy látszik, nálunk nem válnak be a homeopátiás szerek (nekem is inkább apasztott az utrica 5ch, azóta tápszerezem, mert 2 doboz után már alig volt tejem).

Remélem nem kell mégegyszer ezt a fájdalmat átélnünk, nekem is fájt, ahogy sírt. Ha mégis, legalább már tudom, hogy elég lesz kevesebb adag is.

Köszönöm a megnyugtató, hasznos válaszaitokat!

2010. márc. 24. 21:17
 10/12 anonim ***** válasza:
nekünk is volt pár nap amikor egyszerűen nem tudott máshogy elaludni... szegények miért szenvedjenek, ha tudunk rajtuk segíteni.
2010. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!